فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

صندلی ماشین گروه 2/3

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2

صندلی ماشین گروه 2/3

صندلی ماشین یکی از مهمترین خریدهایی است که برای کودک خود انجام می دهید، بنابراین حتما سعی کنید تا زمانی کافی را برای انتخاب درست یک صندلی ماشین مناسب صرف کنید. انواع مختلف صندلی ماشین در بازار موجود است که مورد آزمایش و تأیید استاندارد های روز دنیا قرار گرفته اند، اما بهترین صندلی ماشین برای شما و شرایط خاص شما کدام است؟صندلی های کودک بر اساس وزن کودک که می توانند در خود جای دهند گروه بندی می شوند.به عنوان مثال: صندلی گروه 0+ از نوزاد تازه متولد شده تا حدود 15 ماه یا با وزن 13 کیلوگرم رو به عقب مناسب است، صندلی گروه 1 می تواند کودکی بین 9-18 کیلوگرم یا سنین حدود 9 ماه تا 3.5 سال رو به جلو یا مقداری رو به عقب را در خود جای دهد. بنابراین، اگر صندلی‌ای می‌خواهید که بتواند نوزاد شما را از نوزادی تا 18 کیلوگرم حمل کند، به آن «گروه 0+1» گفته می‌شود زیرا هر دو دسته وزنی را پوشش می‌دهد. گروه 2/3 بوستر صندلی کودک با پشتی مناسب برای کودکان با وزن 15 تا 36 کیلوگرم  یا در سنین حدود 3.5 تا 12 سال است.

ما می‌دانیم که بچه‌ها می‌خواهند مثل والدینشان بزرگ شوند و بدون صندلی کودک در ماشین بنشینند. به همین دلیل مهم است که یک صندلی ماشین گروه 2/3 را انتخاب کنید که به آنها احساس کودکی نوپا ندهد. بوستر کودک در واقع برای کمک به کودکانیست که قد و وزنشان برای استفاده از صندلی ماشین بیشتر است، اما هنوز برای بستن کمربند ایمنی خودرو قد و وزن استاندارد ندارند و کمربند خوردو به درستی روی شانه های کودک قرار نمیگیرد برای محافظت از سر و شانه در صورت برخورد جانبی. بوستر صندلی کودک معمولاً سبک وزن هستند و انتقال آن بین اتومبیل ها آسان می باشد و به راحتی برای کودک در حال رشد شما قابل تنظیم هستند. صندلی‌ بوستر با پشتی نسبت به مدل بدون پشتی آن برای محافظت بهتر توصیه می‌شوند، بوستر سیت های بدون پشتی می‌توانند برای کودکان در این سنین 10 به بالا مفید و سبک باشد.

بوستر صندلی کودک کمربند ایمنی را محکم و به درستی روی ران های کودک قرار می دهد. کودک با استفاده از کمربند ایمنی 3 نقطه ای خودرو محکم می شود. این به محافظت از آسیب پذیرترین قسمت های بدن کودک مانند سر و شکم کمک می کند. برخی از صندلی‌ ماشین کودک گروه 2/3 از اتصالات ایزوفیکس ISOFIX استفاده می‌کنند تا صندلی را محکم روی خودروی شما محکم کنند، حتی زمانی که فرزندتان از آن استفاده نمی‌کند. اگرچه ایمنی بیشتری ایجاد نمی‌کند اما باعث می‌شود صندلی پایدارتر شود و استفاده آسان‌تر باشد.

چگونه متوجه می شوید که زمان تعویض صندلی ماشین فرا رسیده است؟

اگر کودک هنگام نشستن در صندلی ماشین کودک گروه 0، 1 و 2/3 زمانی که در بالاترین موقعیت تنظیم شده است چشمانش با بالای صندلی همسطح باشد، کودک از صندلی کودک آن گروه بزرگتر شده است. کودک نوپا شما فقط زمانی برای بوستر صندلی کودک گروه 2/3 آماده است که کمربند مهار صندلی فعلی او پایین تر از شانه باشد همچنین هنگامی که پشتی سر در بالاترین موقعیت خود قرار داشته باشد و شانه‌های کودک شما 2 سانتی‌متر بالاتر از آن قرار بگیرد و بالای سرش به بالای پشتی صندلی می رسد، کودک شما از صندلی ماشین کودک خود بزرگتر شده است. اگر پاهای کودک از لبه صندلی خارج شود، اشکالی ندارد. اطمینان حاصل کنید که پشتی سر صندلی ماشین کودک هنگام جابجایی در بالاترین حالت قرار دارد. اطمینان حاصل شود که کمربند به جای معده از ناحیه لگن عبور می کند. در حالت ایده آل به دنبال کمربند ایمنی مورب باشید که در وسط سینه کودک و کنار شانه کودک قرار گیرد

