تولید تجهیز و راه اندازی خانه بازی
بهم ایده بده
مجوز راه اندازی خانه بازی کودک  هزینه راه اندازی مهد و پارک چگونه یک پارک بازی فوق العاده داشته باشیم طراحی و ساخت پارک بازی

انواع تاب و سرسره

مراحل تاسیس و راه اندازی مهد کودک مشخصات یک مهد کودک استاندارد 8 مورد از فواید مهد کودک برای کودکان اندازه های استاندارد فضای مهد کودک
مشاوره رایگان
۰۹۱۲۶۲۷۸۱۱۹
محصولات

تجهیزات خانه بازی و مهد کودک 

وسایل بازی کودکان

دوران کودکی یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر فرد و بستر رشد و شکوفایی استعدادها و توانایی‌های وی است. از نظر کارشناسان، «بازی» راهی برای کسب تجربه، آشنایی با محیط اطراف، بیان احساسات و یادگیری کودکان است. بازی از ابعاد مختلف جسمانی، روانی، عاطفی، شناختی و اجتماعی در زندگی کودک اهمیت دارد.

از طرفی رواج زندگی شهرنشینی باعث تغییر در شکل و محتوای بازی‌های کودکانه شده است. امروزه آپارتمان‌های کوچک امکان جست و خیز و تحرک را از کودک می‌گیرد و لاجرم بازی‌هایی که نیاز به فضای آزاد دارند و عمدتاً بعد رشد جسمانی در آن‌ها بسیار باا اهمیت و پر رنگ است، فراموش می‌شوند. 

خانه بازی کودکان یا پارک بازی کودک در سراسر دنیا بسیار پرطرفدار و محبوب هستند و سرمایه گذاری های زیادی هم روی ساخت خانه بازی کودکان و وسایل بازی کودکان انجام می گیرد. کودکان در محیطی که با توجه به خواسته ها و نیاز های کودکان طراحی شده است، با افرادی که هم سن و سال خودشان هستند بازی میکنند و این موضوع علاوه بر اینکه می تواند اوقات خوبی در خانه کودک برای آنان بسازد، اعتماد به نفس و روابط و هوش اجتماعی کودکان را نیز تقویت می کند.

بازی ها و سرگرمی هایی که برای رشد شناختی و اجتماعی آنان سازگار هستند نیز در خانه بازی کودکان تدارک دیده می شوند.خانه‌های بازی، پلی هوس ها (playhouse) و پلی گراند ها (playground) با هدف رفع نیاز کودکان به وسایل بازی مناسب، کمک به پرورش ابعاد مختلف رشداجتماعی و هوش کودک و ارتقای فرهنگ بازی در خانواده‌ها تأسیس شده‌اند.

یکی از مزایای اصلی بازی در مهدکودک و خانه بازی این است که به کودکان اجازه کسب و مهارت و درک دنیای اطراف خود را میدهد تا از تخیلات خود استفاده کنند. بازی بیرون از خانه همچنین به کودکان این فرصت را می دهد که با هم معاشرت کنند، دوستان زیادی پیدا کنند و در نتیجه بسیار شادتر باشند. در اینجا برخی به شرح ویژگی های مثبت خانه بازی و تجهیزات مهد کودک می پردازیم:

تجهیزات مهد کودک و خانه بازی فضای امنی را برای بازی کودکان فراهم می کند.

اولین مزیت تجهیزات مهد کودک و خانه بازی های سرپوشیده این است که فضای امنی را برای بازی کودکان فراهم می کند. زمانی که شرایط آب و هوایی برای بازی در بیرون از خانه مساعد نیست این تجهیزات مهد کودک و زمین های بازی سرپوشیده امکان بازی و جنب و جوش کودک را فراهم می کند. این خانه بازی ها و تجهیزات مهد کودک معمولاً به گونه ای طراحی می شوند که لبه های تیز کمی وجود داشته باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد مخصوصا در سرسره ها.

