فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

میز و صندلی کودک

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4

میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک یکی از لوازم ضروری اتاق هر کودکی است که اغلب توسط والدین نادیده گرفته می شود. پیدا کردن میز صندلی کودک مناسب که پاسخگوی نیاز کودک نوپای شما باشد آنقدرها هم کار آسانی نیست. هر کودک باید متناسب قد و سنش میز و صندلی داشته باشد طراحی و ابعاد میز و صندلی کودک نسبت به میز و صندلی های معمولی کوچکتر است و با توجه به جثه و قد کودکان طراحی شده است. بسیاری از میز و صندلی کودک موجود در بازار معمولا به گونه ای است که برای کودکان مناسب نیست چون همیشه امکان افتادن آن ها وجود دارد میز و صندلی کودک باید به گونه ای باشد تا کودک وقتی بر روی میز و صندلی کودکانه خود می نشیند در ارتفاعی مناسب برای استفاده راحت قرار بگیرد مانند صندلی کودک طرح ایکیا مدل ماموت آبی .

خرید میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک در ابعاد متفاوت و جنس های متفاوت در بازار وجود دارد. البته که نیمکت های کوتاه تر گزینه خوبی هستند اما بدون پشتی و بدون کمک پدر و مادر، کودک نوپا بر روی آن خیلی دوام نمی آورد. از سوی دیگر بازی کردن و نشستن کودک نوپای شما به طور مستقل و بدون وابستگی در بهبود و رشد مهارت های حرکتی و شناختی او بسیار موثر است. پیشنهاد می شود از انواع تخته نقاشی کودک پیکوتویز دیدن فرمایید. خرید میز و صندلی کودک، نه‌تنها به کودک فضای مناسب دل‌خواهش را برای انجام کار‌های موردعلاقه‌اش می‌دهد، بلکه او را ترغیب به انجام این نوع کار‌ها می‌کند.

میز و صندلی کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین علت‌ها برای خرید میز و صندلی کودک ، کمک به درست نشستن اوست. همانطور که میدانید اصلی‌ترین علل کمر‌‌درد، عدم توجه به صحیح نشستن است. از آنجایی که نحوه‌ی نشستن کودک تاثیر مستقیمی در رشد صحیح استخوان‌بندی او دارد، پس بهتر است به نحوه نشستن او بیشتر دقت کنید. امروزه بسیاری از میز و صندلی ها فقط برای زیبایی اتاق کودک طراحی شدند و به ارگونومیک و سلامت جسمی کودک دقت نشده. میز و صندلی متناسب با سن کودک، به او این امکان را می‌دهد که حالت درست بدنی‌اش را حفط کند، از این رو فشار مضاعفی به ستون فقرات او وارد نمی‌شود. برای انتخاب و خرید میز و صندلی کودک مناسب اول از همه باید توجه داشته باشید که، صندلی ای مناسب است که پشتی (تکیه گاه صندلی) خوبی داشته باشد تا کودک بتواند مدت طولانی، راحت بنشید و زمانی که کاملا روی صندلی نشست کف پایش به زمین برسد یعنی در واقع باید فاصله باسن کودک تا زمین در حالت نشسته با ارتفاع بخش نشیمن صندلی (کف صندلی) یکسان باشد. همچنین زانوها و کمر کودک در حالت نشسته روی صندلی باید زاویه 90 درجه ایجاد کند.

میز و صندلی کودک

فواید خرید میز و صندلی کودک :

 • یک دلیل مهم برای خرید میز و صندلی کودک، تقویت حس استقلال کودکان است. 
 • دلیل بعدی تمرین آداب درست نشستن بر روی صندلی و استفاده از میز است.
 • میز و صندلی کودک فقط برای صرف کردن وعده های غذایی نیست بلکه برای درست کردن کاردستی, خواندن کتاب کودک, نوشتن و خمیر بازی هم بسیار کاربرد دارد.
 • مسئولیت پذیری با جمع کردن و پهن کردن وسایل روی میز و صندلی و......

چرا خرید میز و صندلی کودک را به شما توصیه میکنیم؟

تصور کنید چه می شود اگر کودکتان نیاز به استقلال داشته باشد ولی تمامی لوازم نامناسب باشند و یا اندازه شان برای کودک شما کارایی نداشته باشد. یک دلیل برای خرید میز و صندلی کودک همین موضوع تقویت حس استقلال آن ها می باشد. در ادامه به بیان پنج مزیت مهم خرید میز و صندلی کودک می پردازیم.

