فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

اسباب بازی 3 تا 5 سال

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 ... 39 40 41


کودکان برای بازی کردن از اسباب بازی استفاده می‌کنند که انواع مختلفی دارد؛ از اسباب بازی‌های عروسکی، شخصیت‌های کارتونی و وسایل نقلیه گرفته تا اسباب بازی‌های ورزشی، مهارتی، معما و بازی. اما آیا همه انواع اسباب بازی‌ها برای کودکان در تمام رده‌های سنی مناسب هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم: هنگامی که شما والدین عزیز قصد خرید اسباب بازی برای کودک خود را دارید، باید این محصول را بر اساس نوع، کارکرد و جنسیت کودک انتخاب و خریداری نمایید؛ چراکه همه اسباب بازی‌ها برای کودکان در سنین مختلف مناسب نیستند.
قبلا اسباب بازی کودک 2 سال را معرفی کردیم. حال اگر می‌خواهید بدانید مناسب‌ترین اسباب بازی کودکان 3 سال تا 5 سال کدام اسباب بازی‌ها هستند؟ ما را تا پایان این پست همراهی نمایید تا به شما بهترین اسباب بازی‌ها برای کودکان در این رده سنی را معرفی نماییم.

اسباب بازی کودک 3 ساله

بهترین اسباب بازی‌هایی که برای کودکان 3 ساله مناسب هستند؛ عبارت‌اند از:

  • عروسک‌های دخترانه فانتزی، خانه‌ عروسک رنگارنگ، ظروف پلاستیکی جذاب فنجان و قوری برای خاله‌بازی، از جمله مناسب‌ترین اسباب بازی‌ها برای دختربچه‌های 3 ساله هستند.
  • برای پسربچه‌های 3 ساله نیز می‌توانید کامیون‌، ماشین‌های بزرگ و کوچک، عروسک شخصیت‌های کارتونی، سربازهای پلاستیکی پیاده‌نظام را بخرید که از جمله اسباب بازی‌های مناسب برای کودکان 3 ساله محسوب می‌شود.

باتوجه‌به اینکه در سن 3 سالگی مهارت‌های حرکتی کودکان به‌سرعت رشد می‌کند، بهتر است شما والدین گرامی به دنبال خرید اسباب بازی‌هایی باشید که موجب تقویت تخیل کودکتان شود. داستان‌پردازی، نقاشی و رنگ‌آمیزی، خط‌خطی کردن بر روی کاغذ هم از جمله نمونه‌های عالی یک اسباب بازی کودک 3 سال محسوب می‌شوند.

اسباب بازی مناسب 4 ساله

بهترین اسباب بازی‌هایی که برای کودکان 4 ساله مناسب هستند عبارت‌اند از:

  • سه‌چرخه‌ها و اسکوتر کودک از جمله اسباب بازی‌هایی هستند که می‌توانند باعث تخلیه انرژی دختربچه‌ها و پسربچه‌های 4 ساله شوند.
  • ست‌های بولینگ، واگن‌های رنگی، حلقه بسکتبال به اندازه کودک، ابزارهای باغبانی برای حفاری خاک نیز از جمله اسباب بازی‌های سرگرم‌کننده کودکان 4 ساله است.
  • بازی با کلمات و داستان‌سرایی به عنوان یک اسباب بازی مناسب 4 سال می‌تواند کودک دلبند شما را سرگرم کند.

اسباب بازی مناسب 5 ساله

بهترین اسباب بازی‌هایی که برای کودکان 5 ساله مناسب هستند عبارت‌اند از:

  • برای دختربچه‌های 5 ساله می‌توانید اسباب بازی‌ مشاغل کودک یا اسباب بازی هایی مثل لوازم آشپزخانه، چرخ‌خیاطی اسباب بازی و اسباب بازی مشاغل را بخرید.
  • اسباب بازی کلاه مأموران آتش‌نشانی، کلاه افسر پلیس، توپ‌های رنگی، وسایل ساده نجاری مثل چکش و اره کوچک هم از جمله اسباب بازی‌های مناسب برای پسربچه‌های شیطون 5 ساله هستند.

به یاد داشته باشید که در سن 5 سالگی کودکان این توانایی دارند تا اجسام را بر اساس ویژگی‌های مشابه و اندازه آنها طبقه‌بندی کنند. از کودک خود بخواهید دکمه‌های لباس یا حبوبات یا بلوک‌های خانه‌سازی را که هم رنگ و هم اندازه هستند، در دسته بندی‌های مختلف سازمان‌دهی کند. این مدل بازی از جمله سرگرم‌کننده‌ترین اسباب بازی مناسب 5 سال است که در بین کودکان 5 ساله بسیار محبوب و پرطرف‌دار بوده و آنها از این بازی لذت می‌برند.

ما در این متن تحت عنوان "بهترین اسباب بازی‌های کودکان 3 سال تا 5 سال" تلاش کردیم به معرفی مناسب‌ترین اسباب بازی‌ها برای کودکان 3 تا 5 ساله بپردازیم؛ بنابراین شما عزیزان سعی کنید به دنبال خرید اسباب بازی‌ هایی باشید که کودکان را به اکتشاف، حل مسئله و فعال‌شدن تشویق می‌کند. از اسباب بازی های جدید پیکوتویز با گارانتی دیدن فرمایید.

و در انتها شما والدین عزیز مناسب‌ترین اسباب بازی کودکان 3سال تا 5 سال را کدام نمونه‌ها می‌دانید؟

  • اسباب بازی‌های فکری و حل معما
  • اسباب بازی‌های فردی
  • اسباب بازی‌های گروهی

برخی از سوالات رایج:

1. خرید اسباب بازی کودک 3 ساله چی پیشنهاد میشه؟

برای دختر بچه های سه ساله عروسک‌های دخترانه فانتزی، خانه‌ عروسک ، ظروف پلاستیکی برای خاله‌بازی و برای پسربچه‌های 3 ساله نیز می‌توانید کامیون‌، ماشین‌های بزرگ و کوچک، عروسک شخصیت‌های کارتونی، سربازهای پلاستیکی پیاده‌نظام را بخرید.

2. خرید اسباب بازی مناسب 5 ساله چی پیشنهاد میشه؟

برای دختربچه‌های 5 ساله می‌توانید اسباب بازی‌ مشاغل کودک یا اسباب بازی هایی مثل لوازم آشپزخانه، چرخ‌خیاطی اسباب بازی و اسباب بازی مشاغل را بخرید. اسباب بازی کلاه مأموران آتش‌نشانی، کلاه افسر پلیس، توپ‌های رنگی، وسایل ساده نجاری مثل چکش و اره کوچک هم از جمله اسباب بازی‌های مناسب برای پسربچه‌های شیطون 5 ساله هستند.