زمین های بازی به بچه ها فرصت می دهد تا خلاقیت خود را کشف کنند

با یک تجهیزات مهد کودک و خانه بازی سرپوشیده، بچه ها این آزادی را دارند که خلاقیت و قدرت تخیل خود را بدون ترس کشف کنند.برخی از این تجهیزات مهد کودک دارای ویژگی‌هایی هستند که به بچه‌ها اجازه می‌دهد در حین بازی طراحی کنند و از هر نظر آن را به یک زمان سرگرم‌کننده تبدیل کنند.

بچه ها می توانند مهارت های جدیدی را با بازی در یک تجهیزات مهد کودک سرپوشیده بیاموزند

یک تجهیزات مهد کودک سرپوشیده، کودکان را کارآمدتر از آنچه در خانه یا به تنهایی یاد می‌گیرند، آموزش می دهد، زیرا محیط سرگرم‌کننده‌ی یادگیری را بدون حواس‌پرتی فراهم می‌کند. تجهیزات مهد کودک سرپوشیده اهمیت کار گروهی را به کودکان آموزش می دهند و راهی عالی برای آموزش به بچه ها در مورد اشتراک گذاری و کار کردن با یکدیگر هستند و آنها را به داشتن روابط بهتر با دیگران در آینده سوق می دهد همچنین  قدرت حل مسئله، تفکر خلاق، مهارت های رهبری، صبر و سخت کوشی را به فرزندان شما می آموزند.

تجهیزات مهدکودک ارتباط و مهارت های اجتماعی را توسعه می دهند

مهارت های اجتماعی به فرزندان شما کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه با افراد دیگر در دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند.بازی با تجهیزات مهد کودک محرک های فیزیکی، عاطفی، اجتماعی و فکری برای کودکان است. هر چه این مهارت ها را در اوایل یادگیری بیشتر آموزش داده شود، آنها را به ایجاد روابط بهتر در بزرگسالی بیشتر سوق می دهد. بازی با بچه های دیگر، آنها را با مفاهیم اساسی مانند باخت، برد، به اشتراک گذاشتن و کار گروهی آشنا می کند.

تجهیزات مهدکودک و خانه بازی های سرپوشیده سلامت بدنی را تسهیل می کند

سلامتی با فعالیت بدنی منظم شروع می شود. تجهیزات مهدکودک سرپوشیده محیطی سرگرم کننده و جذاب را برای کودکان فراهم می کند تا در حین انجام بازی هایی مانند پریدن روی ترامپولین کودک، سر خوردن از سرسره ها یا بالا رفتن از مسیر با موانع، فعال باشند. فعالیت بدنی طیف وسیعی از سلامتی را برای فرزندان شما به همراه دارد. آمادگی جسمانی و توان عضلانی آنها را بهبود بخشد، بیماری های مزمن مانند دیابت نوع دوم را کاهش می دهد، سطح فشار خون و کلسترول را کاهش دهد، افزایش یا کاهش وزن را مدیریت می کند، تراکم استخوان را افزایش می دهد، عملکرد قلبی عروقی را بهبود می بخشد.

تجهیزات مهدکودک و خانه بازی های سرپوشیده یادگیری عملی را بهبود می بخشد

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری کودکان استفاده از تجربیات جدید است. یک تجهیزات مهد کودک سرپوشیده فعالیت های مختلفی را ارائه می دهد که فرصت هایی را برای کودکان فراهم می کند تا از نزدیک با جنبه های مختلف طبیعت، مانند باغبانی یا آشپزی و بسیاری از مهارت های دیگر آشنا شوند.

