فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

توپ اسباب بازی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2

توپ اسباب بازی

توپ اسباب بازی اولین و محبوب ترین اسباب بازی ها در بین کودکان است. توپ ها جز اسباب بازی های ارزان اما هیجان انگیز برای کودکان شما هستند. همه کودکان از غل دادن، گرفتن، لگد زدن، دریبل و پرتاب کردن توپ لذت خواهند برد. بازی با توپ اسباب بازی کودک میتوانند علاوه بر یک بازی شاد، مهارت های زیادی را به کودکان شما آموزش دهند. رشد جسمی و ذهنی، مهارت های حرکتی، اجتماعی، هماهنگی دست و چشم، تعادل، آگاهی فضایی و زمان بندی کودکان، بخش های مهمی از پیشرفت رشد کودکان نوپا هستند که با توپ بازی بهبود می یابند. توپ بازی با توپ رنگی کودک باعث سلامت روان کودکان، کاهش استرس و اضطراب و بهبود عملکرد شناختی، ارتباط و همکاری با کودکان دیگر میشود. همچنین کودکان در ابتدای کسب مهارت دست ورزی می توانند اشیاء را به دست بگیرند و سپس با ویژگی های ظاهری و کاربرد آنها آشنا می شوند. به طور کلی، بازی با توپ یک فعالیت ضروری برای رشد و تکامل کودکان است و می تواند تاثیر مستقیم بر سلامت، رفاه کلی و اعتماد به نفس آنها داشته باشد.

توپ اسباب بازی

توپ ها، اسباب بازی های ضروری هستند که می توانید آنها را خیلی زود در اختیار کودک خود قرار دهید. بطور کلی نوزادان چیزهایی که می‌چرخند را دوست دارند از این رو مجذوب حرکت مداوم توپ می‌شوند. توپ ها به ایجاد مهارت های تعادل کمک می کنند و به بچه ها امکان می دهد تا یک شی را از یک دست به دست دیگر جابه جا کنند. حرکت توپ به جلو و عقب راهی برای ایجاد پیوند اجتماعی بین دو نفر است (والدین و نوزاد، یا کودک و خواهر و برادر یا همبازی). این بازی نوبتی همچنین مقدمه ای بر مفهوم علت و معلول است. توپ اسباب بازی باعث افزایش هماهنگی بین چشم و دست، افزایش تمرکز و توجه، تقویت مهارت‌های حرکتی درشت و ظریف و عضلات دست و پا کودک میشود. همچنین، بازی با توپ اسباب بازی به دلیل سبک و کوچک و رنگی بودن، گزینه مناسبی برای بازی های درون منزل هستند؛ به علاوه که می توان انواعی از بازی های سرگرم کننده را با آن ها انجام داد.

توپ رنگی

انواع توپ بازی بچه گانه

به دلیل محبوبیت توپ اسباب بازی و بازی توپ بازی در میان بچه‌ها، توپ‌ها در انواع و ابعاد متفاوتی ساخته شده‌اند. به همین دلیل می‌توانند برای همه کودکانی که به اسباب بازی توپ علاقه دارند، هدیه مناسبی باشند. در ادامه این بخش تعدادی از توپ‌های اسباب بازی را به شما معرفی می‌کنیم.

توپ رنگی کوچک

داشتن توپ اسباب بازی رنگی کوچک برای هر کودکی هیجان‌انگیز است. توپ کیفی رنگی شامل توپ‌های کوچک با رنگ‌های مختلف است که می‌توانید آن را در استخر توپ بچه‌ها بریزید یا برای توپ بازی بچه استفاده کنید. به این صورت که یک بازی گروهی ترتیب دهید و از بچه‌ها بخواهید توپ‌ها را در سبد بیندازند. با داشتن این توپ‌ها تنها نیاز به کمی خلاقیت دارید که کودکان را برای مدتی طولانی سرگرم کنید. به‌علاوه توپ رنگی کیفی کودکان می‌تواند وسیله‌ای برای آموزش رنگ‌ها به آن‌ها نیز باشد.

