فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

لوازم آب بازی و شن بازی کودک

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4 5

شن بازی کودکان (آب بازی کودکان)

آموزشهای اولیه، بهترن موقعیت برای رشد جسمی، اجتماعی و عاطفی کودکان است.کودکان هر روزه چیزهای جدیدی یاد میگیرند، راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید به آنها در یادگیری و رشد کمک کنید. یکی از راه‌های سرگرم‌کننده، تهیه وسایل آب بازی کودکان و شن بازی کودکان است که به روش‌های مختلف، از فیزیکی گرفته تا احساسی، به رشد کمک می‌کند.در ميان بازی های كودكان هيچ چيزی به اندازه شن بازی و آب بازی برای كودكان سرگرم كننده و لذت بخش نيست. كودكان همين كه به آب و شن ميرسند آنقدر به وجد می آيند كه شروع به فعاليت می کنند. در این صفحه شما با انواع وسایل آب بازی و ابزار شن بازی کودکان و همچنین شن بهداشتی مخصوص بازی بچه ها آشنا می شوید. شن باید در دو نوع خشک و مرطوب وجود داشته باشد تا کودک بتواند هر دو نوع آن را لمس کند و تفاوت ها و شباهت های آنها را درک کند.

شن بازی کودکان

امروزه شن بازی کودکان به قدری دارای اهمیت است که در تمامی کلینیک‌های مشاوره و روان درمانی کودک شن بهداشتی، وسایل آب بازی و ابزار شن بازی، به عنوان یکی از وسایل ضروری اتاق بازی محسوب می‌شود. از انواع سرسره بادی و پارک بادی پیکوتویز دیدن فرمایید. شن جادویی مانند خمیر بازی است و خصوصیات شن و ماسه رو هم تا حدودی شامل میشود. از طرفی شن دریا بهداشتی نیست ولی شن بهداشتی همان شن دریاست که مراحل پولاریزه کردن و بهداشتی شدن روی آن صورت گرفته. 

فعالیت‌های شن بازی و آب بازی فرصت‌های زیادی را برای کودکان شما فراهم می‌کند تا بازی حسی را تجربه کنند. بازی حسی راهی عالی برای درگیر کردن حواس کودک شما در حین بازی است و این مسئله به آنها کمک میکند تا با داشتن تجربیات حسی جدید، مانند کاوش در بافت ها، صداها و مناظر جدید، یاد بگیرد و رشد کند. کودکان با قرار دادن بدن خود در زیر شن میتوانند موقعیت بدن خود در داخل ماسه، حس عمقی خود یا حس بدن خود را نسبت به فضا حس کنند. همچنین نوشتن کلمات در شن بهداشتی فرصتی برای توسعه مهارت های زبانی فراهم می کند. والدین می توانند سؤالاتی را بپرسند تا از بازی زبانی که می تواند در شن و ماسه رخ دهد استفاده کنند.

لوازم آب بازی و شن بازی کودک

بدون شک، قرار گرفتن در فضای باز کلید سلامتی و تندرستی فرزندانمان است. کودکان هرچه زمان بیشتری را خارج از منزل سپری کنند، احتمال ارتباط با محیط و کودکان دیگر بیشتر می شود. آب بازی و شن بازی یک راه سرگرم کننده برای یادگیری فرزندان شما است و می تواند فواید زیادی داشته باشد. آب بازی و شن بازی کودکان نه تنها حس آرامش را القا می کند، بلکه اندورفینی که تولید می کند سبب می شود کودکان در تمام طول روز خندان باشند. حفاری، اسکوپ کردن، ریختن و ساختمان سازی در حین شن بازی کودکان بسیار سرگرم کننده است و نوعی فعالیت ورزشی محسوب می شود به همین دلیل برخی از مزایای آن عبارتند از بهبود مهارت های حرکتی درشت و رشد عضلانی کودک، بهبود مهارت های اجتماعی و یادگیری و... است.