تجهیزات مهد کودک سرپوشیده دارای فعالیت های سرگرم کننده است

بچه‌ها عاشق ایمنی و امنیت تجهیزات مهد کودک و خانه بازی های سرپوشیده هستند، زیرا درست مانند حضور در خانه خودشان است. آنها می توانند تا زمانی که بخواهند بدون نگرانی بازی کنند. همیشه در یک تجهیزات مهد کودک و خانه بازی سرپوشیده چیزی سرگرم کننده وجود دارد که برای کودک شما جذاب باشد. چه آنها دوست داشته باشند که سرسره ها را پایین بیاورند یا روی تاب ها تاب بخورند، یک فعالیت سرگرم کننده برای آنها پیدا خواهد شد.

بازی در تجهیزات مهد کودک و خانه بازی باعث رشد مغز می شود

به خاطر داشته باشید که رشد مغز به ویژه در چند سال اول زندگی کودک شما بسیار مهم است. تجهیزات مهد کودک و خانه بازی سرپوشیده همچنین فرصت های فراوانی را برای کودکان فراهم می کند که نه تنها از رشد فیزیکی و مهارت های حرکتی آنها حمایت می کند، بلکه به رشد شناختی کودک نیز کمک می کند.

انواع مختلفی از تجهیزات مهد کودک برای تحریک نواحی مختلف مغز استفاده می شود.یکی دیگر از راه هایی که باعث تحریک مغز می شود، استفاده از رنگ های متنوع در تجهیزات مهد کودک و خانه بازی است! وسایل بازی رنگارنگ فواید زیادی دارند، از تقویت سیستم بینایی بچه‌ها و توسعه مهارت‌های واژگانی گرفته تا بهبود هوش شناختی کلی. جهت خرید وسایل ورزشی بچه گانه کلیک کنید.

بازی در تجهیزات مهد کودک و خانه بازی باعث رشد مهارت های حرکتی می شود

یکی از بهترین مزایای تجهیزات مهد کودک و خانه بازی سرپوشیده این است که باعث رشد و تحریک کودکان کمتر از پنج سال می شود و فضای امنی را برای آنها فراهم می کند تا آزادانه و بدون ترس محیط را کشف کنند. این به رشد هماهنگی حرکتی و مهارت‌های اجتماعی آنها کمک می‌کند، زیرا بچه‌ها در این محیط بسیار آزادانه عمل می کنند.

حال این سوال مطرح می شود که یک تجهیزات مهد کودک و یک پارک بازی ایده ال باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

حرکت

محیط بازی باید به گونه ای باشد تا کودک را به تحرک پریدن، بالا رفتن، تاب خوردن و به طور کلی جنب و جوش ترغیب کند.

ترکیبی از طبیعت

یک پارک بازی مناسب بهتر است که از طبیعت بهره گیرد و با آن ترکیب شود تا بتواند از پتانسیل بالای فصای سبز و طبیعت استفاده کند.

جذابیت بصری

تجهیزات مهد کودک شما باید دارای ظاهر، صدا و حواسی جذاب باشد تا کودکان را به خود جذب کند. رنگ، بافت و صداهای هیجان انگیز نه تنها احساسات کودک را بر می انگیزد.

تعادل

حفظ تعادل یکی از مهارت های مهم برای رشد کودکان می باشد و جالب است که بدانید بازی های تعادلی بسیار سرگرم کننده و مهیج می باشند و جز اولین انتخاب های کودک به شمار می آید.

رده سنی

یک تجهیزات مهد کودک و پارک بازی ایده ال رنج بالایی از کودکان را به خود جذب میکند و برای آنها فعالیت های متنوع و مناسب با سن آنها ارائه می دهد.

رقابت های دوستانه

یک خانه بازی ایده آل باید تقویت و کنترل حس رقابت در کودکان را پرورش پرورش دهد و مهارت هایی چون، چگونگی مقابله با شکست و حفظ عزت نقس در راه رسیدن به موفقیت را تقویت کند.

دسترسی ها

فراموش نکنید که فضای بازی کودکان باید برای همه قابل دسترس باشد . انتخاب مکانی امن با دسترسی بالا و راحت از اصلی ترین خصوصیات یک تجهیزات مهد کودک و پارک بازی می باشد.

