فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

کریر car seat

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2

کریر کودک

همانطور که میدانید در اکثر کشورهای دنیا بیرون آوردن نوزاد بدون صندلی ماشین (کریر کودک) حتی در هنگام بردن به خانه از بیمارستان خلاف قانون است. والدین با کمک کریر کودک اطمینان خاطر بیشتری در مورد ایمنی کودک خواهند داشت. همچنین از آنجایی که  کریر کودک فرم صاف یا حالت خوابیده دارد، ستون فقرات کودک را در طبیعی ترین حالت ممکن نگه می دارد و همچنین به باز نگه داشتن ریه های او کمک می کند تا بتوانند آزادانه نفس بکشند و همچنین به توصیه کارشناسان صاف دراز کشیدن بهترین حالت ارگونومیک برای خواب نوزادان تازه متولد شده است. برای رشد بدن و رشد مغز کودک شما بسیار مهم است که آنها بتوانند دست‌ها و پاهای خود را حرکت دهند، کشش دهند و ورزش کنند. در حالت درازکش، نوزادان می توانند تمام اکسیژن مورد نیاز خود را به طور مطلوب دریافت کنند و سر، ستون فقرات و باسن آنها در بهترین حالت برای رشد سالم قرار خواهد داشت. به همین علت کریر کودک و صندلی ماشین هایی که این موقعیت را فراهم می‌کنند، مدت‌هاست که گزینه ارجح برای نوزادان تازه متولد شده قرار گرفته اند. به علاوه وضعیت صاف دراز کشیدن، برای کودکان به ویژه برای نوزادان نارس یا کوچک مناسبتر است.

کریر کودک که برای نوزادان تازه متولد شده طراحی شده‌اند، کودک شما از بدو تولد تا وزن 13 کیلوگرم (حدود 12 ماهگی) میتواند در کریر قرار بگیرد اما به خاطر داشته باشید که که کریر کودک همیشه رو به عقب (پشت به راننده) در ماشین نصب می شوند. طبق قانون باید نوزاد خود را تا زمانی که وزنش به 9 کیلوگرم برسد رو به عقب نگه دارید، زیرا در صورت تصادف، محافظت بهتری برای کودکان کوچکتر فراهم می کند.

زمان تعویض به صندلی ماشین مرحله بعدی چه زمانی است؟

هرگز صندلی ماشین کودک را که خیلی بزرگ است نخرید، هر کریر کودک با توجه به مشخصه های خاصی از جمله قد، وزن و سن کودک ساخته شده تا بالاترین سطح ایمنی و راحتی را داشته باشد. نوزادان هنگام سفر در جهت رو به عقب بهترین محافظت را دارند. به این ترتیب انرژی ضربه توسط پوسته صندلی و کمربند ایمنی خودرو جذب و توزیع می شود. زمانی که نوزاد بالای سرش به بالای پشتی صندلی می رسد، کودک شما از صندلی ماشین کودک (کریر کودک) خود بزرگتر شده است. اگر پاهای کودک از لبه صندلی خارج شود، اشکالی ندارد.

توصیه می شود صندلی ماشین و کریر کودک دست دوم نخرید، بلکه یک صندلی کاملا نو بخرید. به این ترتیب، شما 100% مطمئن خواهید بود که هیچ حادثه ای در گذشته برای آن اتفاق نیفتاده است. چراکه کریر کودک ممکن است در یک تصادف آسیب دیده باشد و ممکن است تمام قطعات آن از دستورالعمل های روز پیروی نکند. همچنین ممکن است به درستی با خودروی شما مطابقت نداشته باشد. به همین دلیل به جای ایمنی ممکن است به کودک شما آسیب وارد کند.

ایمن ترین مکان برای قرار دادن کریر کودک و صندلی ماشین در خودرو در قسمت عقب و وسط صندلی می باشد.این قسمت از خودرو به دلیل حداکثر فاصله آن از کیسه های هوای سمت سرنشین و هرگونه ضربه احتمالی است. اگرچه از نظر آماری این مکان امن ترین مکان است، اما می دانیم که به دلیل اندازه صندلی یا نداشتن کمربند ایمنی یا نقاط ISOFIX وسیله نقلیه شما، ممکن است همیشه بسیار کاربردی یا حتی امکان پذیر نباشد.