میز و صندلی کودک

 • تمرین مهارت های کاربردی زندگی و آداب نشستن درست بر سر میز

خرید میز و صندلی کودک به فرزندتان کمک میکند تا با آداب چیدن میز غذا, جمع کردن و تمیز کردن آن کاملا آشنا شوند. اکثر کودکان خیلی با حوصله و با دقت سعی در پاک کردن لکه های ایجاد شده روی میز میکنند و این خودش نکته ی بسیار مثبتی در تمرین مسئولیت پذیری و استقلال کودک می باشد. کودکان باید از 3 سالگی غذا خوردن به تنهایی را یاد بگیرند. کودک با داشتن میز و صندلی مخصوص به خودش، نشستن پشت میز، به تنهایی غذا خوردن را یاد میگیرد و در انتها هم خودشان مسئولیت تمیز کردن میز‌‌شان را به‌عهده بگیرند. خرید میز و صندلی کودک نه‌تنها تمرینی برای آداب نشستن بر سر میز است، بلکه به ارتقای مسئولیت پذیری آن‌ها هم کمک می‌کند.

میز و صندلی کودک

 • تقویت حس مسئولیت پذیری در کودک

اگر کمی بیشتر روی رفتار کودکان دقت کنیم، متوجه می‌شویم که آن‌ها علاقه‌ی زیادی به داشتن وسایل شخصی مختص به خودشان را دارند. در واقع داشتن وسایل شخصی نه تنها به آن‌ها حس قدرت و استقلال می‌دهد، بلکه آن‌ها را متوجه این قضیه می‌کند که نسبت به آن وسایل مسئولیت هایی دارند. برای مثال وقتی کودکتان دارای میز و صندلی متعلق به خودش است، کم‌کم متوجه می‌شود که باید نسبت به سالم و تمیز نگه داشتن آن کوشا باشد. در واقع با این کار، شما به مسئولیت پذیری فرزندتان کمک بزرگی کرده‌اید.

 • ایجاد محیطی آرام و منظم برای کودکان با استفاده از میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک فقط برای صرف کردن وعده های غذایی نیست بلکه برای درست کردن کاردستی, خواندن کتاب کودک, نوشتن و خمیر بازی هم بسیار کاربردی می باشد. از این طریق محیطی آرام برای فعالیت های کم سر و صدای فرزندتان محیا می شود و آرامش والدین و فرزندان به واسطه آن محیا خواهد شد. شما با خرید میز و صندلی کودک او را تشویق می‌کنید که بیشتر به کار‌‌هایی همچون نقاشی کردن، درست کردن کاردستی، کتاب خواندن و یا انجام بازی‌های روی میزی بپردازد.

 • کمک به راحتی و درست نشستن کودک 

صندلی کودک که برای سایز کودک طراحی شده به آنها کمک میکند تا موقع بازی کردن یا غذا خوردن بر سر میز, کاملا به صندلی تکیه دهند و کف پاهایشان بر روی زمین قرار بگیرد. مانند صندلی کودک مدل ماموت علاوه بر این با خرید میز و صندلی کودک مناسب, فاصله ی کودک با میز به درستی حفظ خواهد شد و دیگر برای غذا خوردن و یا بازی کردن قوز نخواهد کرد, همین امر به حفظ شکل درست شانه ها و ستون فقرات کودک بسیار کمک می کند. برای پیدا کردن مناسب‌ترین ابعاد صندلی برای فرزند‌تان کافیست از او بخواهید که روی یک صندلی عادی بنشیند و سپس فاصله‌ی پشت زانو تا پایین پاشنه‌هایش را اندازه بگیرید. این اندازه، ارتفاع مناسب برای صندلی کودک را مشخص می‌کند. همچنین بهترین ارتفاع برای میز، باید طوری باشد که فاصه نشیمن صندلی تا پایین‌ترین قسمت سطح میز در حدود 20 سانتی‌متر باشد.