در بیشتر موارد، کودک قبل از اینکه بیش از حد قد بلند شود، به حد مجاز وزن صندلی ماشین کودک می رسد، اما نوزادان و کودکان با هم متفاوت هستند. کودکان با وزن پایین هر گروه بیشتر در معرض آسیب هستند، به همین دلیل است که ما به شما توصیه نمی کنیم خیلی زود صندلی ماشین را تعویض کنید. اکثرا وزن‌ها و قدهای توصیه‌شده برای هر گروه با هم همپوشانی دارند، بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که به فرزندتان اجازه دهید به حداکثر وزن یک گروه برسد، نه اینکه وقتی به وزن پایین گروه بعدی رسید، آن را عوض کنید. بهتر و ایمن‌تر و همچنین مقرون به صرفه تر است، که فرزندتان را به جای اینکه خیلی زود به بوستر صندلی کودک انتقال دهید تا زمانی که ممکن است در صندلی ماشین گروه 1 نگه دارید. بررسی کنید که حداکثر محدودیت وزن یا قد صندلی ماشین شما چقدر است و مراقب وزن و قد کودک خود باشید تا مطمئن شوید که زمان درستی را برای انتقال کودک در نظر گرفتید.

صندلی های گروه 2/3 از حدود سه و نیم تا 12 سالگی یا تا ارتفاع 135 سانتیمتر استفاده می شود. کودکان باید حداقل 15 کیلوگرم وزن داشته باشند، اما در حالت ایده آل قبل از استفاده از صندلی گروه 2/3، باید وزن آنها نزدیک به 18 کیلوگرم باشد. دو نوع مختلف بوستر صندلی کودک وجود دارد، بوستر صندلی کودک گروه 2/3، صندلی‌هایی با پشتی بالا و بدون پشتی. صندلی بوستر گروه 2/3 از 15 تا 36 کیلوگرم کودک شما را تحمل می کند یعنی مناسب کودک از 3.5 سال تا 12 سال است. اکثر بوستر صندلی ماشین کودک گروه 2/3 فاقد کمربند با مهار 3 نقطه ای هستند. در عوض، کودک را با استفاده از کمربند ایمنی خودرو در صندلی قرار می د هید. برخی از مدل ها را می توان با استفاده از ایزوفیکس نصب کرد تا به طور ایمن به خودرو متصل شوند هر دو دارای یک برچسب انطباق هستند که طبقه بندی وزن را نشان می دهد و یک برچسب راهنمایی که نحوه بستن کمربند ایمنی را نشان می دهد.

بوستر سیت (booster seat) جز صندلی ماشین های گروه 2/3 است؟

بوستر صندلی کودک بدون پشتی جز گروه 3 هستند و برخی از صندلی‌های خودروی گروه 2/3 با برداشتن پشتی به بوستر کودک گروه 3 تبدیل می‌شوند. همچنین می توانید بوستر های بدون پشتی را جداگانه خریداری کنید. این صندلی بوستر کودک بدن آنها را تا ارتفاع مناسب برای استفاده با کمربند ایمنی بزرگسالان بالا می برند. یک بوستر صندلی کودک تمام الزامات قانونی را برای کودکان تا 135سانتیمتر برآورده می کند و ارزان هستند، اما ما آنها را برای کودکان کوچکتر توصیه نمی کنیم. به این دلیل که این بوستر ها به دلیل نداشتن ساید پروتکت (محافظ جانبی) و هد ساپورت (محافظ سر و گردن) به اندازه بوستر های پشتی دار ایمن نیستند و محافظت کمتری برای سر و قفسه سینه در تصادفات جانبی ایجاد می‌کند.

