الاکلنگ کودک

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

الاکلنگ کودک

تاب بخورید، بلغزید، بالا و پایین برید و دنیای جدیدی کشف کنید. اسباب بازی برای رشد سالم مغز کودک شما ضروری است و به عنوان دروازه ای برای تعامل با دنیای اطراف او عمل می کند. فرزندانتان با بازی کردن از آن چیزی که به نظر می رسد بیشتر می آموزند. الاکلنگ کودک قرن هاست که یکی از محبوب ترین اسباب بازی ها در زمین بازی است و در بسیاری از خاطرات دوران کودکی نقش اساسی دارند. این اسباب بازی را میتوان در هر زمین بازی پیدا کرد. الاکلنگ کودک یک اسباب بازی عالی برای ورزش کردن، سوزاندن انرژی اضافی و شرکت در بازی های فعال کودکان است. کودک با حرکت دادن الاکلنگ، ماهیچه های بازو و پای خود را تقویت می کنند. پیشنهاد می شود جهت خرید میز و صندلی کودک کلیک کنید.

الاکلنگ کودک یکی از جذابترین و پرکاربردترین تجهیزات خانه بازی، مهد کودک ها، پارک و حتی منازل به حساب می آیند و مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال بازسازی یا ساخت فضای بازی هستید، استفاده از الاکلنگ کودک یک راه عالی برای محبوبیت زمین بازی جدید شما است. امروزه انواع متنوعی ا الاکلنگ در بازار وجود دارد که الاکلنگ تعادلی ماهی بدون سقف، الاکلنگ تعادلی ماهی سقف دار، الاکلنگ تعادلی پونی، الاکلنگ تعادلی خرچنگ و الاکلنگ دلفین از انواع الاکلنگ های پر طرفدار پیکوتویز میباشد. شما میتوانید بسته به نیاز خود آنها را تهیه کنید، همین امروز با تیم تخصصی پیکوتویز تماس بگیرید. الاکلنگ تعادلی کودک عمدتا برای برای کودکان بالای 8 تا 5 سال کاربرد داره. جنس الاکلنگ تعادلی عموما پلاستیکی و از پلی اتیلن (پلاستیک نشکن) است و خاصیت آونگی دارد. تمامی الاکلنگ تعادلی و حتی راکر های کودک در دوطرف خود دسته دارن، که کودک می تونه با کمک دسته ها تعادل خودش را روی الاکلنگ تعادلی حفظ کند. جهت خرید انواع کلبه کودک کلیک کنید. الاکلنگ ماهی برای رشد و هماهنگی حرکتی درشت بچه ها عالی است زیرا به آنها کمک می کند تا حس تعادل را تقویت کنند. الاکلنگ کودک همچنین تعامل اجتماعی را تشویق می کنند زیرا بچه ها به نوبت بالا و پایین می روند. آنها به رشد جسمی و عاطفی کودکان کمک می کنند.

ویژگی الاکلنگ کودک

الاکلنگ کودک یک انگیزه عالی برای کودکان است تا واژه تعادل را بیاموزند و آن را کشف کنند. بچه ها رادر قسمت انتهایی الاکلنگ سوار کنید، آیا می توانند تعادل برقرار کنند؟ الاکلنگ ماهی بخشی از تجهیزات زمین بازی است که روی تکیه گاه مرکزی متعادل شده است. الاکلنگ کودک به طرز شگفت آوری ساده و مورد علاقه همه است، متنوع و جذاب است، توجه کودکان را به خود جلب می کند و یک راه عالی برای بازی فراهم می کند. اکثرا الاکلنگ کودک را کاملا دو نفره می دانند، اما با گذشت زمان، آنها به گونه ای توسعه یافته اند که امکان بازی گروهی و حتی تک نفره را فراهم می کنند. الاکلنگ های سه و چهار صندلی در حال حاضر بسیار متداول هستند و بسیاری از آنها شامل پنل های میانی هستند تا گروه های بزرگتر بتوانند با هم بازی کنند. این امر از منظر رشد شناختی بسیار مهم است، زیرا یکی از با ارزش ترین جنبه های بازی الاکلنگ این است که چگونه توسعه مهارت های اجتماعی، ارتباطات و همکاری را به چالش می کشد و ترویج می کند. پیشنهاد می شود جهت خرید سرسره بادی کلیک کنید.

