فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

اسباب بازی پسرانه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 ... 15 16 17

اسباب بازی پسرانه

خرید اسباب بازی های پسرانه جدید و اهمیت توجه به گروه سنی 

یک اسباب‌بازی پسرانه خوب آن است که بتواند ذهن کودک را به چالش بکشد نه آنکه صرفاً وسیله‌ای برای سرگرم‌کردن او باشد. اسباب‌بازی‌هایی که امروز شما برای فرزند خود خریداری می‌کنید، شخصیت آینده او را شکل می‌دهدپس باید در انتخاب اسباب‌بازی فرزند خود دقت کنید.نکته ای که در خرید و انتخاب اسباب بازی پسرانه حائز اهمیت است این است که اسباب بازی باید متناسب با رده سنی کودک باشد تا هم برای کودک جذاب و سرگرم کننده باشد و هم باعث رشد فکری و مهارتی کودک باشد.

به طور کلی این امر که پسر بچه ها به بعضی از اسباب بازی ها تمایل بیشتری دارند بر ما پوشیده نیست، هرچند که امروزه دیگر تفکیک جنسیت در اسباب بازی ها معنی ندارد و اکثر اسباب بازی ها هم جز اسباب بازی پسرانه و هم اسباب بازی دخترانه محسوب می شوند، اما به طور کلی  نمی توان این حقیقت را که اسباب‌بازی‌های پسرانه بیش از هر چیز به آن‌ها در مورد روابط فضایی، علم و نحوه ساخت سازه‌ها آموزش می‌دهد رد کرد.

در صورتی که به یک پسربچه صرفاً اسباب‌بازی‌های مردانه داده شود، قطعاً بیش‌تر در معرض خشونت قرار خواهد گرفت و بدون تردید واکنش‌های تهاجمی بیش‌تری از او خواهید دید و این مسئله در زندگی واقعی کودک نیز نقش بسیار زیادی خواهد داشت. شاید گاهی لازم باشد در کنار تفنگ بچه گانه، اسباب بازی جنگی و پلیسی و اسباب بازی قهرمانان، فرزند پسر شما با یک سری اسباب بازی‌ دخترانه و اسباب بازی های بدون جنسیت نیز بازی کند.

او می‌تواند از این طریق برخی از مهارت‌های پرورش و محوریت خانواده، که بیش‌تر در اسباب‌بازی‌های دخترانه نهفته است، را به‌عنوان همسر و پدر آینده بیاموزد.

فراموش نکنید که خرید اسباب بازی خوب آن است که به کودک در تقویت مهارت ها کمک کند و تنها جنبه سرگرمی نداشه باشد.

سلیقه کودک خود را در انتخاب اسباب بازی در نظر بگیرید

سلیقه فرزند شما چیست؟ چه اسباب بازی را ترجیح می دهد؟ این موارد باید قبل از خرید ایباب بازی حتما در نظر گرفته شود. هرچند منظور اصلا خرید اسباب بازی مشابه و تکراری برای کودک نیست. بلکه برای مثال اگر کودک شما دوست دارد با انواع اسباب‌بازی‌ ماشین و مسابقه ای بازی کند، سعی کنید از همان دسته اسباب‌بازی‌ها برای او تهیه کنید اما با ظاهر و کاربردی متفاوت. در این حالت کودک شما نیاز به خلاقیت بیشتری برای بازی‌کردن با اسباب‌ بازی‌ های خود خواهد داشت.

در هنگام خرید اسباب بازی پسرانه شکوفایی خلاقیتش را در نظر بگیرید

یک ماشین اسباب بازی و یا یک جعبه ابزار می تواند ساعت ها پسر بچه شما را مشغول کند. به طور کلی دختران از مادر و پسران از پدرشان الگو برداری میکنند بنابر این کودکان سعی میکنند در دنیای بازیشان نقش والدینشان را تقلید کنند با خرید اسباب بازی مشاغل (مانند اسباب بازی ست ابزار، اسباب بازی راهسازی، اسباب بازی سوپر مارکت، اسباب بازی پزشکی و ...) میتوانید این فرصت را به کودک خود بدهید تا تجربه ای کوچک از مشاغل مختلف را داشته باشد و علایق خود را بهتر بشناسد. 