آب بازی و شن بازی کودکان در آموزش اولیه کودکان نقش بسیار مهمی دارد، برای اینکه کودکان از شن بازی لذت ببرند، لازم نیست آنها را به ساحل ببرید؛ شما می توانید با تهیه یک استخر شن کودک و مقداری شن بهداشتی ساحل کوچکی در خانه خود بسازید. گزینه های دیگر خرید یک گودال شنی برای کودکان در فضای باز یا بردن بچه های خود به پارک برای بازی با شن و ماسه است. لمس شن و ماسه نه تنها بافتی جدید و متفاوت برای کودکان است که روی پوست خود احساس می کنند، بلکه تضاد این بافت را با بتن، چمن، خاک و چوب و هر سطح دیگری حس می کنند.

لوازم آب بازی

بیایید نگاهی به چگونگی تحریک حواس از طریق شن بازی بیندازیم:

لمس: بچه ها دوست دارند بافت منحصر به فرد شن را بین انگشتان دست و پا احساس کنند. هنگامی که بچه ها آب اضافه می کنند، شن های مرطوب تجربه لمسی کاملا متفاوتی را ارائه می دهند.

دیدار: شن و ماسه راهی عالی برای زنده شدن تصویر در ذهن کودک است. کودکان می توانند دست خود را در تجسم و ساختن انواع سازه های منحصر به فرد امتحان کنند.

شنوایی: شن هنگام برداشتن، ریختن و حفاری صداهای خود را ایجاد می کند. ناگفته نماند سر و صدای دوستان اطرافشان که در حال تفریح هستند هم نوعی تحریک حس شنوایی است.

به غیر از حواس 5 گانه سنتی، بدن بچه ها حس عمقی یا حرکتی را نیز تجربه می کند که حس حرکت و موقعیت نسبت به محیط اطرافشان است.

شن بازی سه ناحیه حسی را تقویت می کند. این موارد شامل:

حس عمقی: این حس به کودکان شما کمک می‌کند تا از اعضای بدن و عملکردشان بیشتر آگاه شوند. این با فعالیت هایی مانند رانندگی کامیون اسباب بازی در شن بهداشتی تقویت می شود زیرا بچه های شما از قسمت های مختلف بدن خود برای انجام برخی اقدامات یا حرکات استفاده می کنند.
حس دهلیزی: این حس به کودکان شما امکان می دهد تا نحوه تعادل روی سطوح مختلف را درک کنند و بدن خود را به آرامی حرکت دهند. به عنوان مثال، بچه‌های شما هنگام ساختن یک قلعه شنی می‌نشینند و می‌ایستند، حس دهلیزی خود را فعال می‌کنند. آنها یاد می گیرند در حالی که بیل یا سطل را در دست دارند تعادل برقرار کنند.
حس لامسه: حس لامسه کودکان زمانی رشد می کند که در معرض بافت ها و دماهای مختلف قرار می گیرند. به عنوان مثال، فرزندان شما می توانند شن های خنک را از سایه و ماسه های گرمتر را در زیر نور آفتاب تشخیص دهند.
شن بازی کودکان می تواند کثیف باشد، اما به کودکان شما اجازه می دهد تا حواس خود را آموزش دهند. حتی می توانید در مورد آن با آنها صحبت کنید. می‌توانید از آن‌ها بپرسید که شن چه احساسی دارد یا اینکه آیا با شن بازی کردن راحت هستند؟

استخر شن بازی کودک

در اینجا چند مزیت آب بازی و شن بازی کودکان آورده شده است:

هماهنگی دست و چشم را توسعه می دهد

آب بازی و شن بازی کودکان مهارت های حرکتی ظریف و هماهنگی دست و چشم را از طریق اعمالی مانند پر کردن، فشردن، خالی کردن، هم زدن، حمل کردن و پرتاب کردن افزایش می دهد. کودکان به طور مداوم در حال آزمایش و تقویت توانایی های فیزیکی خود در حین بازی کردن هستند. همچنین می توانند از حرکات ظریف تر مانند لمس کردن، بافت شن را تجزیه و تحلیل کنند. آب بازی کودکان و شن بازی کودکان، زمینه ای عالی برای تشویق و آزمایش تمام جنبه های حرکتی کودک ایجاد می کند. بطور کلی کودکان می‌توانند به راحتی ماسه خیس را بردارند و تعادل و هماهنگی را روی سطح ناهموار شن و ماسه برقرار کنند. پیشنهاد می شود از انواع کلبه کودک پیکوتویز دیدن فرمایید.