انواع الاکلنگ کودک

 • الاکلنگ کودک پلاستیکی

الاکلنگ پلاستیکی کودک در بازار ایران از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. بیشتر این الاکلنگ ها با طرح های حیوانات طراحی و ساخته می شوند تا کودک ارتباط بیشتری را با اسباب بازی خود برقرار کند. وزن این الاکلنگ ها بسیار کم است و به راحتی توسط کودک قابل جابجایی است و قیمت آن نیز بسیار مناسب است . به عنوان هدیه تولد بسیار عالیست.

الاکلنگ ماهی سقف دار و الاکلنگ ماهی بدون سقف

الاکلنگ ماهی در دو مدل سقفدار و بدون سقف یک الاکلنگ پی اتیلنی یک نفره است. تحمل وزن آن بیش از 50 کیلوگرم است و دارای تنوع رنگی بسیار زیاد و زیبا است و یکی از تجهیزات اصلی خانه بازی و مهد کودک است و امروزه به عنوان محبوب ترین اللاکلنگ پلی اتیلنی شناخته میشود.

 • الاکلنگ کودک فومی

الاکلنگ تعادلی فومی از جنس فوم سرد در شکل های مختلف ماننده ماشین، حیوانات و ... ساخته می شود و برای گروه سنی پایین مخصوصا در خانه بازی و مهد کودک ها می توانند بیشتر مناسب تر باشند چرا که الاکلنگ فومی نشیمنگاه پهن ترو نرم تری نسبت به الاکلنگ های پلاستیکی دارد و احساس راحتی بیشتری را برای کودک فراهم می کند. الاکلنگ های فومی از الاکلنگ های پلاستیکی بازه حرکتی کمتری دارد و به همین دلیل برای رده سنی خردسال مناسب تر است.

 • الاکلنگ فلزی

الاکلنگ فلزی یکی قدیمی ترین و ابتدایی ترین مدل های الاکلنگ است که در پارک ها و فضای باز استفاده میشود.

یکی از جذابترین و پرکاربردترین تجهیزات خانه بازی، مهد کودک ها و حتی منازل الاکنگ است. چرا که الاکلنگ قیمت مناسبی دارد، طرفدارای زیادی در خانه بازی و مهد کودک دارد و اسباب بازی ایمنی است اگر به دنبال یک اسباب بازی هیجان انگیزبا قیمت مناسب برای خانه بازی هستید که نیازی به نصب روی زمین نداشته باشد، طول عمر طولانی داشته باشه و بچه ها با سن های مختلف بتوانند از آن استفاده کنند الاکلنگ پیکوتویز رو انتخاب کنید. 

خرید الاکلنگ ماهی و فواید آن

چرا الاکلنگ برای بچه ها مهم است؟

الاکلنگ هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی فواید زیادی برای بچه ها دارد، الاکلنگ کودک یک راه عالی برای ورزش و سرگرمی کودکان است.

کمک به رشد جسمی و ذهنی کودک

  استفاده از الاکلنگ برای کودکان مانند انجام ورزش هوازی است. الاکلنگ کودک برای کودکان مانند یک ورزش هوازی عمل می کند و باعث تقویت سیستم قلب و جذب بیشتر اکسیژن در بدن کودک می­ شود. به همین دلیل به رشد عضلات کودک کمک می کند و قدرت فیزیکی او را بهبود می بخشد. علاوه بر این در حین الاکلنگ بازی تمامی اعضای بدن شروع به فعالیت می کنند. بدین شکل که کودک برای حفظ تعادل خود مجبور می ­شود حرکات چشم، دست و حرکات دو سمت بدن خود را کنترل کند که این امر خود باعث تقویت و شناخت کودک از سیستم حرکتی و پاسخ های محیطی بیرون می شود.

   عضله سازی 

   کودک برای بازی از عضلات خود برای بالا و پایین رفتن استفاده می کنند به همین دلیل الاکلنگ کودک یک اسباب بازی عالی برای تقویت عضلات و ایجاد قدرت و هماهنگی در کودک است.