 • تقویت حس استقلال با داشتن میز و صندلی کودک 

اگر کودک شما هم به سنی رسیده که میتواند تنهایی بر روی صندلی بنشیند در خرید میز و صندلی کودک شک نکنید. کودک با خواست و اراده خودش تصمیم میگیرد که چه زمانی روی میز و صندلی کودک اختصاصی خود بنشیند, بازی کند و یا غذا بخورد. برای مثال هر زمان که بخواهد نقاشی کند خودش به تنهایی دفتر و وسایلش را میگیرد و روی میزش سرگرم خلق اثری هنری می شود, بدون اینکه شما را درگیر کند.کودکان با استفاده از میز و صندلی کودک آداب نشستن بر روی صندلی، منظم بودن، مستقل بودن و کنار آمدن با کودکان دیگر می آموزد. خرید میز و صندلی کودک به کودک این امکان را می‌دهد تا مدیریت بخشی از کار‌هایش را در حد توان به عهده بگیرد و زمان انجام هر فعالیت را خودش انتخاب کند. برای مثال هر وقت که بخواهد، پشت میزش می‌نشیند و به فعالیت موردعلاقه‌اش می‌پردازد.

خرید میز و صندلی کودک

  میز و صندلی کودک در طرح ها و جنس های متنوعی در وبسایت پیکوتویز قابل مشاهده و خریداری میباشند. مشاوران پیکوتویز با توجه به سن فرزند شما و فضایی که در اختیار دارید، بهترین میز و صندلی کودک را به شما پیشنهاد میکنند. جهت خرید لوازم تحریر کودکانه کلیک کنید.

  انواع میز و صندلی کودک 

  امروزه انواع متنوعی میز و صندلی کودک در بازار وجود دارد که والدین براساس نیاز کودک، بودجه، فضای اتاق و... تصمیم به تهیه میز و صندلی میکند. انواع میز و صندلی کودک عبارتند از: میز و صندلی پلاستیکی کودک، میز و صندلی چوبی کودک، میز و صندلی فلزی، میز و صندلی فومی

  میز و صندلی چوبی

  میز و صندلی چوبی کودک دارای تحمل وزن و مقاومت بالا و تحمل چندین سال استفاده سخت را دارد. میز و صندی کودک چوبی دارای طرح ها و مدل های مختلفی مثل میز و صندلی چوبی کودک با طرح گل، میز و صندلی چوبی کودک با طرح خیابان، میز و صندلی چوبی طرح ایکیا و میز و صندلی دخترانه، میز تحریر چوبی کودک و... است که علاوه بر زیبایی ظاهری که با اتاق خواب کودک میدهد می تواند توجه کودک را به خود جلب کند. یکی از معایب میز و صندلی چوبی کودک، سنگینی آن است. چوب به طور کلی، متریال سنگینی است. از این رو جابجایی میز و صندلی چوبی برای کودک دشوار است. همچنین لوازم چوبی قیمت نسبتا بالاتری نیز دارد.

  قیمت میز و صندلی کودک

  خرید میز و صندلی کودک ایکیا

  با استفاده از میز و صندلی کودک ایکیا به راحتی می توانید یک محیط بازی و آموزشی برای کودک خود ایجاد کنید. این میز و صندلی کودک ایکیا با ابعاد کوچک و تحمل وزن بالای 180 کیلوگرم برای اتاق ها و یا فضاهای کوچک مناسب است. این ست میز و صندلی شامل یک میز و 2 عدد صندلی است. قسمت چوبی این میز و صندلی از چوب کاج است و روی سطح میز و صندلی صفحه MDF سفید که به راحتی تمیز میشود. از این رو نگران بازی کودکان با رنگ ها و مداد ها نباشید. میز و صندلی کودک ایکیا به تمرکز و تقویت خلاقیت کودک کمک می کند و بهترین میز و صندلی برای کودکان نوپا تا 7 سال است. چون کودک آن را به عنوان میز و صندلی خودش می شناسد به آنها حس مالکیت، امنیت و آرامش، مستقل بودن میدهد.

  میز و صندلی کودک ایکیا

  خرید میز دوباکس

  میز مسی پلی(messy play activitie table) میز حسی چوبی، میز مونته سوری، میز آموزش یا همان میز چوبی کودک یک میز دو منظوره است. می توانید در آن را ببندید و از آن به عنوان یک میز معمولی کودکان برای خوردن تنقلات یا انجام کارهای هنری و صنایع دستی استفاده کنید و هم می توانید درون آن شن، آب، برنج خشک، لوبیا، پاستا، خاک، سنگ،برنج رنگین کمانی و هر آنچه که دوست دارید در آن بریزید و ساعت ها سرگرمی و بازی را برای کودک فراهم کنید. کودکان می تونن بدون نیاز به دیگران و به صورت کاملا مستقل با این میز چوبی کودک کار کنن و ازش استفاده کنن. این میز فعالیت کودک با کیفیت فوق العاده، دوام بالا و طراحی خاصش توانسته در بین خانواده ها محبوبیت زیادی به دست بیاره.