شن بازی کودکان

ویژگی های حسی را تقویت میکند

آب بازی و شن بازی کودکان، تجربیات بافتی و دمایی متفاوتی را ارائه می دهند و به کودکان کمک می کنند تا تغییرات حسی را بشناسند و به آنها پاسخ دهند؛ احساس لیز خوردن شن بهداشتی از میان دست ها غیر قابل مقاومت است. احتمالاً به همین دلیل است که بچه‌ها دوست دارند مشتی شن را در دست بگیرند و بگذارند آن‌ها به داخل استخر شن بریزد. از آنجایی که وسایل شن بازی و آب بازی کودکان سرگرم کننده است، می توانید از شن بهداشتی نیز برای رشد حواس کودکان خود استفاده کنید. همچنین به آنها اجازه می دهد تا با مواد مختلف بازی کنند و در مورد آنها اکتشاف کنند، یعنی شن بهداشتی خشک دانه دانه است و شن های مرطوب به هم می چسبند.

مهارت های اجتماعی را تقویت میکند

بازی های گروهی و خانه های بازی محیط مناسبی برای رشد مهارت های اجتماعی کودکان است. همانطور که کودکان با آب بازی و شن، بازی می کنند، با نقش و مهارت هایی مانند همکاری و اشتراک گذاری آشنا می شوند و آن را تقویت می کنند و همچنین از آنجایی که کودکان منبع انرژی هستند، آب بازی و شن بازی کودکان خردسال هم نیروبخش و هم آرامش بخش و هم تخلیه کننده انرژی است. شن بازی کودکان می تواند یک راه سرگرم کننده برای توسعه مهارت های اجتماعی آنها باشد. شن بازی راهی عالی برای اشتراک‌گذاری، کار و برقراری ارتباط با دیگران به بچه‌ها ارائه می‌دهد.

استخر آب بازی کودک

یادگیری علوم و ریاضی را تقویت میکند

تماشا و بازی با آب بازی و شن بازی، کودکان را با مفاهیم ساده ی علمی و ریاضی مانند یادگیری اصطلاحاتی مانند کامل، خالی، نصف، کمتر آشنا می کند. همچنین به آنها اجازه می دهد تا با اندازه گیری، بازی کنند، حجم ها را مقایسه کنند و حرکت را مشاهده کنند. نه تنها این، بلکه به توسعه تفکر خلاق، تخیل و حل مسئله کمک می کند. پیشنهاد می شود جهت خرید و مشاهده انواع الاکلنگ کودک کلیک کنید. شن و ماسه دارای ویژگی های مختلفی است. وقتی خشک است، ماسه به راحتی از میان انگشتان ریخته و الک می شود و به کودکان اجازه می دهد تا بافت و تغییرپذیری آن را کشف کنند. هنگامی که آب به شن اضافه می شود، کیفیت فیزیکی ماسه به شدت تغییر می کند. سپس کودکان می توانند این نسخه از شن را نیز کشف کنند. محدودیت های فیزیکی اندک شن، کودکان را تشویق می کند تا با این وسیله بسیار باز آزمایش کنند.

اعتماد به نفس کودک را تقویت میکند

در کنار مهارت های حرکتی، آب بازی و شن بازی کودکان یک اعتماد به نفس سالم و چالش برانگیز از سنین پایین، در کودکان ایجاد می کند. کودکان خردسال نسبت به احساسات و مکان‌های ناشناخته محتاط هستند، وسایل شن بازی کودکان و وسایل آب بازی مانند استخر آب بازی، این امکان را به آنها می دهد تا با خیال راحت و آسان به کشف احساسات جدید بپردازند. این بازی ها اعتماد به نفس فردی را تقویت می کند و کنجکاوی کودک را تقویت می کند. ایجاد این خصیصه به یادگیری کودک در طول زندگی، از تلاش برای سرگرمی های جدید گرفته تا افزایش موفقیت در کلاس درس، بسیار سودمند است.