   سوزاندن کالری 

   الاکلنگ کودک برای کودکان پر انرژی یک اسباب بازی عالی برای تخلیه و سوزاندن انرژی اضافی است. همانطور که میدانید کوچولوها برای حرکت دادن الاکلنگ ماهی و بالا و پایین رفتن روی الاکلنگ نیاز به کمی تلاش دارد، به این معنی که بچه ها در حین بازی کالری می سوزانند.

   بهبود تعادل

   گوش ها علاوه بر نقش اصلیشان که گوش کردن است نقش اساسی در تشخیص موقعیت سر و بدن دارند و به حفظ تعادل کمک می کند. در گوش داخلی ساختمانی به نام دستگاه وستیبولار وجود دارد که به آن سیستم تعادلی نیز گفته می شود. این سیستم محرک ها را از محیط می گیرد و به مغز می رساند. اگر واکنش های تعادلی ضعیف باشد کودک از الاکلنگ بازی و تاب خوردن می ترسد ونسبت به ارتفاع وحشت دارد. کل مفهوم الاکلنگ بازی ایجاد تعادل است. الاکلنگ ماهی به کودکان کمک می کند تا حس تعادل برقرار کنند، که می تواند در سایر زمینه های زندگی آنها مانند ورزش و انجام کارهای روزمره در سنین بالاتر مفید باشد.

   از فواید مهم الاکلنگ بازی:

   • اثر مستقیمی بر تقویت تعادل
   • هماهنگ کردن حرکات چشم با دست
   • هماهنگی نیمکره راست و چپ بدن
   • بهبود حرکات مچ دست وپا (تقویت گرفتن دستگیره با دست )
   • بهبود برنامه ریزی حرکتی (با جلو و عقب رفتن و یا بالا و پایین رفتن سطح هیجان کودک بالا می رود و کودک آماده می شود برای تناوب حرکت )
   • بهبود و افزایش تمرکز در کودکانی که کنترل تنه و تعادل ندارند.
   • کنترل راستای بدن وسر و گردن

   بهبود سیستم ایمنی بدن 

   بازی با الاکلنگ کودک یک راه عالی برای ورزش کردن کودکان است. کودکان همانطور که با الاکلنگ بازی می کنند، به عملکرد صحیح سیستم ایمنی خود کمک می کنند. این امر می تواند به بهبود سلامت جسمی و روحی کودک کمک کند.

   افزایش اعتماد به نفس کودک

   الاکلنگ کودک می تواند باعث افزایش حس کنجکاوی کودک می شود. با این اسباب بازی کودک متوجه می­ شود که برای تکان خوردن و بالا و پایین رفتن خود از چه حرکاتی استفاده کند. حرکت دادن الاکلنگ ماهی به صورت مستقل و بدون کمک دیگران سبب افزایش حس اعتماد به نفس کودک می شود.همچنین می توانند به نوبت الاکلنگ بازی کنند، این کار به آنها کمک کند تا احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند. الاکلنگ کودک و حس اعتماد به نفس می تواند منجر به موفقیت در سایر زمینه های زندگی آنها نیز شود. پیشنهاد می شود جهت خرید اسباب بازی مشاغل کودک کلیک کنید.

   رشد اجتماعی کودک

   برخلاف تصور عموم بازی با الاکلنگ کودک صرفا یک بازی و سرگرمی نیست. صرف نظر از فواید الکلنگ ماهی که پیشتر به آن اشاره شد این اسباب بازی یک وسیله برای یادگیری مفهوم همکاری به کودکان محسوب می­ شود. این وسیله به کودکان یاد می دهد تا با دوستان خود همکاری کنند و با مفهوم اشتراک گذاری آشنا می شوند. به همین دلیل برای برای یک بازی فوق العاده و هیجان انگیزبه دنبال یک دوست می­ گردند. در نتیجه کودک به طور پیوسته اجتماعی بودن را می آموزد.بازی روی الاکلنگ نیاز به همکاری و ارتباط با دیگران دارد که می تواند به رشد مهارت های اجتماعی کمک کند. وقتی بچه ها اجتماعی می شوند، احتمال موفقیت آنها در مدرسه و آینده شغلی بیشتر است.