توپ اسباب بازی

توپ پارچه ای

برای نوزادان، توپ پارچه ای بسیار جذاب است. این توپ بچه گانه از وجه های مختلفی تشکیل شده که در هر وجه شکل و تصاویر مختلف وجود دارد. در بعضی از انواع آن‌ها، در داخل توپ جغجغه وجود دارد که کودک می‌تواند با آن‌ها بازی کند. این توپ‌ها برای پرورش خلاقیت و رشد تفکر کودکان بسیار مفید هستند.

توپ بادی

توپ بادی در انواع کوچک، بزرگ و متوسط وجود دارد و یک اسباب بازی کاملا بی‌خطر برای بازی در خانه است. این توپ اسباب بازی بسیار سبک است و به همین دلیل می‌توانید آن را برای بچه‌های کوچک‌تر نیز خریداری کنید. این نوع توپ‌ها می‌توانند برای توپ بازی کودکانه در داخل حمام یا استخر بسیار جذاب باشند.

توپ پولیشی

این نوع توپ اسباب بازی برای نوزادان مناسب است. این توپ‌های پولیشی، کوچک بسیار نرم بوده و حالتی اسفنجی دارند و هیچ آسیبی به نوزاد شما نمی‌رسانند.

توپ پولیشی

توپ فوتبال

توپ بازی برای بچه‌های بزرگ‌تر مناسب است که می‌توانند فوتبال بازی کنند. این توپ‌ها اغلب کمی سفت و سنگین هستند و به همین دلیل برای بازی در خانه مناسب نیستند. ضمن اینکه این نوع توپ بچه گانه برای بچه‌هایی مناسب است که می‌دانند نباید با استفاده از توپ به وسایل خانه یا دیگر دوستان خود آسیبی برسانند.

توپ بازی کودک

قیمت توپ اسباب بازی کودکان

قیمت توپ بازی کودکان به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا قیمت توپ اسباب بازی بزرگ نسبت به کوچک بیشتر است. ضمن اینکه با توجه به نوع توپ نیز قیمت آن فرق می‌کند. در میان انواع توپ بادی، توپ‌های بزرگ‌تر طرفداران بیشتری دارند و برای بچه‌ها جذاب‌تر هستند. توپ‌های کوچک نیز مخصوص بچه‌های کوچک‌تر است که نمی‌توانند توپ‌های بزرگ و سنگین را در دست بگیرند. توپ‌های کوچک اغلب به‌صورت کیفی فروخته می‌شوند تا خرید آن‌ها برای شما به‌صرفه تر باشد.

انواع توپ بازی کودکان

فواید توپ اسباب بازی کودک:

بازی با توپ اسباب کودک همچنین می تواند حافظه، توجه و تمرکز را بهبود بخشد. توپ بازی یک راه عالی برای تحریک رشد مغز کودک شما است. در اینجا برخی از مزایای کلیدی ذکر شده است:

توپ اسباب بازی کودک و مهارت های حرکتی

تهیه و خرید اسباب بازی هایی که به کودک در تکامل مهارت های حرکتی کمک کند ضروری است. بازی با توپ اسباب بازی می تواند به رشد مهارت های حرکتی درشت و ظریف کمک کند. آنها به هنگام توپ بازی مدام از ماهیچه‌های بزرگ‌تر، برای دویدن، پریدن، نگه داشتن توپ در دستان هود از دست و پاهای خود استفاده می کنند. همین امر شرایط رشد و تقویت عضلات بزرگ و کوچک کودکان را فراهم می کند.

توپ اسباب بازی

توپ اسباب بازی و افزایش درک محیطی

بازی با توپ اسباب بازی، بچه ها را با محیط اطرافشان آشنا می کند. کودکان هنگامی که به توپ بازی مشغول می شوند اطراف را بیشتر می بینند، بیشتر از اشیا پیرامون خود آگاه می شوند و درک بهتری از زوایا، ابعاد اطراف خود پیدا می کنند. به همین دلیل توانایی درک محیطی آنها افزایش میابد.

توپ اسباب بازی و افزایش تمرکز

بچه ها همواره به سمت چیزهایی که می چرخند و رنگارنگ هستند گرایش پیدا می کنند. آنها مجذوب حرکت یک توپ خواهند شد به خصوص اگر از طرح و رنگ های جذاب ساخته شده باشند. توپ بازی با توپ بچه گانه آنها را وادار می کند که روی چیزی غیر از حرکات خود نیز کنترل داشته باشند. همین امر به آنها کمک می کند که توانایی تمرکز خود را افزایش دهند. به این معنی که آنها هنگام توپ بازی علاوه بر حفظ حرکات خود باید کنترل توپ را نیز در اختیار داشته باشند. بنابراین بازی با توپ موجب تقویت تمرکز کودک می شود.

