فیلتر






تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

صندلی ماشین گروه 0 +

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

صندلی ماشین کودک گروه 0

انتخاب بهترین صندلی ماشین برای نوزادان تازه متولد شده یکی از مهم ترین تصمیمات ایمنی والدین است. همانطور که میدانید در اکثر کشورهای دنیا بیرون آوردن نوزاد بدون صندلی ماشین حتی در هنگام بردن به خانه از بیمارستان خلاف قانون است. چرا صندلی کودک؟ والدین با کمک صندلی کودک اطمینان خاطر بیشتری در مورد ایمنی کودک خواهند داشت. از آنجایی که صندلی ماشین کودک برای کودکان تازه متولد شده فرم صاف یا حالت خوابیده استاندارد دارد، ستون فقرات کودک را در طبیعی ترین حالت ممکن نگه می دارد و به باز نگه داشتن ریه های او کمک می کند تا بتوانند آزادانه نفس بکشند، به توصیه کارشناسان صاف دراز کشیدن بهترین حالت ارگونومیک برای خواب نوزادان تازه متولد شده است. برای رشد بدن و مغز کودک شما بسیار مهم است که آنها بتوانند دست‌ها و پاهای خود را حرکت دهند، کشش دهند و ورزش کنند همچنین در حالت درازکش، نوزادان می توانند تمام اکسیژن مورد نیاز خود را به طور مطلوب دریافت کنند و سر، ستون فقرات و باسن آنها در بهترین حالت برای رشد سالم قرار خواهد داشت. به علاوه وضعیت صاف دراز کشیدن، برای کودکان به ویژه برای نوزادان نارس یا کوچک مناسبتر است. صندلی ماشین کودک گروه 0+ برای کودکان از بدو تولد مناسب است و کمترین رنج وزنی را دارد. ایمن ترین و بهترین صندلی ماشین برای کودک شما به اندازه و وزن کودک بستگی دارد. با وجود مدل های بی شماری که در بازار وجود دارد، انتخاب می تواند بسیار سخت باشد در فروشگاه پیکوتویز با کمک مشاوران میتوانید بهترین و ایمن ترین صندلی ماشین را برای کودکتان تهیه کنید.

کودکان از بدو تولد تا 12 سالگی یا قد 135 سانتی متری به صندلی ماشین نیاز دارند. صندلی های ماشین کودک بسته به سن و وزن آنها  به 3 گروه اصلی تقسیم می شوند:

گروه 0+  صندلی های ماشین رو به عقب مناسب برای نوزادان تا حدود 15 ماه یا با وزن 13 کیلوگرم است.

گروه 1 صندلی ماشین کودک رو به عقب و رو به جلو مناسب برای کودکان با وزن 9 تا 18 کیلوگرم یا سنین حدود 9 ماه تا 3.5 سال است اگر صندلی‌ ماشین کودکی می‌خواهید که بتواند نوزاد شما را از بدو تولد تا 18 کیلوگرم حمل کند، به آن «گروه 0+1» گفته می‌شود زیرا هر دو دسته وزنی را پوشش می‌دهد. این صندلی ماشین کودک ها می توانند مقرون به صرفه‌تر باشند.

گروه 2/3 بوستر صندلی ماشین با پشتی مناسب برای کودکان با وزن 15 تا 36 کیلوگرم  یا در سنین حدود 3.5 تا 12 سال

بسیار مهم است که صندلی خود را از نظر وزنی بررسی کنید می‌توانید محدودیت وزن صندلی‌هایتان را روی برچسب نارنجی که روی صندلی شما قرار دارد، بیابید.

صندلی ماشین کودک گروه 0 به عنوان صندلی ماشین برای نوزادان از بدو تولد و رو به عقب استفاده می‌شوند، سپس با رشد فرزندتان، این گروه از صندلی ماشین ها از حالت رو به عقب به حالت رو به جلو تبدیل می شوند. این صندلی‌ ماشین قابل تبدیل (کانورتیبل) به دلیل کاربردهایی که دارند، گزینه‌ای محبوب هستند و قابلیت استفاده برای مدت زمان طولانی تری دارند. اما باید به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید آن‌ها را مانند کریر حمل کنید.