   ارتباطات را بهبود می بخشد

   یادگیری برقراری ارتباط یکی از مهارت های مهم زندگی است که بچه ها هنگام بزرگ شدن به آن نیاز دارند. بازی با الاکلنگ کودک می تواند کمک کننده باشد. این اسباب بازی می تواند به آنها کمک کند تا نحوه برقراری ارتباط موثر را بیاموزند، چراکه در هنگام الاکلنگ بازی کودکان به همکاری با دیگران نیاز دارند. هنگام بازی با الاکلنگ ماهی، بچه ها باید به نوبت با الاکلنگ بازی کنند این می تواند به آنها کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه با دیگران ارتباط و همکاری داشته باشند.

   غلبه بر ترس

   برای برخی از بچه ها، بازی با الاکلنگ ماهی می تواند کمی ترسناک باشد. اما به مرور زمان میتوانند بر ترس‌ های خود غلبه کنند و به جای آن پر نشاط و پر انرژی باشند. این الاکلنگ کودک میتواند به آنها کمک کند اعتماد به نفس کودکان تقویت شود و مستقل تر شوند.

   مواردی که در هنگام خرید الاکلنگ ماهی باید در نظر گرفته شود:

   سن

   سن عامل مهمی در مورد تجهیزات زمین بازی است دلیل آن اینست که گروه های سنی مختلف توانایی های متفاوتی دارند. به عنوان مثال، الاکلنگ کودک که برای کودکان 6 تا 24 ماهه مناسب است دارای طراحی خااصی هستند. این الاکلنگ کودک به کودک شما کمک می کند تا بنشیند. ارتفاع صندلی نیز تا سطح زمین کم است، بنابراین کودک شما می تواند به راحتی بدون تقلا سوار و پیاده شوند. هنگام انتخاب الاکلنگ کودک، حتما گروه سنی و محدودیت وزنی مناسب را انتخاب کنید. در غیر این صورت، ممکن است نتوانند از آن به درستی استفاده کنند یا حتی ممکن است آسیب ببینند.

   اندازه محوطه بازی

   همچنین باید قبل از خرید الاکلنگ کودک، فضایی را برای الاکلنگ در نظر بگیرید. اندازه یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب الاکلنگ کودک است. اگر فضای محدودی در خانه و یا مهد کودک و خانه بازی خود دارید، باید اندازه کوچکتری را انتخاب کنید. با این حال، اگر فضای زیادی دارید، می توانید به اندازه بزرگتر بروید.

   بودجه

   نکته مهم دیگر در هنگام خرید الاکلنگ کودک بودجه ای است که در نظر گرفتید. امروزه بدلیل تنوع الاکلنگ کودک قیمت های مختلفی از آن نیز در بازار وجود دارد، بنابراین مهم است که قبل از شروع خرید، بودجه تعیین کنید. اما دقت کنید که همیشه به قیمت ارزان راضی کننده نیستید، زیرا در بیشتر موارد، جنس با کیفیت بالاتر قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین، در خرید تجهیزات گران قیمت فریب نخورید.

   تعداد صندلی

   الاکلنگ کودک یک، دو یا چند سرنشینه هستند. اگر دو فرزند دارید، می توانید به سراغ الاکلنگ دو نفره بروید. با این حال، اگر فقط یک فرزند دارید، می توانید یک الاکلنگ تک نفره را انتخاب کنید. فقط مطمئن شوید که همه بچه های شما بدون هیچ مشکلی در آن قرار می گیرند.

   نوع الاکلنگ کودک مورد نیاز شما با توجه به سن و تعداد بچه هایی که روی آن بازی می کنند تعیین می شود. اگر برای کودکان کوچکتر خرید می‌کنید، باید به سراغ الاکلنگ کوچک‌تر و سبک‌تری بروید که کار کردن برای آنها آسان باشد. از طرف دیگر، اگر بچه‌های بزرگ‌تری دارید، می‌توانید به دنبال الاکلنگ های بزرگ‌تر و محکم‌تر بروید.

   شکل و طرح الاکلنگ نیز در نظر گرفته می شود. باید اطمینان حاصل کنید که الاکلنگ کودک ثابت و محکم باشد و به راحتی واژگون نشود. 