خلاقیت و تفکر فرضی

خلاقیت یک مهارت کاملاً انتزاعی است که آموزش آن تقریبا غیرممکن است. با این حال، درگیر کردن کودک با فعالیت های هنری یا تخیلی می تواند برای بهبود تفکر فرضی و شناخت خلاقیت، مفید باشد. شن بازی کودکان خلاقیت و تخیل آنها را تقویت می کند. آنها هنگام بازی با شن و ماسه خلاق تر هستند، زمانی که به شن بهداشتی آب اضافه می کنند. این کار باعث میشود تا بافت شن و ماسه تغییر کند و طرح ها و ساختارهای پیچیده تری ایجاد کنند. فعالیت های آب بازی و شن بازی کودکان به ترویج و ایجاد این استعدادها در سنین پایین کمک می کند و به کودکان اجازه می‌دهد چیز جدیدی خلق کنند، آن را تخریب کنند و سپس مستقیماً با کمک تخیل خود چیز جدیدی بسازند. شما باید ابزارهای مختلف، از جمله لوازم شن بازی را برای کودکان خود فراهم کنید که به کودکان شما کمک می کند تا با استفاده از شن بهداشتی مرطوب، اشکال مختلف را قالب بندی کنند.

لوازم آب بازی و شن بازی

رابطه با طبیعت

یکی از جنبه های فراموش شده در رشد کودک، درگیر شدن با فضاهای بیرونی و محیط های طبیعی زمین است. به این معنی که رشد تکنولوژی و افزایش بازی های کامپیوتری و دنیای مجازی، سبب بی تجربگی از طبیعت و محیط اطراف می شود. پاندمی کرونا باعث شد که کودکان بیشتر ساعات روز در خانه بمانند و کمتر با کودکان دیگر در ارتباط باشند. لوازم آب بازی کودکان و شن بازی کودکان به روش های مختلف باعث ایجاد یک رابطه مثبت با طبیعت می شود. در ابتدا، حین بازی، ارتباط ملایمی بین فضای باز و کودک ایجاد می شود، که باعث می شود در آینده زمان بیشتری را در خارج از خانه بگذرانند. جهت خرید پارک بازی کودک کلیک کنید.

کودکان همیشه مجذوب شن و ماسه بوده اند. شن و ماسه به همان شکلی که خاک یا خاک رس است، بخش اساسی زمین است و آن را برای قرن ها در دسترس کودکان قرار می دهد. قبل از ورود اسباب‌بازی‌ها و وسایل الکترونیکی جامعه امروزی، بچه‌ها مجبور بودند روش‌های خلاقانه‌ای برای بازی با وسایل بیرون از خانه، از جمله شن و ماسه پیدا کنند. کودکان در طول زمان با کندن، غربال کردن، ساختن، ریختن و کاوش در ماسه بازی کرده اند و باید آنها را به ادامه این روش بازی تشویق کرد. ماسه برای میل به کاوش و تخیل ذاتی کودکان خردسال بسیار مناسب است.

علت و اثر بازی

در نهایت، درک علت و معلول، به ویژه اینکه چگونه اعمال شما تا بر محیط اطراف شما تأثیر بگذارد، یکی از جنبه های اساسی رشد کودک است که آب بازی و شن بازی کودکان می تواند به آن کمک کند. همانطور که کودکان با دو ماده مختلف درگیر می شوند و آنها را دستکاری می کنند، فرآیند بازی به آنها آموزش می دهد که چگونه مواد پس از ترکیب شدن و یا قالب زدن می توانند تغییر کنند.

خرید لوازم آب بازی

رشد فیزیکی

مزیت دیگر رشد فیزیکی و جسمانی کودک است. بازی با اسباب بازی شن بازی و شن بهداشتی، شامل بسیاری از فعالیت های بدنی مانند اسکوپ زدن، حفاری، پریدن و دویدن است. بنابراین، شن بازی می تواند هماهنگی و قدرت کودکان شما را بهبود بخشد. شن بازی و آب بازی با لوازم شن بازی نیز سبب هماهنگی دست و چشم کودکان میشود.