انتخاب رنگ و تم مناسب برای تجهیزات مهد کودک کودک

رنگ و موضوعی تجهیزات مهد کودک از مواردی هستند که به خیال­­ پردازی کودکان بسیار کمک می­ کنند. اگر مایلید رنگ اصلی فضا ساده باشد از وسایل و اسباب­ بازی­هایی­ با رنگ­ های اصلی مانند زرد٬ قرمز و آبی استفاده کنید که بسیار مهیج و جذابند.

فعالیت­ های اکتشافی در تجهیزات مهد کودک سرپوشیده

بچه­ ها عاشق جست و جو و کشف کردن هستند پس مطمئن شوید که تجهیزات مهد کودک و خانه بازی شما مجهز به مواردی مثل تونل­ ، دیوار صخراه نوردی، مسیرهای چند مرحله ای و ...­ است.

حال به اختصار ویژگی تجهیزات مهد کودک و خانه بازی که لازم و ضروری است را به اختصار توضیح می دهیم:

صندلی کودک

با انتخاب درست میز و صندلی کودک تاثیر بسزایی در روند آموزشی او داشته باشید. از مهم ترین ویژگی های یک صندلی استاندارد، قابلیت تنظیم ارتفاع با توجه به قد کودک، داشتن لبه های گرد و نرم، استفاده از مواد کاملا بهداشتی و ضد حساسیت ، داشتن امکان شست و شو و البته تکیه گاه راحت می باشد.

ایمنی تاب و سرسره کودک

تاب بازی برای کودکان بسیار لذت بخش است و در عین حال که هیجان دارد باعث آرامش آنها نیز می شود. همچنین کودک در حین بازی با تلاش برای حفظ تعادل به تقویت عضلات و مهارت های حرکتی ظریف و همچنین مهارت های تعادلی اش کمک می کند. توجه به ایمنی کودکان و جلوگیری از آسیب های ناشی از بازی با الاکلنگ ، تاب و سرسره کودک بسیار حائز اهمیت است. جنس مناسب برای وسایل بازی فضای باز ، پلاستیک فشرده می باشد که  هم زنگ نمی‌زنند و هم در گرمای تابستان داغ و غیر قابل استفاده نمی شوند. هم چنین  دقت کنید که این لوازم از مواد بهداشتی و غیر سمی ساخته شده باشند.

الاکلنگ کودک

الاکلنگ‌ها یکی از تجهیزات مهد کودک است که وسایل مناسبی برای ارتباط برقرار کردن بچه‌ها با هم سن و سال‌های خود هستند. از آنجایی که این بازی دو نفره است، به کودکان کمک می‌کند با اطرافیان خود برای کار ساده‌ای مثل تفریح کردن هم همکاری کنند.

اسباب ­بازی­ ها در خانه بازی کودک

سعی کنید قبل از تهیه‌ی هر نوع اسباب بازی و یا وسیله بازی درباره‌ی اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید وسایل خانه‌ی بازی خود کنید.گاهی اسباب­ بازی­ های کوچک هم برای کودکان جذاب است. اگر هنوز فضایی برای شما باقیست میزهایی تهیه کنید تا کودکان بتوانند با اسباب­ بازی­ های کوچک مثل لگو و ریل قطار و ... بازی کنند.همچنین می­ توانید یک سن کوچک تئاتر تهیه کنید تا کودکان بتوانند با لباس­ های بالماسکه کودکان نمایشی داستان­ های خود را بسازند و برای دوستان و والدین خود اجرا کنند و یا فرصتی فراهم کنید تا کودکان با  مشاغل مختلف آشنا شوند.