فرزندان من چه مدت باید در صندلی کودک بمانند؟

در بیشتر کشورها، کودکان باید تا 135 سانتی‌متر قد در صندلی‌های خودروی مورد تایید قرار بگیرند. برخی از کشورها 150 سانتی متر را مشخص می کنند.

بوستر صندلی کودک چطور؟

اگر کودک شما بیش از 15 کیلوگرم وزن دارد، طبق استانداردهای اروپایی ECE R 44/03 و 44/04، داشتن یک صندلی صندلی بوستر ساده بدون پشتی رسما کافی است. هرچند این نوع بوستر صندلی کودک برای نگه‌داشتن کودک شما تنها به کمربند ایمنی نیاز دارد و هیچ محافظت جانبی یا پشتی ارائه نمی‌کند. همچنین جایی برای استراحت سر فرزند شما در سفرهای طولانی ندارد.

بوستر کودک برای کودک ۷ ساله راحتی شبیه صندلی کودک داره که در مسافرت طولانی هم بچه راحت باشه و بتواند بخوابد؟

صندلی ماشین که حالت خواب داشته باشه برای این گروه سنی تولید نمیشه و وجود ندارد. تمام کشورها برای بچه های که بالای ۴ سال مجبور به استفاده از بوستر بوستر کودک هستند.بوسترها کلا حالت خواب چند زاویه ندارن اما در بوسترهای پشتی دار، پشتی بوستر کمی زاویه دار میشه و عقب میره و بخاطر هد ساپورتی که داره موقع خواب از سر و گردن بچه محافظت میکنه یعنی وقتی که بچه داخل ماشین خوابش میبره گردنش به جلو  و یا اطراف خم نمیشه و برای مسافرت حتما حتما لازمه که استفاده بشه.

تفاوت بین صندلی ماشین و بوستر با پشتی و بوستر بدون پشتی در چیست؟

هر دو نوع بوستر برای استاندارد کردن قد کودک شما طراحی شده تا به کمک کمربند خودرو ایمنی کودک شما حفظ شود. با این تفاوت که بوستر با پشتی برای کودکان کوچکتر استفاده می شود و همچنین دارای کمربند مخصوص است که کودک تا زمانی که به قد و وزن استاندارد برسد از آن کمربند باید استفاده کند.

چه زمانی می توان از کمربند خودرو استفاده کرد؟

زمانی که قد کودک شما آنقدر بلند شده باشد که زانوهایش را روی لبه ی صندلی خم کند و بدون خمیدگی بشیند. و کمربند بالایی خودرو در وسط قفسه سینه اش و روی شانه قرار بگیرد، نه گردن یا گلو و همچنین کمربند پایینی خودرو در بالای ران محکم شود، نه روی شکم می توان از کمربند خودرو استفاده کرد.

هدف استفاده از بوستر چیست؟

  • همانطور که از اسم بوستر مشخصه معنی بوستر یعنی (کمک کننده ) بوستر به کودک کمک میکند تا در سطح بالاتری قرار گرفته وکمربند ماشین در جای مناسب روی سرشانه قرار میگیرد و ایمنی کودک بیشتر می شود.

بوستر میتونه جایگزین صندلی ماشین شود؟

  • برای مسافت های درون شهری بله اما در مسافت های طولانی و بین جاده ای بوستر با پشتی توصیه میشود. چون در مسافت های طولانی و نیاز بچه به استراحت و خواب در ماشین، محافظ سر و گردن در مدل های پشتی دار مانع از افتادن گردن بچه حین خوابیدن می شود.

برای مسافت های خارج شهری ایمنی دارد؟

  • خیر، در مسافت های طولانی و بین جاده ای فقط بوسترهای با پشتی توصیه میشود. چون در مسافت های طولانی و نیاز بچه به استراحت و خواب در ماشین، محافظ سر و گردن در مدل های پشتی دار مانع از افتادن گردن بچه حین خوابیدن می شود. 

در هنگام اتصال کمربند ماشین سرشانه کودک اذیت نمیشه ؟

  • خیر برای کودکان بالای 3.5سال و قد بالای 100 سانتیمتر مناسب است.