اضافه کردن اسباب بازی های آموزشی

اسباب‌بازی‌ شن بازی و اسباب بازی آب بازی بسیار زیادی در دسترس هستند که بیشتر از بیل و سطل شن بازی و آب بازی هستند که میتوانید در وبسایت پیکوتویز مشاهده کنید www.piccotoys.com

همانطور که میدانید، این فرصتی برای کودکان است که سرگرم شوند و از قید و بند های نظافتی رها شوند و خودشان باشند!

آب بازی کودک

خرید استخر شن بازی و آب بازی کودکان

امروزه با ورود استخر آب بازی کودکان مثل استخر آب بازی اینتکس به بازار, استخر آب از کالایی لوکس به یک ضرورت برای خانه های ویلایی تبدیل شده است و شما با هر بودجه و فضایی میتوانید یکی از مدل های استخر آب اینتکس را داشته باشید.

وسایل شن بازی کودکان و آب بازی

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با شن و آب در خانه بازی کنید، اما چند نکته مهمی که باید به آن دقت کنید وجود دارد:

  • دانه‌های ریز شن بسیار ریز و خشک هستند که در صورت پرتاب شدن توسط کودکان ممکن است وارد سیستم تنفسی کودک شده و مشکلات تنفسی برای او ایجاد کند.به کودک خود توضیح دهید که هنگام شن بازی نباید شن را به آسمان یا سمت دیگران پرتاب کند.
  • همچنین شن‌های طبیعی دارای گوشه‌ها تیز و برنده هستند که پوست حساس کودکان در تماس با شن دچار بریدگی و زخم شود
  • کودکان باید همیشه تحت نظر باشند، زیرا بازی با آب، در هر عمقی ممکن است خطرناک باشد.
  • استفاده از شن بازی و ابزار آن برای کودکان زیر 3 سال ممنوع است.
  • شن و آب بهتر است در وان یا محل مربوط به نگهداری آن باشد.
  • شن بهداشتی به دلیل استانداردهایی که برای کودکان دارد عاری از هرگونه آلودگی و مواد مضر برای کودک است
  • اسباب‌بازی‌ها و وسایل شن بازی و وسایل آب بازی کودکان اضافه کنید تا بچه‌ها آن‌ها را جمع کنند، شکل دهند، شنا کنند، مخلوط کنند، بریزند و آب بکشند و به طور کلی سرگرم شوند.
  • در صورت بازی کردن در داخل، مطمئن شوید که یک محافظ مانند کفپوش روی زمین و سطحی که کودک در آن آب بازی و یا شن بازی می کند وجود دارد که کودکان روی آن سر نخورند و محیط را کثیف نکنند از آنها بخواهید، تنها در محدوده‌ی تعیین‌شده بازی کنند و شن را در سطح منزل جابجا نکنند.
  • اگر خارج از خانه بازی می کنید، مطمئن شوید که این اسباب بازی ها راحت جمع میشوند و از قرار گرفتن در معرض حشرات و حیوانات دور نگه داشته می شود، به طور مثال داشتن یک استخر آب بازی و شن بازی در دار به این امر بسیار کمک می کند چرا که بعد از اتمام بازی کودک می توان در آن را ببندند و از آشفتگی جلوگیری کنند.

استخر شن خرچنگ

استخر شن خرچنگ

استخر شن خرچنگ یکی از محبوب ترین استخر شن خانگی ست، این استخر شن بازی کودک به دلیل بزرگ بودن، در دار بودن و همچنین ظاهر بامزه اش، یکی از بهترین و پرفروش ترین استخر شن موجود در پیکوتویز است. این استخر دارای در پلی اتیلنی میباشد به همین دلیل شما می توانید زمانی که از آن استفاده نمی کنید در استخر شن را بگذارید تا شن کثیف نشود و از ورود حیوانات و آلودگی به استخر جلوگیری شود.

استخر شن خرچنگ

در ادامه به چندین مزیت استخر بادی ( استخر آب بازی کودکان) و لوازم آب بازی کودکان اشاره میکنیم :

1. استخر آب بازی کودکان اینتکس به راحتی نصب میشود. برای نصب بزرگترین استخر آب بازی کودکان اینتکس هم فقط نیاز به یک چکش و پیچ گوشتی دارید. در طول زمستان که نیازی به استخر آب کودکان ندارید به راحتی میتوانید آن را جمع کنید و تا تابستان آینده آن را کنار بگذارید.