بازی‌های فکری

این نوع از بازی‌ها بخش مهمی از تجهیزات مهد کودک را تشکیل می‌دهند. بازی‌هایی مانند لگو، آجرهای خانه سازی، بازی پرتاب حلقه، پازل، اشکال هندسی فومی و ده‌ها نوع بازی دیگر هستند که برای افزایش سطح هوش کودکان می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

اسباب بازی مشاغل

اسباب بازی مشاغل برای آموزش مهارت‌های کلامی و برقراری ارتباط در جامعه مناسب هستند.این نوع وسایل با نام از جمله این اسباب بازی ها می‌توان به خانه مشاغل میوه فروشی، سوپر مارکت، کافی شاپ، پزشک و… اشاره کرد. کلبه کودک و خانه های اسباب بازی هم می‌توانند گزینه‌های خوبی برای تجهیزات مهد کودک باشند. تمام موارد نام برده شده در ابعاد مناسبی ساخته می‌شوند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

صخره نوردی

 صخره نوردی یک اسباب بازی هیجان انگیز برای تجهیزات مهد کودک, خانه بازی, مینی پارک ها و...می باشد.کودکی که صخره نوردی می کند و می تواند  از آن بالا برود به سطحی از حرکت رسیده که به آن skill می گوییم، بچه می تواند جای پاهایش را با دست هایش هماهنگ کند و  از سطح شیب داری برخلاف جاذبه زمین بالا رود. این بازی باعث تحریک حس های عمقی او شده و قدرت عضلات او بهتر می شود و حس تعادل نیز تقویت می گردد.یکی از مهمترین تاثیرات این بازی”برنامه ریزی حرکتی” است.

استخر توپ و شن

استخر توپ و شن باعث ایجاد حس تعامل و مشارکت ، القاگر حس همکاری برای کودکان می باشد.همچنین یکی از بازی های هیجان انگیز برای کودک می باشد و همانطور که میدانید همه کودکان عاشق بازی کردن با توپ  و شن می باشند . همانطور که می دانید استخر شن نسبت به استخر توپ معمولا ابعاد کوچک‌تری دارند.

ترامپولین کودک

ترامپولین با ارتعاش بالایی که دارد هیجان زیادی برای کودکان ایجاد می کند و طرفداران زیادی بین کودکان دارد و در قطر های کوچک باشگاهی بدون حفاظ یا قطر ها بزرگ حفاظ دار موجود می باشند.

لوازم ایمنی مهد کودک 

در مهد کودک ها استاندارد و ایمنی سطح زمین بازی یکی از مهمترین عوامل کاهش دهنده میزان جراحت هنگام بازی و یا افتادن از وسایل بازی می باشد. 

کفپوش تاتامی و فومی 20 میل یکی از تجهیزات مهد کودک است که به عنوان ضربه گیر استفاده می شود. این پوشش ها علاوه بر افزایش ایمنی ، موجب می شود تا فضای بازی رنگارنگ و جذابتر شود. همچنین چمن مصنوعی نیز یکی از ابزار های مناسب برای پوشش زمین بازی می باشد.برای مراکز بازی روباز و در کنار تجهیزات مهد کودکی، از تایل های گرانول یا گرانولی به عنوان کفپوش استفاده می شود. این قطعات با داشتن وزن سنگین و مقاومت بالا به خوبی در جای خود قرار گرفته و دوام بالایی دارند. دیوارپوش های 10 میل ساده و طرح دار که برای پوشش دیوار ها استفاده شده و جلوه خاصی به فضا می دهد وزیبایی محیط را چند برابر می کند.

سوالاتی در خصوص خرید تجهیزات مهد کودک

برای پارک بازی کودک در خانه چه رنگی مناسب است؟

می توانید از تم­ هایی مانند باغ ­وحش، میوه، قلعه، جنگل یا دزدان دریایی استفاده کنید تا کودک هم زمان با بازی و سرگرمی در تمام مدت از قوه تخیل خود نیز بهره ببرد.

ترکیب اسباب ­بازی­ ها در خانه بازی کودک باید چگونه باشد؟

قبل از تهیه‌ی هر نوع اسباب بازی و یا وسیله بازی درباره‌ی اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید وسایل خانه‌ی بازی خود کنید. انتخاب لوازم استاندارد و متناسب با رده های سنی متفاوت در طراحی پارک سرپوشیده کودکان بسیار مهم می باشد.

