ایزوفیکس چیست؟

ایزوفیکس کمک میکند تا بدون نیاز به کمربند، صندلی ماشین کودک را در ماشین نصب و آن را محکم کنید.
ایزوفیکس چیست؟

ایزوفیکس یک سیستم بین المللی برای خودرو است که در سال 1997 طراحی و ساخته شده و به شما این امکان را میدهد تا صندلی ماشین کودک را بدون آن که نیاز باشد آن را با کمربند خودرو محکم و فیکس کنید در خودرو قرار دهید و به وسیله ایزوفیکس آن را محکم کنید. در واقع ایزوفیکس یک راه آسان و مطمئن برای نصب صندلی ماشین کودک در خودرو است.

نصب ایزوفیکس در ماشین های مختلف

ایزوفیکس از سال 2006 یعنی زمانی که تمامی شرکت های سازنده خودرو مجاب شدند تا خودروها را با ایزوفیکس تولید کنند همه گیر شد. امروزه در ایران نیز اکثر خودرو ها در قسمت صندلی عقب ماشین دارای سیستم ایزوفیکس میباشند. همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید صندلی ماشین هایی که دارای ایزوفیکس هستند دارای دو بازو یا متصل کننده میباشند که به درون میله های فلزی که داخل صندلی خودرو جاساز شده است، متصل میشوند و قسمت بالایی صندلی ماشین کودک نیز توسط یک قلاب به صندلی خودرو متصل خواهد شد. اینگونه به راحتی صندلی ماشین کودک بر روی صندلی خودرو نصب خواهد شد. صندلی ماشین های مختلف ممکن است از نظر نوع و تعداد ایزوفیکس متفاوت باشند بنابر این حتما لازم است تا قبل از خرید صندلی ماشین کودک مورد نظرتان نوع ایزوفیکس آن را با خودروتان مطابقت دهید. انتخاب صندلی ماشین های دارای ایزوفیکس بهترین راه برای ایمن نگه داشتن کودکتان در طول سفر است. لازم به ذکر است که جای ایزوفیکس در خودروهای مختلف متفاوت است ولی تنها کاری که باید انجام دهید آن است که ایزوفیکس ماشین را پیدا کرده  و اهرم ایزوفیکس صندلی ماشین کودک را مطابق دستور العملی که همراه آن است به میله های ایزوفیکس خودرو متصل کنید. صندلی ماشینهایی که دارای ایزوفیکس هستند بسیار آسان تر نصب میشوند و در تصادفات به خصوص تصادفاتی که خودرو از بقل آسیب میبیند مقاوم تر هستند.  

ایزوفیکس ماشین

نحوه نصب صندلی ماشین کودک دارای ایزوفیکس

  1. نخست بست هاس ایزوفیکس خودرو را پیدا کرده و آنها بیرون می آوریم تا آماده ی اتصال به ایزوفیکس صندلی ماشین کودک شوند.
  2. قلاب ها را درون هم قرار میدیم و مطمئن میشویم که همه ی قلاب ها به درستی داخل هم جا رفته باشند
  3. بعد از اتصال قلاب ها کمی صندلی ماشین را تکان میدهیم تا از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنیم.
  4. قلاب بالایی صندلی ماشین را در محل مشخص شده در راهنما متصل میکنیم و بند آن را به خوبی محکم میکنیم.

ایزوفیکس صندلی ماشین کودک

به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال یک صندلی ماشین کودک ایمن با قابلیت نصب آسان هستید حتما مدل های دارای ایزوفیکس را انتخاب نمایید. بهترین برند های صندلی ماشین کودک مانند صندلی ماشین مکسی کوزی، کیکابو و پگ پرگو در وبسایت پیکوتویز موجود و قابل سفارش میباشند. مشاوران پیکوتویز با در نظر گرفتن سن نوزاد و نوع خودروی شما بهترین صندلی ماشین کودک را به شما پیشنهاد میکنند تا بتوانید خریدی مطمئن داشته باشید.

 

نطرتان را در مورد این محصول با ما به اشتراک بگذارید.