  Messy Play، بازی‌های کثیف کودکان یا بازی حسی نوعی فعالیت کودکانه است که به کودکان اجازه می‌دهد تا با دستان خود فعالیت کنند و یا کثیف‌کاری کنترل شده به وجود بیاورند. موادی که در این قبیل بازی ها استفاده میشود رنگ، ماسه، اسلایم، آب و گِل است. این بازی باعث تقویت احساسات و تخیلات کودک می شود.

  میز و صندلی چوبی کودک

  میز و صندلی پلاستیکی

  میز و صندلی پلاستیکی کودک مدلهای متنوعی دارد که بعضی از این مدلها از جنس پلی اتیلن (پلاستیک نشکن) ساخته شده اند و برخی پلاستیکی هستند. میز و صندلی کودک از جنس پلاستیک درجه 1 (پلی اتیلن) یک انتخاب مناسب در میز و صندلی هاست. میز و صندلی‌های پلاستیکی نه‌تنها از مقاومت بالایی برخوردارند و طول عمر بالایی دارند، بلکه بسیار سبک و زیبا هستند.سبک بودن این متریال، به کودکتان این امکان را می‌دهد که به راحتی هر زمان که اراده کند، میز و صندلیش را جابجا کند. میز و صندلی پلاستیکی کودک در رنگ ها و طرح های مختلف موجود است بنابراین برای کسانی باشد که فرزندانشان به اقلام رنگی و فانتزی علاقه دارند می تواند بهترین انتخاب باشد، زیرا تنوع طرح ها و رنگ ها در میز و صندلی کودک پلاستیکی تنوع و جذابیت بیشتری برای کودکان دارد از مدلهای میز و صندلی پلاستیکی کودک می توان به صندلی لبخند، صندلی رامو، میز و صندلی پلاستیکی هپی، صندلی بچه گانه خرگوش، صندلی بزرگ کودک مدل پرتقالی، میز و صندلی کودک وانیا، میز و صندلی استار، صندلی پیکو ، میز تحریر پلاستیکی، نیمکت پلی اتیلنی کودک و... اشاره کرد. (برای مشاهده همه مدلهای میز و صندلی کودک کلیک کنید). پیشنهاد می شود جهت خرید وسایل مهد کودک کلیک کنید. یکی دیگر از مززایای میز و صندلی کودک پلاستیکی، قیمت مناسب آن نسبت به میز و صندلی‌های چوبی و… است.

  میز و صندلی کودک

  الاکلنگ و میز خرچنگ

  الاکلنگ و میز کودک طرح خرچنگ وسیله ای کم جا و سبک با دو کارایی جذاب می باشد. این الاکلنگ و نیمکت خرچنگ قابلیت تبدیل از الاکلنگ به میز کودک و میز پیک نیک دارد. این الاکلنگ خرچنگ کودک با یک چرخش ساده تبدیل به یک نیمکت کودک میشود. این میز کودک خرچنگ دوکاره، دارای ظرفیت نشیمن 3 الی 4 نفر بسته به سن کودک است. جنس این الاکلنگ از پلی اتیلن محکم، سبک و مقاوم در برابر اشعه خورشید، سرما، باران، برف و رطوبت می باشد. 

  مزایای میز و صندلی پلاستیکی کودک

  1. با‌دوام و با‌کیفیت است.
  2. به آسانی تمیز می‌شود.
  3. لبه‌های آن گرد است و خطری کودک شما را تهدید نمی‌کند.
  4. قیمت میز و صندلی پلاستیکی کودک نسبت به سایر متریال‌ها مناسب‌تر است.
  5. رنگارنگ و متنوع است.
  6. سبک و زیباست.

  میز و صندلی فومی

  میز و صندلی فومی از جدید ترین میز و صندلی های موجود در بازار است که جنس آن از فوم سرد با دانسیته بالا و روکشی از جنس چرم مصنوعی است. میز و صندلی های فومی بیشتر برای مجموعه بازی هایی کاربرد دارد که با کودکان نوپا سروکار دارند. زیرا کودکان نوپا موقع خزیدن و چهار دست و پا رفتن اگر با این سازه های فومی برخورد کنند خطری آن ها را تهدید نمی کند. بیشترین کاربرد میز و صندلی فومی برای مهد کودک ها و خانه های بازی، باشگاه های ورزشی کودکان و ... است.