مراحل تاسیس و راه اندازی مهد کودک

شرایط تاسیس مهد کودک چیست و کسی که برای راه اندازی مهد واجد شرایط باشد کیست و چه مشخصه هایی دارد؟

موسس:

 به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می گردد که پس از طی مراحل پیش بینی شده  موفق به دریافت موافقت اصولی و سپس پروانه فعالیت می گردد. اما موافقت اصولی چیست؟

موافقت اصولی:

موافقت نامه ای است که پس از طی مراحل پیش بینی شده  در دستورالعمل عمومی توسط کمیسیون ماده 26 استان با اعتبار یک ساله برای متقاضیان صادر می گردد

مسئول فنی:

فرد مونث واجد شرایطی است که از طرف مؤسس (حقیقی یا حقوقی )، به سازمان بهزیستی استان معرفی تا پس از تائید کمیسیون استان برای آن فرد پروانه مسئول فنی صادر می شود.

مساله جالب توجه این است که موسس مهد لزوما نیازی نیست که مدرکی مرتبط با رشته های روانشناسی، یا تعلیم و تربیت داشته باشد اما داشتن مدرک کارشناسی او از الزامات است.

برخی از سوالات رایج در خصوص تاسیس مهد کودک:

مراحل تاسیس و راه اندازی مهدکودک چیست؟

مراجعه به بهزیستی- درخواست مجوز- انتخاب مکان مناسب- منتظر بازرسی حضوری- بستن قرارداد- تعیین مربی، مدیر و مسئول مهد- تایید نهایی- گرفتن مجوز.

مدارک مورد نیاز برای تاسیس مهد کودک چیست؟

دارا بودن حداقل 25 سال سن، حداقل تحصیلات لیسانس، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری، برخورداری از سلامت جسم و روان و ...

پیکوتویز با توجه به بودجه شما با کیفیت ترین تجهیزات مهدکودک، وسایل بازی کودکان، قلعه بادی، تجهیزات خانه بازی و پارک را در اختیارتان قرار میدهد. با مشاهده اطلاعات و لیست قیمت برای خرید اسباب بازی کودک، انواع لوازم مهدکودک و خانه بازی در این صفحه با اطمینان خاطر خرید کنید چرا که، در وبسایت پیکوتویز تمامی محصولات با گارانتی سلامت و ضمانت کیفیت کالا ارائه می شوند.

در این صفحه لیست قیمت تجهیزات مهدکودک، وسایل بازی پارکی و خانگی و خرید وسایل مهد کودک با تنوع و کیفیت بالا برای شما قرار داده شده است و اطلاعات بیشتر را با کلیک بر روی هر محصول می توانید مشاهده نمایید. حراج وسایل مهد کودک در وبسایت پیکوتویز تمامی محصولات با گارانتی سلامت و ضمانت کیفیت کالا ارائه می شوند.

برخی از سوالات رایج:

1. در خرید تجهیزات مهد کودک ترکیب اسباب بازی ها باید چگونه باشد؟

قبل از تهیه‌ی هر نوع اسباب بازی و یا وسیله بازی درباره‌ی اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید وسایل خانه‌ی بازی خود کنید. انتخاب لوازم استاندارد و متناسب با رده های سنی متفاوت در طراحی پارک سرپوشیده کودکان بسیار مهم می باشد.

2. در خرید تجهیزات خانه بازی و مهد کودک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در خرید تجهیزات خانه بازی باید وسایلی تهیه شوند که کودکان را به تحرک و جنب و جوش ترغیب کنند، یک پارک بازی مناسب بهتر است که از طبیعت بهره گیرد، تجهیزات مهد کودک باید دارای ظاهر، صدا و حواسی جذاب باشد تا کودکان را به خود جذب کند و ...

برای دانلود کاتالوگ تجهیزات فضاهای تخصصی کودکان کلیک کنید.

test
testt