توپ رنگی

توپ اسباب بازی و افزایش روابط اجتماعی

کودکان هنگام توپ بازی به همبازی نیاز دارند. انتقال توپ میان دو همبازی به آنها کمک می کند تا مهارت های اجتماعی لازم را در همان سن پایین و در کودکی یاد بگیرند. آنها به هنگام بازی با همسالان، والدین و سایرین ارتباط برقرار می کنند. به علاوه مهارت های اجتماعی مختلفی مثل: نحوه ی به اشتراک گذاری نظرات، نحوه ی پیروی از قوانین، نحوه ی مذاکره، رعایت نوبت و... را یاد میگیرند.

توپ اسباب بازی و تقویت سیستم ایمنی

توپ بازی کودک علاوه بر هیجان در هنگام بازی به سلامت جسمی کودک نیز اهمیت میدهد. اغلب کارشناسان سلامت بر این باورند که توپ بازی و فعالیت های بدنی ناشی از آن، سیستم ایمنی بدن کودکان را تقویت می کند. این بدان معناست که فعالیت های بدنی کودکان موجب تقویت سیستم دفاعی بدن آنها در برابر بیماری می شود.

توپ بازی کودک

توپ اسباب بازی و کیفیت خواب

کودکان مدام در حال جنب و جوش هستند و کمتر تمایل به خوابیدن دارند. تنها راه تامین سلامت برای این کودکان تخلیه ی انرژی آنها در مسیر درست است. توپ بازی با توپ اسباب بازی باعث تخلیه انرژی و بهترین راه برای کودکان است. کودکان در طی فرایند بازی با توپ نه تنها انرژی بدن خود را تخلیه و خواب کافی خواهند داشت بلکه شرایط لازم جهت افزایش سلامت جسم و رشد آنها فراهم می شود.

توپ اسباب بازی و هماهنگی میان چشم و دست

کودک هنگام توپ بازی آن را زیر نظر دارد و با دست و یا پا به سمت هدف هدایت میکند. علاوه بر افزایش مهارت دست ورزی و مهارت های حرکتی، تمرکز و هماهنگی میان چشم و دست او هم تقویت میشود. توپ بازی در کودکی به او کمک می کند که برخی از کارها که نیازمند به هماهنگی دو عضو است بهتر انجام شود. هماهنگی دست و چشم از طریق بازی با توپ رنگی می تواند توانایی کودک شما را برای انجام کارهایی مثل بستن بندهای کفش، باز و بسته کردن درب قوطی، تراشیدن مدادها، بستن دکمه های لباس، تایپ کردن و حتی رانندگی تقویت کند.

توپ اسباب بازی و افزایش اعتماد به نفس

کودکان به هنگام توپ بازی روز به روز مهارت های حرکتی بیشتری مثل ضربه زدن، کنترل توپ، پاس دادن، تنظیم سرعت انتقال توپ و.... را کسب می کنند. به علاوه آنها به مرور زمان یاد خواهند گرفت کارهایی را با توپ ها انجام دهند که در روز اول این توانایی را نداشته اند. به عبارتی دیگر تقویت مهارت های متفاوت موجب افزایش اعتماد به نفس کودکان می شود.

صبر و تحمل، رعایت نوبت، با نشاط بودن و خوش اخلاقی مهمترین ویژگی هاییست که به کودک خود آموش میدهید. با کمک بازی هایی مانند توپ بازی کودک می توانند این ویژگی ها را در در خود تقویت کنند. والدین با کمک توپ بازی و در قالب سرگرمی می توانند این مهارت ها را به آنها بیاموزند. همچنین والدین می توانند روحیه ی آنها را برای انجام کارهای تیمی پرورش دهند.