به فرزند خود اجازه دهید تا علایقش را بشناسد. یکی از انواع اسباب ‌بازی ‌هایی که می‌توانید با کمک آن به کودک خود قدرت تفکر و خلاقیت را آموزش دهید، پازل‌ها، بلوک‌های ساختمانی، لگو و اسباب بازی ساختنی است. تجهیزات هنری مانند رنگ، خاک رس، مدادشمعی و امثال آن نیز می‌تواند موجب تقویت قدرت خلاقیت در کودک شما شود. این وسایل بازی همچنین قدرت هماهنگ‌سازی چشم و دست را در کودک شما تقویت می‌کنند و جز اسباب بازی های پسرانه و دخترانه است.

دنبال اسباب‌بازی‌هایی باشید که کودک شما را به فعالیت ترغیب می‌کند

تحرک برای فرزند شما یک امر ضروری است امروزه بیماری چاقی در کودکان بسیار شایع شده است. استفاده از تبلت و گوشی تلفن همراه در کودکان، سبب شده است تا کودکان جذب فعالیت‌هایی شوند که نیازی به کوچک‌ترین تحرکی ندارد. استفاده ازا انواع اسباب بازی ورزشی کودک شما را از این حالت خارج می‌کند و او را وادار به فعالیت بدنی می‌کند. همچنین با شیوع بیماری کرونا امکان استفاده از پارک یا فضای بازی کودکان در مکان‌های عمومی وجود ندارد.

این وظیفه شماست که با خرید یک اسباب‌بازی پسرانه خوب مانند اسباب بازی ورزشی مناسب برای فرزندتان او را ناچار به تحرک بیش‌تر کنید. فعالیت فیزیکی برای کودک شما بسیار مهم است زیرا تاثیر مستقیم در سلامت جسمی و روحی کودک دارد. خرید سه چرخه، اسکوتر کودک، ست بولینگ، بسکتبال، توپ‌های مختلف، ابزار باغبانی، ترامپولین کودک و تونل بازی کودک که برای عبور از آن‌ها باید سینه‌خیز عبور کرد، همگی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای افزایش سطح تحرک فرزند شما باشد. این بازی‌ها به فرزند شما کمک خواهد کرد تا انرژی خود را به طور کامل در طول روز تخلیه کند تا بتواند شب را در آرامش و در ساعتی مشخص به خواب برود.

اسباب بازی پسرانه و تقویت مهارت ههای جسمی و ذهنی کودک

اسباب بازی ها نقش مهمی در تقویت مهارت های جسمی و ذهنی کودک دارد. حال سوال مطرح می شود اسباب بازی پسرانه چگونه باعث تقویت این مهارت ها می شود؟ شاید هنگام خرید کامیون اسباب بازی بزرگ فقط به جنبه ی زیبایی و سرگرمی اسباب بازی دقت کنید ولی هر اسباب بازی دارای جنبه های آموزشی برای کودک نیز میباشد چرا که کودک بسیاری از مهارت های زندگی را با بازی کردن می آموزد و آن ها را تمرین میکند.

برای مثال کودک هنگام ماشین بازی با کامیون اسباب بازی بزرگ، حس و حال رانندگی کردن را تجربه میکند و خود را در قالب یک راننده ی ماهر میبیند که به این کار نقش بازی میگویند. بازی با کامیون اسباب بازی بزرگ میتواند موجب تقویت اعتماد به نفس، خلاقیت و توانایی حل مسئله در کودک شود. ماشین بازی با کامیون اسباب بازی بزرگ میتواند به مهارت های حرکتی کودک کمک کند و همچنین باعث ایجاد هماهنگی بهتر بین چشم و دست کودک شود. کامیون اسباب بازی بزرگ  به عنوان اسباب بازی پسرانه در طرح ها ومدل های مختلفی در بازار وجود دارد که هرکدام کارهای مختلفی انجام میدهند.