  نکات مهم در خرید میز و صندلی کودک

  • میز و صندلی انتخاب کنید که تمیز کردنش آسان است.
  • سطح میز و صندلی مانع لغزیدن و سر خوردن شود .
  • طراحی و رنگبندی میز و صندلی ها زیاد متنوع باشد و مناسب سن کودک
  • لبه های گرد میز و صندلی تیز نباشد میز و صندلی های چوبی و پلاستیکی استاندارد هیچ گوشه تیزی در آن وجود ندارد که خطرناک باشد.
  • قابل دسترسی باشد و قیمت بالایی نداشته باشد و متناسب با بودجه شما باشد.
  • بسیار بادوام باشد و برای استفاده طولانی مدت ساخته شده باشد.
  • میز و صندلی برای کودک انتخاب کنید که با سلیقه کودک مطابق باشد(مثلا اگر کودکتان رنگ سبز را دوست دارد حتما میز یا صندلی سبز را در انتخابتان قرار بدید).
  • قیمت مناسبی داشته باشد
  • ابعاد میز و صندلی مناسب باشد

  برخی از سوالات رایج:

  1. در خرید میز و صندلی کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  میز و صندلی کودک باید 1. تمیز کردنش آسان باشد 2. سطح میز و صندلی مانع لغزیدن و سر خوردن شود 3. طراحی و رنگبندی میز و صندلی ها زیاد متنوع باشد و مناسب سن کودک 4. لبه های گرد میز و صندلی تیز نباشد 4. قابل دسترسی باشد و قیمت بالایی نداشته باشد 5. بادوام باشد.

  2. خرید میز و صندلی چه فوایدی برای کودک دارد؟

  میز و صندلی کودک سبب تقویت حس استقلال، تمرین مهارت های کاربردی زندگی و آداب نشستن درست بر سر میز و ایجاد محیطی آرام و منظم.

  3. پرفروش ترین برند های صندلی کودک چه برند هایی هستند؟

  تمام برند میز و صندلی کودک موجود در پیکوتویز فروش خوبی دارند ولی تا امروز صندلی کودکانه لبخند، میز و صندلی کودک ایکیا، صندلی پیکو، میز و صندلی کودک استار، میز و صندلی کودک وانیا فروش ویژه ای داشتند مخصوصا که پر طرفدار ترین میز و صندلی مهد کودک و خانه بازی هستند

  4. تحمل وزن میز و صندلی کودکان چقدر هست؟

  میز و صندلی کودک موجود در پیکوتویز به دلیل متریال با کیفیتشان تحمل وزن بالایی داشته و رخی از آنها تحمل وزنی بیش از 80 کیلوگرم را دارند.

  5. نحوه خرید میز و صندلی کودک در پیکوتویز چگونه است؟

  پیکوتویز یک فروشگاه آنلاین است که ارسال به سراسر کشور را دارد. با ثبت سفارش میز و صندلی کودک در پیکوتویز در کوتاه ترین زمان ممکن محصولات درب خانه تحویل داده میشود. شایان ذکر است تمامی سفارشات بالای 1 میلیون تمان شامل ارسال رایگان میشود.

  در این صفحه انواع قیمت میز و صندلی کودک، صندلی کودک بچه، صندلی بچه گانه و... در مدل های متنوع و کیفیت عالی برای استفاده در منزل، مهد کودک و پیش دبستانی ها در اختیار شما قرار داده شده است. شما می توانید پس از مطالعه اطلاعات هر محصول خریدی مطمئن داشته باشید چرا که تمامی محصولات در پیکوتویز با گارانتی سلامت و ضمانت کیفیت کالا ارائه می شوند. با کیفیت ترین میز و صندلی کودک، میز تحریر کودک، نیمکت کودک، میز و صندلی چوبی کودک، میز و صندلی پلاستیکی کودک،میز و صندلی کودک ام دی اف، میز و صندلی کودک تاشو، میز و صندلی چوبی اتاق کودک، میز صندلی کودک پسرانه، میز صندلی کودک دخترانه و ... که برای استفاده در خانه و تجهیز خانه بازی استفاده می شود در این صفحه موجود است.