انواع توپ بازی کودکان

خرید بهترین توپ اسباب بازی کودک

نحوه ی انتخاب توپ ها به عواملی مختلفی بستگی دارد

توپ نرم برای داخل خانه

اگر کودک شما در داخل خانه بازی می کند بهتر است برای جلوگیری از برخورد با اشیا و شکستن لوازم خانه از توپ های بادی یا پولیشی استفاده شود. توپ بادی و پولیشی به هنگام برخورد با دیوار و یا هدف بهتر و راحت تر به سمت کودکان برمی گردد و به آنها صدمه ای نزنند.

قیمت توپ اسباب بازی

خرید توپ اسباب بازی مناسب، مقاوم و قابل شستشو

هنگام خرید توپ اسباب بازی رنگی کودک دقت به جنس، اندازه و مقاومت توپ از ویژگی هایی است که باید به آن توجه کرد. توپ رنگی کودک بهتر است قابل شستشو و استرلیزه شدن باشند. به علاوه توپ انتخابی باید برای کودک شما جذاب باشد و مطابق سلیقه او باشد تا بتواند کودکان را به بازی کردن تشویق کند.

شما میتوانید با توپ رنگی کودک بازی های متنوع بسازید و با کودک خود بازی کنید و به آنها کمک کنید تا مهارت های زیادی کسب کنند. هر بار بازی های متنوعی را طراحی کنید؛ یکبار بازی طراحی کنید که بیشتر دست و چشم کودکان را درگیر کند، بار دیگر بازی طراحی کنید که بیشتر پا و چشم های آنها درگیر شود و...

توپ رنگی کودک

ایمنی توپ اسباب بازی

بهتر است توپ هایی که برای کودکان و نوزادان تهیه میشود تا اندازه ای بزرگ باشند، بطور مثال 5 سانتیمتر تا کودک شما نتواند آن را به طور اتفاقی قورت دهد و خطر خفگی برای آنها نداشته باشد. به طورکلی بهتر است توپ هایی که سبک وزن هستند برای مثال توپ های کوچک و نرم و یا توپ های ساحلی که احتمال آسیب دیدگی، شکستن با آنها کمتر است را تهیه کنید.

قوانینی در خصوص توپ بازی در داخل یا خارج از خانه داشته باشید و آنها را اجرا کنید. بهتر است به کودک یاد دهید که توپ را به سمت افراد دیگر پرتاب نکند مخصوصا زمانی که آنها آماده گرفتن توپ نیستند. همچنین به آنها متذکر شوید که از توپ ها به عنوان سلاح استفاده نکنند.

توجه به جثه و سن کودکان

امروزه توپ ها در اشکال و اندازه های مختلف تولید میشوند. بهتر است در هنگام خرید توپ رنگی اندازه و وزن توپ را متناسب با سن، جثه و توانایی بدن کودکان خود انتخاب کنید.

توپ اسباب بازی مناسب نوزادان

توپ بازی در سنین پایین به کودکان کمک می کند تا حواس خود را تقویت کنند کودک توپ را به دهان میبرد و جنس و بافت آن را با دست و دهان خود میشناسد و همچنین مهارت هایی مثل ردیابی، هماهنگی چشم و دست، دست ورزی و توانایی حرکتی را تقویت کنند. فقط دقت کنید توپ های مخصوص نوزادان باید به اندازه کافی بزرگ باشند و همچنین نرم و سبک باشند تا آسیبی به کودک نرسد و خطر خفگی نداشته باشد. بطورکلی ابعاد و اشکال مختلف توپ رنگی باعث رشد مهارت‌های حرکتی درشت و ظریف کودکان میشود. توپ را پرتاب کنید تا کودک حرکت توپ را دنبال کند. یا توپ را در اختیار او قرار دهید تا خودش بازی با توپ را کشف کند.