2. یک مزیت مهم خرید استخر آب بازی کودکان، قابلیت نگهداری آسان آن می باشد. حتی استخر آب بازی اینتکس بزرگ هم عمق چندانی ندارد و به راحتی تمیز میشود بنابراین مطمئن خواهید بود که فرزندتان در محیطی تمیز و به دور از آلودگی, از آب بازی لذت میبرد. از جدیدترین اسباب بازی حمام کودک پیکوتویز دیدن فرمایید.

3.استخر آب بازی کودک امنیت فرزندتان در حین بازی را تضمین میکند چون دارای لبه های تیز نیست و عمق زیادی ندارد. پس با خیال راحت گوشه ای بنشینید و از بازی کردن فرزندتان لذت ببرید. از انواع اسباب بازی کشتی کودکان پیکوتویز دیدن فرمایید.

مشاوران پیکوتویز با توجه به بودجه و فضایی که در اختیار دارید بهترین مدل استخر اینتکس (استخر آب بازی) را به شما پیشنهاد میکنند میتوانید انواع قیمت لوازم آب بازی و شن بازی را در وبسایت پیکوتویز www.piccotoys.com مشاهده کنید. جهت مشاهده انواع آویز لباس کودک کلیک کنید.

خرید اسباب بازی آنلاین و جدیدترین مدل های استخر اینتکس و انواع اسباب بازی های آب بازی و شن بازی کودکان ، قیمت لوازم شن بازی و آب بازی کودکان با گارانتی کیفیت و ضمانت سلامت کالا را از ما بخواهید. ارسال سریع و همه روزه انواع لوازم آب بازی کودکان برای روزهای گرم و شاد تابستانی به سراسر ایران در اسباب بازی فروشی آنلاین پیکوتویز!

لوازم شن بازی

برخی از سوالات رایج:

1. خرید وسایل شن بازی کودکان چه مزایایی برای آنها دارد؟

هماهنگی دست و چشم، تقویت حس لامسه ویژگی های حسی و مهارت های اجتماعی را توسعه می دهد، تقویت مهات های حرکتی، باعث افزایش اعتماد به نفس،تقویت عضلات و اندام های حرکتی،تقویت تخیل و تجسم فضایی و هندسی، خلاقیت و تفکر فرضی و ارتباط بیشتر با طبیعت می شود.

2. خرید وسایل آب بازی چگونه باعث افزایش اعتماد به نفس در کودکان می شود؟

کودکان خردسال نسبت به احساسات و مکان‌های ناشناخته محتاط هستند، تجهیزات شن بازی کودکان و آب بازی، این امکان را به آنها می دهد تا با خیال راحت و آسان به کشف احساسات جدید بپردازند. این بازی ها اعتماد به نفس فردی را تقویت می کند و کنجکاوی کودک را تقویت می کند.

شن بازی کودکان

3. آیا شن بازی کودکان خطری برای آنها دارد؟
شن های معمولی به دلیل دانه های تیز و برنده و میکروب و آلودگی هایی که همراه دارد برای بازی کودکان توصیه نمی شود. اما شن بهداشتی به دلیل استانداردهایی که برای کودکان دارد عاری از هرگونه آلودگی و مواد مضر برای کودک است و هیچ خطری ندارد.

4.شن بازی کودکان چه فوایدی برای بچه ها دارد؟

- شن بازی کودکان**رشد ذهنی** کودک را تقویت می‌کند.
- شن بازی به صورت گروهی کودک را **اجتماعی** می‌کند.
- شن بازی کودک را **خلاق‌تر** می‌کند.
- شن بازی کودکان **واژگان و توسعه زبان** کودک را افزایش می‌دهد.
- شن بازی کودکان **مهارت های اجتماعی** کودک را تقویت می‌کند.
- شن بازی کودکان **حل مسئله** کودک را آموزش می‌دهد.
- شن بازی کودکان**توسعه حرکتی ظریف** کودک را بهبود می‌بخشد.