ایمنی اسباب‌ بازی در درجه اول اهمیت هستند

قبل از اینکه اقدام به خرید اسباب بازی برای کودک خود بکنید و بتوانید ایمنی اسباب بازی را در نظر بگیرید و سپس با خیال راحت کودکتان را در حین بازی کردن تماشا کنید، معمولاً کودکان اشیا را در دهان خود می‌گذارند پس خوب است اسباب بازی از بالاترین ایممنی برخوردار باشد پس خوب است به چند نکته مهم توجه داشته باشید :

 • اسباب‌بازی لبه تیز و خشن نداشته باشد
 • مواد اولیه اسباب بازی سمی نباشد
 • قطعات کوچکی در آن وجود نداشته باشد که به‌راحتی جدا شوند
 • شکننده نباشد

اسباب بازی چوبی همیشه جز یکی از بهترین و امن ترین اسباب بازی پسرانه و دخترانه است. البته که هر اسباب بازی چوبی مناسب نیست قبل از خرید اسباب بازی چوبی به کیفیت چوب و رنگ اسباب بازی دقت کنید که از مواد می و خطرناک برای کودک استفاده نشده باشد. 

اسباب بازی ماندگار برای کودک خود تهیه کنید

احتمالاً همه شما تجربه خرید اسباب بازی را که نهایت برای مدتی برای کودک شما جذاب بوده را داشتید. این امر دلیل بر جذاب نبودن اسباب بازی نیست بلکه مناسب نبودن آن اسباب بازی در سنین مختلف برای کودک است. باید توجه داشته باشد که کودک شما به‌سرعت درحال‌ رشد است پس اسباب بازی هایی که بتواند برای چند سال از آن استفاده کند بدون اینکه از آن خسته شود کاملا اقتصادی است. خانه‌های عروسکی، اسباب بازی مشاغل، لوپ کار، حیوانات عروسکی و چادر بازی، ترامپولین، تاب و سرسره کودک و فیگور ها معمولاً اسباب‌بازی‌هایی هستند که سالها کودکتان بدون دلزدگی و خستگی با آن بازی خواهند کرد.

اسباب بازی های شبیه سازی شده برای کودک تهیه کنید

فرزند شما از بزرگترهای خودشان الگو برداری می کنند لباس یا نوع حرف زدن و حتی نوع نشستن را شبیه سازی میکنند. هنگامی که شما از وسیله ای مانند ماشین لباسشویی یا اجاق گاز و حتی از جعبه ابزرا ستفاده می کنید او دوست دارد کارکرد این وسایل را هرچه زودتر یاد بگیرد. اسباب‌بازی‌های شبیه سازی شده به کودک شما حل مسئله را می‌آموزد. ابزار موسیقی کودکان، وسایل آشپزخانه بازی، ظروف و مواد غذایی پلاستیکی، کلید، تلفن و غیره جز اسباب بازی پسرانه و خترانه شبیه سازی شده هستند که ایمن  و بی خطر و در عین حال برای کودک جذاب است.

اسباب بازی ها می توانند تخیل کودک را تقویت کنند

همانطور که گفته شد اسباب بازی ها علاوه بر جنبه ی سرگرمی جنبه آموزشی و مهارتی نیز دارند. کودک شما از 3 سالگی شروع به خیال پردازی و تقویت تخیل خود میکند. گاهی یک راننده تریلی در پیچ و تاب جاده، یک روز دیگر یک پزشک حاذق، یک روز صاحب خوشمزه فروشی و روز دیگر پلیس یا آتش نشان فداکار و شجاع می شوند. شما می توانید به آنها کمک کنید و او را در مسیری قرار دهید که بتواند تخیلات خود را بال و پر دهند.خرید اسباب بازی پسرانه مثل لباس‌های نمایشی، اسباب بازی ابزار کار و راه سازی، اسباب بازی فیگور قهرمانان و آشپزخونه چوبی ، ابزار جنگی و پلیسی، اسباب بازی مشاغل و ماشین های پایی همه می‌تواند به تقویت قدرت تخیل فرزند شما کمک کند.