مهمترین نکاتی که باید در انتخاب صندلی ماشین در نظر بگیرید وزن و قد کودک شما خواهد بود:

 • وزن

بررسی وزن برای خرید صندلی ماشین کودک، با استاندارد R44 مطابقت دارد. انتخاب صندلی ماشین کودک با محدوده وزنی، ایمنی بیشتری را برای کودک شما تضمین می کند. برخی از صندلی ماشین کودک را می توان از بدو تولد تا 36 کیلوگرم و با قابلیت تنظیم با نیازهای در حال تغییر فرزندتان استفاده کرد.

 • قد

خرید صندلی ماشین کودک براساس قد کودک، مطابق با استاندارد R129 است. کودکانی که با صندلی‌های ماشین رو به عقب سفر می‌کنند باید مرتب قدشان کنترل شود تا اطمینان حاصل شود که سرشان توسط صندلی حمایت می‌شود و از صندلی ماشین کودک بیرون نمی زند. همه کودکان تا رسیدن به 135 سانتی متر در انگلستان یا 150 سانتی متر در ایرلند به صندلی ماشین کودک نیاز دارند.

 • سن

سن کودک معیار درستی برای انتخاب صندلی ماشین کودک نیست. چرا که رشد بدنی کودکان می تواند متفاوت باشد. اگر از وزن و قد فرزندتان مطمئن نیستید، می توانید از سن او برای تخمین زدن استفاده کنید.

بایدها و نبایدهای صندلی ماشین کودک

 • توصیه می شود به هیچ عنوان صندلی ماشین دست دوم نخرید، بلکه یک صندلی کاملا نو بخرید. به این ترتیب، شما 100% مطمئن خواهید بود که هیچ حادثه ای در گذشته برای آن اتفاق نیفتاده است. چراکه صندلی ماشین کودک ممکن است در یک تصادف آسیب دیده باشد و ممکن است تمام قطعات آن از دستورالعمل های روز پیروی نکند. همچنین ممکن است به درستی با خودروی شما مطابقت نداشته باشد. به همین دلیل به جای ایمنی ممکن است به کودک شما آسیب وارد کند.
 • سگک کمربند صندلی خودرو نباید با قاب صندلی ماشین کودک تماس داشته باشد. در صورت بروز حادثه و تصادف، فشار روی سگک می تواند باعث شل شدن تسمه شود و باعث پرت شدن صندلی ماشین می شود. سگک کمربند باید در سمت پایین صندلی ماشین کودک قرار گیرد و فقط تسمه ها با قاب تماس داشته باشند. این امر از خراشیدن صندلی ماشین جلوگیری می کند. قبل از خرید صندلی ماشین کودک ابعاد و اندازه را با خودروی خود مطابقت دهید.
 • در صورت وجود ایربگ ، استفاده از صندلی ماشین کودک حتی به صورت رو به عقب در صندلی سرنشین غیرقانونی است. بنابراین همیشه بهتر است کودکان را در صندلی عقب نگه دارید. ایمن ترین مکان برای قرار دادن صندلی ماشین کودک در خودرو در قسمت عقب و وسط صندلی می باشد.این قسمت از خودرو به دلیل حداکثر فاصله آن از کیسه های هوای سمت سرنشین و هرگونه ضربه احتمالی است. اگرچه از نظر آماری این مکان امن ترین مکان است، اما می دانیم که به دلیل اندازه صندلی یا نداشتن کمربند ایمنی یا نقاط ISOFIX وسیله نقلیه شما، ممکن است همیشه بسیار کاربردی یا حتی امکان پذیر نباشد.
 • سیستم ایزوفیکس ISOFIX، نصب صندلی ماشین شما را آسان می کند. نقاط اتصال ایزوفیکس در خودرو، اتصال محکم و دائمی بین صندلی ماشین کودک و بدنه خودرو را فراهم می کند.برای نصب آسان، صندلی ماشین کودک خود را با استفاده از پایه ISOFIX نصب کنید. یا در صورتی که خودروی شما دارای ویژگی ایزوفیکس ISOFIX نیست، به جای آن از کمربند ایمنی خودرو خود استفاده کنید. درباره ایزو فیکس ISOFIX و نصب کمربند ایمنی بیشتر بدانید. 
 • نوزاد یا کودک خردسال را تا حداقل 3 سالگی بیش از دو ساعت در صندلی ماشین نگه ندارید.
 • هنگام استفاده از صندلی ماشین از پوشاندن کت های سنگین به کودک خودداری کنید، زیرا نمی توانید کمربندها را محکم دور بدن او ببندید. اگر بتوانید بیش از دو انگشت را زیر کمربند قرار دهید، به اندازه کافی سفت نیست.
 • به دنبال برچسب ایمنی باشید. یک صندلی خودروی ایمن دارای برچسبی با علامت ECE R44/04 ، 03ECE R44/ یا علامت جدیدi-Size ، UN R129 است.