نکاتی که هنگام انتخاب صندلی ماشین گروه 2/3 باید بدانید:

نحوه نصب آن به چه صورت است؟ بوستر صندلی کودک گروه 2/3، بوسترهایی با پشتی یا بدون آن هستند که ممکن است از کمربند ایمنی 3 نقطه‌ای خودرو یا ISOFIX استفاده کنند. کمربند ایمنی 3 نقطه ای خودرو هم کودک و هم صندلی را محکم می کند. صندلی دارای راهنماهایی است که کمربند ایمنی باید از طریق آنها به درستی نصب شود. سپس کمربند باید محکم روی ران های فرزندتان قرار گیرد. برخی از صندلی بوستر کودک علاوه بر استفاده از کمربند ایمنی خودرو، از سیستم ایزوفیکس برای ایمن نگه داشتن آن در جای خود استفاده می‌کنند. این صندلی ها دارای کانکتورهایی هستند که در نقاط مخصوصی که در صندلی ماشین شما تعبیه شده است، قرار می گیرند. این باعث می شود صندلی پایدارتر، ایمن تر و استفاده آسان تر باشد. با این حال، همچنان این کمربند ایمنی خودرو است که کودک شما را به صندلی متصل می کند.

صندلی ماشین i-Size چیست؟ i-Size یک مقررات صندلی خودرو در سراسر اروپا است که الزامات ایمنی بیشتری را نسبت به مقررات قبلی R44/04 ارائه می‌کند (هر دو مقررات ایمنی هنوز جاری و قانونی هستند و در کنار یکدیگر اجرا می‌شوند). i-Size طوری طراحی شده است که با استفاده از ایزوفیکس، کودکان را برای مدت طولانی‌تری رو به عقب نگه می‌دارد، از ضربه‌های جانبی بهتر محافظت می‌کند و صندلی‌های خودرو را راحت‌تر می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که سیستم ایزوفیکس نصب صحیح و ایمن صندلی‌ ماشین را برای والدین آسان‌تر می‌کند. اولین صندلی‌های سازگار با i-Size برای صندلی‌ ماشین گروه 0+ و 1 بودند، اما اکنون تعداد بیشتری از صندلی‌های گروه 2/3 i-Size در دسترس هستند.

ابعاد بوستر صندلی ماشین کودک چقدر است؟صندلی های ماشین گروه 2/3 از نظر اندازه متفاوت هستند.آیا چیزی باریک می خواهید که فضای بیشتری را در عقب ماشین داشته باشید؟ وزن این بوستر کودک ها چقدر است؟ بوستر صندلی کودک گروه 2/3 می توانند 4.5 کیلوگرم یا 11 کیلوگرم وزن داشته باشند. اگر فکر می کنید مرتبا آن را از ماشینی به ماشین دیگر جابه جا می کنید، ممکن است چیزی نسبتا سبک و قابل حمل بخواهید. چه ویژگی های ایمنی دارد؟ برخی از صندلی‌های خودرو حتی از آنچه قانونا لازم است، ویژگی‌های ایمنی بالاتری ارائه می‌دهند. برندهای مختلف سیستم‌های ایمنی متفاوتی خواهند داشت، بنابراین کمی وقت بگذارید تا ببینید هر صندلی از نظر ایمنی چه چیزی ارائه می‌دهد. صندلی برای سفرهای طولانی چقدر راحت خواهد بود؟  چگونه بهترین صندلی ماشین را انتخاب کنم؟ قیمت صندلی ماشیم کودک چقدر است؟ استانداردهای صندلی ماشین کودک چیست؟ آیا صندلی به خوبی پد شده است؟ پارچه چه جنسی دارد؟ تکیه سر چطور؟ صندلی چقدر دوام می آورد؟ آیا صندلی هنگام رشد کودک شما را به راحتی در خود جای می دهد؟ چند حالت ارتفاعی در پشتی سر دارد و... از مواردی است که قبل از خرید بوستر کودک باید در نظر بگیرید.

شما می توانید قیمت صندلی ماشین کودک تا 12 سال را در سایت پیکوتویز مشاهده کنید. مشاورین به شما کمک می کنند تا با اطمینان خاطر بهترین، راحتترین بوستر صندلی کودک با ایمنی بالا و قیمت مناسب برای کودک خود فراهم کنید. تمامی محصولات در سایت خرید اسباب بازی و سیسمونی نوزاد پیکوتویز با گارانتی و ضمانت اصالت کالا به فروش می رسد.