اسباب بازی بهترین وسیله برای تعاملات اجتماعی کودک

دقت به بهبود تعاملات اجتماعی در هنگام خرید اسباب بازی پسرانه اهمیت فراوانی دارد این امر در هنگام بازی کردن کودکتان با دیگر کودکان امکان پذیر می شود. کودکان چگونگی مذاکره کردن، همکاری، همفکری و تعاملات اجتماعی را با هم و از هم از طریق بازی کردن می آموزند. البته این در زمانی اتفاق می افتد که کودک شما در زمینه اشتراک گذاری وسایل بازیش با دیگران به درک درستی رسیده باشد. پس با خرید اسباب‌بازی‌هایی که امکان اشتراک‌گذاری بالایی داشته باشند به آنها در این زمینه کمک کنید. برای مثال برخی از انواع استخر آب بازی کودکان، تاب و سرسره کودک و همچنین برخی از اسباب بازی های ورزشی پیکوتویز امکان بازی های گروهی را به کودک میدهد.

بهترین گزینه‌ برای خرید اسباب‌بازی پسرانه چیست؟

هیچ‌کس بهتر از خود شما با علایق و توانایی های فرزندتان آشنایی ندارد. شما می توانید استعداد و توانایی های کودکان را بسنجید و هنگام اطمینان از این امر در حوزه مربوطه اقدام به خرید اسباب بازی کنیدالبته باید به این توجه داشته باشید که تنوع در اسباب بازی برای کودک بسیار مهم است.زیرا استفاده از یک نوع اسباب بازی یا اسباب بازی محدود کودک را دلسرد می کند و اشتیاق به بازی کردن را از او می گیرد.

خود کودک به تنهایی نمی‌تواند یک اسباب‌ بازی خاص را برای بازی‌کردن انتخاب کند. او همه اسباب‌ بازی‌ها را می‌خواهد، شما می توانید با انتخاب اسباب بازی ها در دسته بندی های متننوع شرایطی را مهیا کنید که  علاوه بر سرگرم شدن با اسباب بازی های متفاوت تازگی و جذابیت اسباب بازی ها نیز حفظ شود

خرید اسباب بازی های پسرانه جهت کادو تولد

بهترین اسباب‌بازی‌ها برای پسران شما آن دسته از اسباب بازی هایی هستند که بتوان از آن‌ها به روش‌های مختلف استفاده کرد. این اسباب‌بازی‌ها می‌تواند قدرت تخیل، خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله او را تقویت کند. در ادامه تعدادی از بهترین نمونه‌های اسباب بازی جذاب و مفید را معرفی می‌کنیم و به معرفی کادو برای پسر بچه می‌پردازیم.برخی از این اسباب‌بازی‌ها عبارت‌اند از:

 • بلوک‌های ساختمانی: کودک شما با استفاده از بلوک‌ها می‌تواند شکل‌های مختلفی را بسازد و از این طریق تخیل‌های خود را به واقعیت تبدیل کنند.
 • توپ‌ها: توپ می‌تواند کودک شما را برای ساعت‌ها سرگرم کند. می‌توانید برای استفاده بی‌خطر از توپ‌بازی‌هایی استفاده کنید که کودک شما را سرگرم کند.
 • لباس نمایشی: کودکان دوست دارند به‌جای قهرمان‌های زندگی خود باشند. کودک شما می‌تواند با استفاده از یک لباس نمایشی به یک ابرقهرمان تبدیل شود و برای مدتی از بازی‌کردن با آن لذت ببرد.

اسباب بازی های پسرانه پرطرفدار

پسران به بعضی از اسباب بازی ها تمایل بیشتری نشان می دهند از این جهت در لیست اسباب بازی پسرانه پرطرفدار قرار می گیرد. انواع اسباب بازی پسرانه محبوب را لیست کردیم تا انتخاب آسان و  راحت تری برای خرید اسباب بازی داشته باشید.

ماشین

اکثر پسر بچه ها عاشق بازی با ماشین های اسباب بازی به طرق مختلف هستند. ماشین بازی برای رشد و یادگیری کودک مفید هستند و سرگرمی ایجاد میکند، ماشین‌ اسباب‌بازی مهارت‌های ظریف حرکتی کودک، مانند رسیدن، هل دادن، کشیدن، خم شدن، تعادل و هماهنگی را با تمرین مهارت های حرکتی درشت و ظریف را در طول بازی بهبود می‌بخشند. در زیر چند نمونه از ماشین های موجود در پیکوتویز را که همگی یک هدیه تولد عالی برای کودکان میباشند را معرفی میکنیم:

 • ماشین شارژی
 • ماشین کنترلی
 • ماشین قدرتی و عقب کش
 • ماشین پایی و پدالی
 • پارگینگ و ریسینگ
 • ماشین بازی مشاغل
 • کامیون اسباب بازی بزرگ

لگو

همانطور که می دانید اساس بازی با لگو ساختن، خراب‌کردن و ساختن مجدد است. این امر در تقویت خلاقیت و تخیل کودک نقش مثبتی دارد. چون قطعات این اسباب بازی بسیار  ساده است کودک آزادی عمل بیشتری دارد.این بازی سبب تقویت خلاقیت، هوش ریاضی و هوش فضایی و تجسمی و همچنین مهارت‌های متعددی مثل توانایی حرکت ظریف دست و انگشتان، هماهنگی بین چشم و دست و اعتماد‌ به‌ نفس کودک می‌شود. خرید لگو یک کادو تولد جذاب برای پسر بچه های بالای سه سال است. 

آشپزخانه کودک و وسایل آشپزی اسباب بازی

لوازم آشپزی کودک یا وسایل آشپزی اسباب بازی یکی از محبوب ترین اسباب بازی پسرانه و دخترانه است. شما می توانید در کنار آشپزخانه کودک از ظروف آشپزخانه و وسایل آشپزی متنوع استفاده کنید. آشپزخانه بازی چوبی یک گزینه مناسب برای دختران و پسرانی است که عاشق آشپزی و وسایل آشپزخانه هستند

اسباب بازی سگ های نگهبان

بچه ها عاشق انیمیشن سگ های نگهبان هستند. بنابراین انواع مختلف اسباب بازی سگ های نگهبان برای طرفداران این انیمیشن، میتواند هدیه ای فوق العاده باشد. بچه ها در حین بازی با اسباب بازی سگ نگهبان مورد علاقه خود، میتوانند خودشان را در جایگاه  آن شخصیت قرار دهند و هیجان کمک به شهر را تجربه کنند. همه ی کودکان عاشق ماجراجویی هستند کودکان با بازی با اسباب بازی پاوپاترول، داستان سرایی، همنوع دوستی و نقش بازی را تمرین میکنند و همین امر موجب رشد بهتر مهارت های هوشی و اجتماعی کودک میشود. علاقه شدید کودکان به این کارتون جذاب باعث شده تا در کنار اسباب بازی سگ های نگهبان و فیگور و کتاب پاوپاترول، دی وی دی پاوپاترول هم از پرفروش های دنیای اسباب بازی باشد. از محبوب ترین اسباب بازی گشت پنجه ای (گشت پنجه ای اسباب بازی) میتوان به عروسک پولیشی سگ های نگهبان و فیگور سگ های نگهبان با کتاب، فیگور پاوپاترول و ماشین و لوازم مخصوصشان، ماسک کودک و لباس سگ های نگهبان اشاره کرد.

اسباب بازی مشاغل کودک

انواع اسباب بازی های مشاغل در زمینه شناخت مهارت و توانایی کودک به آن کمک میکند.

راکر کودک و راکر چوبی اسب

راکر کودک از دیرباز جزء اصلی اسباب بازی کودکان بود، یک اسباب‌بازی سنتی که برای سرگرمی، آموزش و ورزش کودکان خردسال چیزهای زیادی برای ارائه دارد.از بدو تولد، مادران در سراسر جهان فرزندان خود را تکان می دهند.همانگونه که می دانید راکر نوعی الاکلنگ کودک محسوب میشود و کاربردی مشابه دارد. راکر طرح های مختلفی مثل راکر اسب کودک، راکر چوبی و ... وجود دارد. این اسباب بازی کوچولوی شما را قادر می سازند تا به تخیل خود بال و پر دهد و میتواند به بهترین اسباب بازی کودک و یا حتی بهترین هدیه برای سیسمونی نوزاد تبدیل شود.