توپ اسباب بازی

توپهای مناسب برای نوزادان و کودکان:

 • توپ‌ نرم و پولیشی
 • توپ‌ جغجغه ای (این نوع توپ‌ها علت و معلول را آموزش می‌دهند)
 • توپ‌ بادی ساحلی ( بادکنک خطر خفگی دارد).
 • توپ استخر توپ رنگی
 • توپ کودک رنگی

توپ اسباب بازی مناسب کودکان پیش دبستانی

کودکان ۳ تا ۵ ساله از طریق بازی با توپ اسباب بازی می تواند مهارت های اجتماعی و حرکتی درشت مانند لگد زدن، پرتاب، گرفتن، هدف گرفتن، غلتاندن، ضربه زدن و ردیابی را تقویت کنند. توپ بازی جز آن دسته بازی هاییست که به قوانین زیادی احتیاج ندارد. از کودکان بخواهید در یک دایره بنشینند و توپ را به هم پاس دهند بدون اینکه توپ با زمین برخورد کند. به مرور میتوانید چند چالش اضافه کنید مثلا هیچ کس نمی تواند دو بار پشت سر هم به توپ ضربه بزند یا کودکان فقط با قسمتی از بدن که اعلام می کنید (دست،زانو، سر و...) می توانند به توپ ضربه بزنند. همچنین میتوانید قوطی پلاستیکی را روی هم چیده و سپس با یک توپ رنگی بزرگ به هدف ضربه بزنید. توپ های مناسب این گروه سنی:

 • توپ‌ بادی ساحلی
 • توپ‌ فوتبال
 • توپ رنگی استخر توپ
 • توپ‌ بیس‌بال یا سافت‌بال
 • توپ پولیشی و فومی
 • توپ بسکتبال کوچک و حلقه، توپ فوتبال و تور و سایر تجهیزات ورزشی کوچک

توپ بازی کودکان

توپ اسباب بازی مناسب کودکان دبستانی

کودکان در 6 سالگی از توپ‌بازی با دوستان‌شان لذت می‌برند. کودک در این سن میتواند با کمک تجهیزات ایمنی، وسایل ورزشی واقعی را امتحان کند. بنابراین بسته به علاقه کودک و فضایی که در اختیار دارند این وسایل را در اختیارشان بگذارید:

 • توپ‌ فوتبال
 • توپ بسکتبال و حلقه
 • توپ تنیس
 • توپ‌های پولیشی و فومی برای داخل خانه
 • توپ رنگی استخر توپ
 • بادکنک یا توپ‌های بادی ساحلی

فواید انواع توپ اسباب بازی مناسب کودک

انواع توپ اسباب بازی کودک می تواند به رشد مهارت های مختلف کودک شما کمک کند. به عنوان مثال، توپ فوتبال می تواند به ایجاد هماهنگی چشم و پا کمک کند، در حالیکه توپ بسکتبال می تواند به هماهنگی دست و چشم کمک کند. توپ بازی یک فعالیت سرگرم کننده برای کودک شماست. بازی با توپ رنگی، کوچک و پلاستیکی در فضای باز می تواند مزایای زیادی مانند قرار گرفتن در معرض ویتامین D و هوای تازه را به همراه داشته باشد. کودک خود را تشویق کنید تا در صورت امکان در بیرون از خانه بازی کند.

اسباب بازی توپ رنگی

چه بازی هایی با توپ ها می توانیم انجام دهیم؟

کودکان در همه سنین از بازی کردن با توپ لذت می برند. حتی نوزادان هم با دیدن یک توپ اسباب بازی که روی زمین قل می خورد، به وجد می آیند. توپ برای بازی های گروهی کودکان هم یکی از بهترین ابزار هاست و تا ساعت ها آن ها را سرگرم میکند . کودکان میتونند با ساده ترین و ابتدایی ترین حرکت ها مثل لگد زدن، شوت کردن، پرتاپ کردن و دریافت کردن توپ شروع کنند. پس از این که فرزندتان در این زمینه ها مهارت بالاتری پیدا کرد، می توانید یک حلقه، دروازه و یا هرچیز دیگری قرار بدید، تا کودک به با هدف بازی کند.

ایده هایی برای بازی با توپ رنگی کودک:

 • به کودک خود آموزش دهید هنگامی که یک توپ بزرگ و نرم را به سویش پرتاب می‌کنید، بگیرد و به تدرج فاصله خود را با او افزایش دهید.
 • از یک توپ نرم پولیشی یا توپ رنگی استخر توپ استفاده کرده و آن را به نوبت داخل سبد بیاندازید (وقتی نوبت کودک شد، سبد را نزدیک‌تر بیاورید)
 • با توپ فوتبال و یا توپ مناسب به فضای باز برید و سعی کنید توپ را به یکدیگر پاس دهید. در صورتی که کودکان مهارت کافی در شوت کردن توپ رنگی را دارند می توانید دروازه ای تعیین کنید و سعی کنید توپ را به درون آن شوت کنید.