چرا صندلی ماشین باید رو به عقب باشد؟

صندلی ماشین کودکان 12 ماهه یا کمتر باید در وضعیت رو به عقب باشند. صندلی های رو به عقب در مقایسه با صندلی در حالت معمولی رو به جلو، برای گردن‌ کودکان مناسب‌تر و ایمن‌تر است و خطر آسیب دیدگی در برخورد را بیش از 73 درصد کاهش می دهد. چراکه کودک در این سن گردن بسیار ضعیف و شکننده ای دارند و در اثر ضربه، نیرو به جای اینکه روی گردن کودک متمرکز شود، به طور مساوی در یک منطقه بزرگتر توزیع می شود. صندلی ماشین رو به عقب از سر، گردن و ستون فقرات کودک محافظت می کند بدن کودک به طور ایمن پیله شده است و ضربه را جذب می کند. همچنین اکثر تصادفات از جلو یا از کنار اتفاق می افتد در صورن رو به جلو بودن صندلی ماشین کودک بدن به جلو پرت می شود که می تواند منجر به آسیب شدید شود. فقط پس از 12 ماهگی یا به توصیه کارشناسان 3 سالگی، والدین می توانند آنها را به حالت رو به جلو تبدیل کنند.

مقایسه کریر و صندلی ماشین قابل تبدیل(کانورتیبل) گروه 0:

کریر کودک برای نوزادان تازه متولد شده و فقط رو به عقب خودرو در نظر گرفته شده‌اند. والدین برای انتخاب صندلی ماشین برای نوزادان تازه متولد شده خود دو گزینه دارند: کریر کودک و صندلی ماشین تبدیل شونده (کانورتیبل) که می توان رو به عقب و جلو استفاده کرد. هر نوع مزایا و معایبی دارد، اما هر دوی آنها برای نوزادان ایمن هستند.همه این مدل صندلی ماشین نوزاد از یک سیستم مهار پنج نقطه‌ای استفاده می‌کنند تا کودک را هنگام سفر در وسیله نقلیه، ایمن و راحت نگه دارد. کریر کودک دارای دسته ای است که والدین برای حمل صندلی در وسیله نقلیه و کالسکه استفاده می کنند. صندلی ماشین کانورتیبل از رو به عقب شروع می شود و می تواند به رو به جلو تبدیل شود (دستورالعمل های خاص قد و وزن همیشه به برند و مدل صندلی ماشین بستگی دارد.) صندلی های ماشین قابل تبدیل گروه 0 به دلیل حجیم و سنگین بودن، برای اتصال به کالسکه سازگار نیستند.  همچنین اگرچه برخی از صندلی‌ ماشین های قابل تبدیل دارای گواهینامه FAA هستند، اما ممکن است مانند کریر نتوانید این صندلی ها را به هواپیما ببرید.