اسکوتر کودک 

در بین انواع لوازم ورزشی، اسکوتر کودک و سه چرخه کودک همیشه جذاب بوده جزو معروف ترین ها و پرفروش ترین ها هستند و طرفداران زیادی دارد. اسکوتر یک هدیه عالی به عنوان کادو تولد برای کودکان نوپا گرفته تا پسران و دختران نوجوان است! اسکوتر کودک می تواند به رشد مهارت های حرکتی و تعادل کودک شما کمک کند. اگر به دنبال این هستید که کودک شما از بازی های کامپیوتری فاصله بگیره و در فضای باز با دوستان خود هم بازی کنه و هم ورزش، اسکوتر بهترین گزینه هست.اسکوترهای موجود در پیکوتویز از برندهای معتبر اروپایی است و دارای قابلیت های منحصر به فردی از جمله تنظیم ارتفاع دسته، وزن سبک، بسته بندی زیبا و...است.

سه چرخه لوپ کار چرخ ژله ای

ویژگی های منحصر به فرد لوپ کار بر کسی پوشیده نیست همانطور که می دانید سه چرخه لوپ کار یه اسباب بازی باحال سوار شدنی است که فقط با چرخاندن فرمان به چپ و راست، بدون نیاز به باطری به جلو و عقب حرکت میکند و تا 10 کیلومتر سرعت میگیرد. سه چرخه لوپ کار یک اسباب بازی پسرانه و دخترانه از سن 18 ماهگی به بعد یعنی از زمانی که بتوانند بشینند و فرمان را هدایت کنند مناسب است.

در ضمن بخاطر وزن سبکش، جابه جایی این اسباب بازی برای بچه ها راحت تر است. خرید سه چرخه کودک لوپ کار میتونه بهترین کادو تولد دو سالگی، سه سالگی و ... باشد! لوپ کار ساخت یک شرکت کانادایی FA6 است و تحمل وزن تا 100 کیلوگرم را دارد و در دو نوع چرخ ژله ای چراغ دار و بدون چراغ است! سه چرخه لوپ کار در رنگبندی متنوع و زیبا میتواند یه هدیه و اسباب بازی جذاب برای بچه های بالای 18 ماه تا گروه های سنی بالاتر باشد.حتی بزرگتر ها هم میتوانند سوار سه چرخه لوپ کار بشوند.

شما همچنین میتوانید با کودکتان دو نفری روی لوپ کار سوار شوید و با هم سه چرخه سواری کنید! کافی است روی سه چرخه کودک بشینینید و فرمان رو به سمت چپ و راست حرکت بدهید تا شاهد حرکت اون به سمت جلو باشید. 

دنبال خرید اسباب بازی پسرانه جدید و باحال میگردین؟ بهترین اسباب بازی جنگی پسرانه، پلیسی، فکری، حیوانات، جعبه ابزار، تفنگ بچه گانه و ...|انواع ماشین، سه چرخه کودک، لوپ کار، لگو، پازل چوبی کودک و انواع اسباب بازی کودک و نوزاد پسرانه ... متنوع ترین اسباب بازی جدید با قیمت و کیفیت مناسب. خرید اینترنتی اسباب بازی پسرانه باحال و همچنین انواع اسباب بازی پسرانه جدید ایرانی و خارجی با بهترین قیمت و کیفیت از سایت پیکوتویز.

با خرید اسباب بازی پسرانه از فروشگاه آنلاین پیکوتویز از مزایایی مانند گارانتی سلامت کالا، ضمانت کیفیت و ارسال همه روزه کالا به سراسر کشور بهره مند شوید. پیشنهاد می شود از جدیدترین انواع اسباب بازی مناسب 4 سال پیکوتویز دیدن فرمایید.

برخی از سوالات رایج:

1. خرید اسباب بازی پسرانه چی پیشنهاد میشه؟

بهترین اسباب‌بازی‌ها برای پسران شما آن دسته از اسباب بازی هایی هستند که بتوان از آن‌ها به روش‌های مختلف استفاده کرد. این اسباب‌بازی‌ها می‌تواند قدرت تخیل، خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله او را تقویت کند. به عنوان مثال: بلوک‌های ساختمانی، توپ‌ها، لباس نمایشی، ماشین، لگو، پازل ها و ...

2. در خرید اسباب بازی پسرانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اسباب‌بازی لبه تیز و خشن نداشته باشد، مواد اولیه اسباب بازی سمی نباشد، قطعات کوچکی در آن وجود نداشته باشد که به‌راحتی جدا شوند و شکننده نباشد.