انواع بازی ها با توپ های اسباب بازی

به طور کلی بازی های بی پایانی برای توپ بازی وجود دارد. حتی شما و کودکتان ممکن است بازی‌های مخصوص خودتان را بسازید. با این حال، در اینجا چند گزینه کلاسیک برای بازی با توپ اسباب بازی کودک وجود دارد:

 1. برای آموزش رنگ ها به وسیله توپ های رنگی می توانید چند سبد (به تعداد توپ های رنگی)، روی زمین بچینید و رنگ هر سبد را با چسباندن کاغذ رنگی بر روی آن مشخص کنید. از کودک بخواهید در فاصله مشخصی از سبد ها بایستد (فاصله را بسته به سن کودک تعیین کنید. برای کودکان با سن پایین تر، فاصله از سبد ها باید کمتر باشد) و هر توپ را داخل سبد هم رنگ خودش پرتاب کند. میتوانید بازی را سرعتی کنید و بشمارید که در زمان مشخص، چه تعداد توپ جمع کرده است. یا رقابتی شود، کسی که توپ های بیشتری جمع کرده برنده است. همچنین میتوانید از کودک بخواهید توپ زرد یا توپ آبی را بیاورد تا با نام رنگ ها آشنا شود میتوانید اعداد را هم به بازی اضافه کنید. مثلا از او بخواهید 3 توپ همرنگ پیدا کند و بیاوردبه علاوه می توانید بازی را هیجان انگیزتر کنید مثلا قانون بگذارید که کودک باید لی لی کنان توپ ها را جمع کند. میتونید با چتر شادی پاراشوت بازی را برای هیجان انگیزتر کنید.
 2. روی یک جعبه کارتنی رنگ های مختلف ایجاد میکنیم و برای هر دروازه یک امتیاز در نظر میگیریم. دروازه ای که سایز کوچک تر دارد، امتیاز بیشتری دارد و به همین ترتیب سایر دروازه ها امتیاز بندی می شوند. کودک باید توپ ها را از دروازه ها عبور بدهد. برای کودکان سنین بالاتر، بازی را سخت تر کنید. کودک باید توپ ها را وارد دروازه های هم رنگ خودشان بکند.  
 3. کیسه های زباله را کمی باد کنید (نباید کامل پر باشد) توپ را روی یک طرف کیسه بگذارید و با زدن ضربه روی سمت دیگر کیسه، توپ ها را به داخل سبد پرتاب کنید.
 4. لیوان های یکبار مصرف را روی هم بچینید. از کودک بخواهید با پرتاب توپ به سمت لیوان ها، آن ها را بریزد. هرکه تعداد لیوان هایی که ریخته باشد بیشتر باشد آن شخص برنده مسابقه است. کودک باید سعی کند نقطه ای را نشانه بگیرد که با یک ضربه، تعداد بیشتری لیوان را بریزد. 
 5. روی زمین روبروی کودک خود بنشینید و توپ را به سمت یکدیگر به جلو هل دهید. برای حفظ توپ، می توانید با پاهای خود شکل V بسازید و انگشتان پا را با یکدیگر بچسبانید. سپس به آرامی توپ را به یکدیگر پاس دهید.
 6. بطری‌های خالی پلاستیکی یا اسباب‌بازی‌های کوچک را درکنار هم و درحالت مشخص قرار دهید و سپس، به نوبت توپ را در به سمت هدف هل دهید تا بر اثر برخورد با اسباب بازی ها آنها را به زمین بیافتند.

انواع توپ بازی کودکان

یکی از وسایل پر کاربرد در کاردرمانی کودکان با نیازهای ویژه در کلینکهای توانبخشی مانند کاردرمانی، گفتاردرمانی، بازی درمانی و... توپ های رنگی می باشد. از توپ های رنگی می توان در مسیر آموزش و توانبخشی کودکان استثنایی  استفاده کنند. بازی با توپ های رنگی برای کودکان استثنایی مانند کودکان کم توان ذهنی، نابینا، کم شنوا، اوتیسم فوایدی بسیاری دارد. با کمک توپ های رنگی می توان به کودکان مفاهیم چپ و راست، طبقه بندی را آموزش داد از طرفی کودکان می توانند با رنگ های مختلف آشنا می شوند و همچنین مهارت های مختلف زندگی و اجتماعی را آموزش داد.