مزایا صندلی ماشین کودک قابل تبدیل (کانورتیبل)

 • قابلیت تغییر حالت

یکی از بهترین ویژگی های صندلی ماشین قابل تبدیل (کانورتیبل)، توانایی آن در تغییر وضعیت از رو به عقب به رو به جلو و بالعکس میباشد. به همین دلیل است که می تواند یک نوزاد تازه متولد شده و همچنین یک کودک نوپا را در خود جای دهد و در عین حال ایمنی آنها را تضمین کند. مزیت این صندلی ماشین کودک اینست که با استفاده از صندلی ماشین قابل تبدیل والدین به جای دو صندلی، یک صندلی میخرند. بسته به جثه کودک، می توان از زمانی که نوزاد از بیمارستان به خانه می آید تا دوران کودکی استفاده کرد. همه صندلی‌های ماشین نوزاد باید فقط برای مسافرت استفاده شوند و هرگز برای خوردن، خوابیدن یا بازی در خارج از وسیله نقلیه نباید استفاده شوند.

 • مدت طولانی تر از قابلیت استفاده

این صندلی ها به گونه ای طراحی شده است که می تواند با رشد کودک سازگار شود و به دلیل گستره وسیع ظرفیت وزنی و ظرفیت قد بالاتر بسیار مقرون به صرفه است. هنگامی که نوزاد رشد قدی و وزنی خود را طی کرد و به یک کودک نوپا تبدیل شد، می توان صندلی ماشین را از حالت رو به عقب به رو به جلو چرخاند.

 • استحکام بیشتر

یک صندلی قابل تبدیل دارای یک قاب و اسکلت فولادی یا آلومینیومی است که صندلی را بسیار محکم و بادوام می کند. در نتیجه، آنها می توانند ضربه بیشتری را تحمل کنند.

معایب صندلی ماشین  قابل تبدیل

 • وزن سنگین و عدم قابلیت حمل

صندلی ماشین کانورتیبل مانند کریر کودک پایه جداشدنی ندارد. برای نصب مستقیم در ماشین از یک سیستم ایزوفیکس و یا کمربند ایمنی خودرو استفاده می شود. بنابراین صندلی بسیار سنگین و حجیم می شود. صندلی برای حمل و نقل مناسب نیست. پس از نصب، خارج کردن آن از ماشین خیلی ساده نیست.

 • وزن بالا

صندلی‌های ماشین تبدیل‌شونده معمولاً سنگین‌تر و حجیم‌تر از کریر ها هستند که فقط رو به عقب هستند. جابجایی آنها از ماشینی به ماشین دیگر سخت تر است و فضای بیشتری را نسبت به کریر نوزاد اشغال می کند.

 • خوابیدن مناسب

یکی دیگر از مسائلی که والدین هنگام خرید صندلی ماشین کودک باید در نظر بگیرند، تکیه گاه کودک است. صندلی ماشین کودک باید به درستی نصب شوند تا اطمینان حاصل شود که سر کودک شما به جلو نمی افتد. همه صندلی ماشین رو به عقب دارای نشانگرهای عقب می‌باشند. زمانی که در موقعیت خواب نوزاد خود نصب می‌شوند، صندلی‌های کانورتیبل در مقایسه با کریر اغلب فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.

 سوالات متداول در خصوص صندلی ماشین کودک

چه مدت می توان از صندلی ماشین نوزاد استفاده کرد؟

تا زمانی که کودک شما به حداکثر قد یا وزن تعیین شده که روی برچسب موجود در صندلی ماشین است برسد می توانید از صندلی ماشین نوزاد استفاده کنید

آیا صندلی های ماشین کانورتیبل برای نوزادان ایمن هستند؟

بله، صندلی‌های ماشین کانورتیبل(قابل تبدیل) بر اساس وزن و قد نوزاد طراحی شده‌اند، به شرطی که رو به عقب باشند و به درستی نصب شده باشند، قابل استفاده هستند.