   یکی دیگر از عواملی که باید هنگام انتخاب الاکلنگ کودک در نظر گرفته شود قابل حمل بودن. جابجا کردن الاکلنگ برای کودک و استفاده از آن در هر حالتی برای کودک لذت بخش است.

   خرید الاکلنگ ماهی

   خرید الاکلنگ ماهی در مدلهای بسیار متنوع و جدید برای گروه های سنی مختلف در فروشگاه پیکوتویز. خرید الاکلنگ خانگی، الاكلنگ ماهی، الا کلنگ دو نفره، الاکلنگ پلاستیکی، الاکلنگ خانگی، الاکلنگ تعادلی، تاب و سرسره کودک و... با گارانتی سلامت و ضمانت کیفیت کالا در فروشگاه آنلاین اسباب بازی پیکوتویز. الاکلنگ بازی بچه ها بهترین اسباب بازی کودک برای کودکان بالای 1 سال می باشد.

   خرید الاکلنگ اسباب بازی به منظور تجهیز خانه بازی، وسایل مهد کودک و یا خرید الاکلنگ خانگی (خرید الکلنگ ماهی) در پیکوتویز با گارانتی سلامت و ضمانت کیفیت کالا. جهت اطلاع از قیمت الاکلنگ کودک پیکوتویز کلیک کنید. جهت خرید ترامپولین کودک از محصولات پیکوتویز دیدن فرمایید.

   در حالی که الاکلنگ ماهی فواید زیادی دارند، اما تنها در صورتی که برای کودک قابل استفاده باشد لذت بخش است. بنابراین، این سوال مطرح میشود که چگونه بهترین الاکلنگ کودک مناسب فرزندان خود انتخاب کنیم؟

   با کیفیت ترین و پر طرفدارترین الاکلنگ تعادلی کودک، الاکلنگ کودک دو نفره، الاکلنگ پلاستیکی، الاکلنگ فلزی، الاکلنگ ماهی و ... که برای استفاده در خانه و تجهیز خانه بازی استفاده می شود را در وبسایت پیکوتویز مشاهده کنید.

   اگر قصد تجهیز خانه بازی یا راه اندازی پارک کودک دارید با خیال راحت میتوانید آن را به کارشناسان پیکوتویز بسپارید. انواع وسایلی که برای یک پارک بازی نیاز دارید از جمله تاب و سرسره کودک، ترامپولین و... در وبسایت پیکوتویز موجود است.

   برخی از سوالات رایج:

   1. خرید الاکلنگ ماهی چه فوایدی دارد؟

   1. کمک به رشد جسمی و ذهنی کودک 2. سبب افزایش اعتماد به نفس کودک می شود 3. باعث رشد اجتماعی کودک می شود.

   2. خرید الاکلنگ کودک چگونه باعث افزایش رشد اجتماعی کودک می شود؟

   الاکلنگ ماهی یک وسیله برای یادگیری مفهوم همکاری به کودکان محسوب می­ شود. این وسیله به کودکان یاد می دهد تا با دوستان خود همکاری کنند و با مفهوم اشتراک گذاری آشنا می شوند. به همین دلیل برای برای یک بازی فوق العاده و هیجان انگیزبه دنبال یک دوست می­ گردند. در نتیجه کودک به طور پیوسته اجتماعی بودن را می آموزد.

   3. چگونه از الاکلنگ استفاده می کنید؟
   از الاکلنگ می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. با این حال، رایج‌ترین روش استفاده از آن این است که دو نفر در دو طرف آن بنشینند و سپس از زمین فشار بیاورند تا طرف مقابل به هوا برود. اما امروزه الاکلنگ تک نفره هم بسیار مورد توجه قرار گرفته است به این شکل که کودک به تنهایی و با کمک از پاها و دستش الاکلنگ را به حرکت در می آورد.

   4. آیا الاکلنگ برای کودکان بی خطر است؟
   بله، الاکلنگ ها تا زمانی که به درستی از آن ها استفاده شود، برای بازی کودکان بی خطر هستند. هنگام انتخاب الاکلنگ سن و وزن و اندازه بچه هایتان را در نظر بگیرید.