کاربرد توپ های رنگی در مسیر آموزش و توانبخشی کودکان 

 1. توپ بازی کودکان را مجبور می کند که کنترل چیزی غیر از حرکات خود را نیز داشته باشند. همین امر به آنها کمک می کند که توانایی تمرکز خود را افزایش دهند. به این معنی که آنها هنگام توپ بازی علاوه بر حفظ حرکات خود باید کنترل توپ را نیز در اختیار داشته باشند. بنابراین بازی با توپ موجب تقویت تمرکز کودک می شود.
 2. بازی با توپ های رنگی باعث شناخت کودکان با رنگ های مختلف به خصوص رنگهای اصلی مانند رنگ سبز، قرمز، آبی، زرد می شود. کودکان با بازی با توپ های رنگی می توانند با مفهوم طبقه بندی که یکی از مباحث ریاضی پایه اول می باشد آشنا شوند. آنان در حین بازی با توپ های رنگی می توانند آنان را متناسب با رنگ های مختلف طبقه بندی بکنند.
 3. بازی با توپ اسباب بازی فرصتی برای آشنایی آنان با مفاهیم فضایی مانند چپ و راست می باشد. مثلا در حین بازی می توان گفت توپ زرد سمت چپ ات را با بردار.
 4. برای هماهنگی چشم و دست کودکان می توان از توپ های رنگی استفاده کرد. با کمک توپ های رنگی می توان بازی های مختلف برای کودکان طراحی کرد.
 5. با کمک توپ اسباب بازی می توان تمرینات یکپارچگی حسی کودکان را بازی های مختلف در منزل انجام داد.
 6. توپ ها رنگی نرم و سفت یکی از وسایل کاردرمانی دست و جسمی میباشند. با کمک توپ های رنگی می توان مهارت نوشتاری آنان را تقویت کرد.

در نتیجه، بازی با توپ نه تنها یک فعالیت سرگرم کننده برای کودکان است، بلکه فواید قابل توجهی برای رشد مغز دارد. توسعه هماهنگی دست و چشم، مهارت های حرکتی و عملکرد مغز از طریق بازی با توپ می تواند توانایی کودک شما را در انجام کارآمد وظایف روزانه و موفقیت تحصیلی بهبود بخشد. تشویق فرزندتان به بازی با توپ می تواند برای شما و فرزندتان یک تجربه سرگرم کننده و مفید باشد.

توپ کودک

خرید توپ رنگی استخرتوپ با بهترین کیفیت از فروشگاه پیکوتویز! خرید توپ رنگی ارزان با گارانتی و ارسال به سراسر کشور بهترین توپ اسباب بازی و توپ پلاستیکی کودک ، انواع توپ بازی کودکان و همچنین انواع توپ بچه گانه، توپ پلاستیکی جدید و... فقط در piccotoys

تمامی مجموعه توپ اسباب بازی در پیکوتویز دارای گارانتی سلامت، ضمانت 100% کیفیت و همچنین ارسال به سراسر کشور میباشد! فیلم توپ بازی کودکان، عکس توپ اسباب بازی به همراه بهترین قیمت توپ اسباب بازی با گارانتی فقط در فروشگاه آنلاین اسباب بازی پیکوتویز. انواع اسباب بازی توپ ژله ای را از پیکوتویز بخواهید. جهت خرید اسباب بازی ، لوازم سیسمونی ، لوازم اتاق خواب کودک و ... پیکوتویز را دنبال کنید.

مهم است که والدین با دقت مزایا و معایب احتمالی را بسنجید و قبل از اینکه تصمیمی آگاهانه بر اساس نیازها و علایق خاص فرزندان خود بگیرند. خرید متنوع ترین انواع توپ اسباب بازی، توپ بچه گانه، توپ بازی پسرانه، توپ بازی کودکان و اسباب بازی پسرانه با خرید اسباب بازی کودک در وبسایت پیکوتویز از گارانتی کیفیت، ضمانت سلامت کالا بهره مند شوید.