کودک من چه مدت باید رو به عقب سفر کند؟

دستورالعمل های i-Size بیان می کند که کودکان باید حداقل تا 15 ماهگی رو به عقب در صندلی ماشین قرار بگیرند. با این حال، بسیاری از کارشناسان بیشتر از این را توصیه می کنند. هر ماه با قوی‌تر شدن نوزاد، تغییرات قابل توجهی در رشد او مشاهده خواهید کرد. هر چه مدت طولانی تری بتوانید کودک خود را روی صندلی خود به سمت عقب ببندید، بهتر است. برخی از کارشناسان حتی توصیه می کنند تا چهار سالگی صبر کنید.

چگونه متوجه می شوید که زمان تعویض صندلی کودک فرا رسیده است؟

حتی اگر فرزندتان به حداکثر وزن پیشنهاد شده صندلی ماشین نرسیده باشد، برای ایمنی بیشتر ممکن است نیاز به تعویض داشته باشید. باید زمانی که بالای سر کودک از پشتی صندلی بالا می‌آید، به مرحله بعدی صندلی ماشین بروید. نکته: دست خود را روی صندلی عقب قرار دهید، آیا بالای سر کودک شما دست شما را لمس می کند؟ زمان انتقال او به صندلی ماشین جدید است!

بعد از کریر نوزاد چه می آید؟

پس از اینکه نوزاد برای قرار گرفتن در کریر بزرگتر شد ، باید به یک صندلی بزرگتر و باید به یک صندلی کودک و بعدا به یک صندلی بوستر منتقل شود.

ایمن ترین صندلی ماشین برای نوزادان چیست؟

ایمن ترین صندلی ماشین برای نوزادان، صندلی هایی است که دستورالعمل های ایمنی سختگیرانه فدرال را رعایت می کند و برای اندازه، قد و وزن فعلی نوزاد طراحی شده است. از آنجایی که صندلی ماشین نوزاد یکی از مهم ترین، ضروری ترین و اصلی ترین لوازم در سیسمونی کودک است در مورد مدل های مختلف، ویژگی ها، گروه سنی و همه جوانب یک صندلی ماشین تحقیق کنید تا بتوانید مناسب با خودرو و کودک خود انتخاب درست و ایمنی داشته باشید.

استاندارد های کریر کودک و صندلی ماشین کودک

بهترین صندلی ماشین، صندلی‌ است که مناسب کودک شما، متناسب با ماشین شما باشد و نصب و استفاده از آن آسان باشد. در اینجا چند نکته و توصیه مفید وجود دارد که به شما در تصمیم گیری کمک می کند. در صندلی‌های خودرو دو استاندارد متفاوت وجود دارد: i-Size یا (UN R129) و ECE R44 استاندارد  isize از قد کودکان برای طبقه‌بندی صندلی‌های خودرو استفاده می‌کند، ECE R44 از وزن برای تقسیم صندلی‌های خودرو به گروه‌ها استفاده می‌کند. قانون فعلی در مورد صندلی اتومبیل (R44) اصرار دارد که کودک شما حداقل 9 ماه رو به عقب باشد، در حالی که آخرین مقررات ایمنی i-Size (R129) توصیه می کند حداقل تا 15 ماهگی به سمت عقب سفر کنید. کارشناسان حتی 4 سال را توصیه می کنند، زیرا گردن کودک شما در صورت تصادف بهتر محافظت می شود. برای اطلاع از استاندارد ها و دریافت باسخ در خصوص استاندارد ها کلیک کنید.

شما می توانید قیمت صندلی ماشین کودک در سایت پیکوتویز مشاهده کنید. مشاورین به شما کمک می کنند تا با اطمینان خاطر بهترین، راحتترین صندلی ماشین کودک با ایمنی بالا، صندلی ماشین قیمت مناسب برای کودک خود فراهم کنید. تمامی محصولات در سایت خرید اسباب بازی و سیسمونی نوزاد پیکوتویز با گارانتی و ضمانت اصالت کالا به فروش می رسد.