کودکان 12 ماهه یا کمتر باید در وضعیت رو به عقب باشند. این وضعیت برای گردن‌های آن‌ها مناسب‌تر است و در صورت تصادف امن‌تر است چراکه کودک در این سن گردن بسیار ضعیف و شکننده ای دارد. فقط پس از 12 ماهگی یا بزرگتر، والدین می توانند آنها را به موقعیت رو به جلو تبدیل کنند.

سیستم ایزو فیکس ISOFIX، نصب صندلی ماشین شما را آسان می کند. نقاط اتصال ایزوفیکس در خودرو، اتصال محکم و دائمی بین صندلی خودرو و بدنه خودرو را فراهم می کند.برای نصب آسان، صندلی ماشین کودک و یا کریر کودک خود را با استفاده از پایه ISOFIX نصب کنید. یا در صورتی که خودروی شما دارای ویژگی ایزوفیکس ISOFIX نیست، به جای آن از کمربند ایمنی خودرو خود استفاده کنید. درباره ایزو فیکس ISOFIX و نصب کمربند ایمنی بیشتر بدانید. 

مزایا و معایب صندلی ماشین کودک و کریر نوزاد

هنگام انتخاب صندلی ماشین یا کریر کودک مناسب باید به عوامل زیادی توجه کرد، از جمله قد و وزن نوزاد، اندازه خودرو، ایمنی، سهولت استفاده و سازگاری با سیستم خودرو و بودجه‌. همچنین صندلی ماشین نوزاد می تواند حداکثر محافظت را از طریق چندین مکانیسم ایمنی پیشرفته برای کودک شما فراهم کند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از مهار پنج نقطه، سیستم قفل، جلوگیری از برخورد جانبی و...

  • سبک و قابل حمل

کریر کودک همانطور که از اسمش مشخص است قابل حمل است و به گونه‌ای ساخته شده‌اند که وزن سبکی داشته باشند همچنین به دلیل دسته و طراحی کلی ارگونومیک آن بسیار خوش دست است کریر کودک بدون اینکه ایمنی را به خطر بیندازند. به دلیل سبک بودن، قابلیت حمل بسیار خوبی دارند. در نتیجه می توانید به راحتی کودک را داخل کریر صندلی ماشین حمل کنید این کریر کودک نصب و جداسازی بسیار آسانی دارند. همچنین کریر کودک برای انتقال آسان از ماشین به کالسکه بدون بیرون آوردن کودک از ماشین یا ایجاد مزاحمت برای نوزادی که احتمالاً خوابیده است، طراحی شده است، برخلاف صندلی ماشین کودک، کریر نوزاد قابل حمل است و کاملا به صندلی خودرو وصل نمی شود. همچنین می‌تواند به‌ عنوان یک کریر یا راکر عمل کند آیا نمی خواهید نوزاد خواب خود را در حالی که او را از ماشین بیرون می آورید بیدار کنید؟ صندلی ماشین نوزاد بهترین دوست شما خواهد بود!

  • سازگاری با کالسکه

کریر کودک نه تنها برای استفاده در خودرو مناسب است، بلکه به کالسکه نیز می چسبد، مانند کالسکه های معمولی که رو به عقب است. کالسکه‌های معمولی ممکن است بسیار سنگین‌تر از کریر نوزاد باشند.کریر کودک را می توان روی یک قاب کالسکه که با کریر مطابقت دارد قرار داد تا به عنوان کالسکه استفاده شود. بسیاری از برندها کریر هایی طراحی کردند که می توان آنها را به کالسکه متصل کرد. می توانید به سادگی گیره کریر را از ماشین جدا کرده و آن را در یک کالسکه مجهز کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید نوزاد خود را بدون هیچ زحمتی به هر جایی منتقل کنید. علاوه بر این، اکثر کریر کودک نیز مورد تایید FAA (اداره هوانوردی فدرال) هستند! این بدان معناست که صندلی برای تجهیز روی صندلی هواپیما نیز سازگار است.

معایب صندلی ماشین نوزاد

  • دوره کوتاه قابلیت استفاده

همانطور که قبلاً اشاره کردم، یک صندلی ماشین نوزاد تا یک محدودیت قد/وزن مشخص برای کودک شما مناسب است. به طور معمول حداکثر قابلیت استفاده از چنین صندلی های اتومبیل می تواند تا دو سال باشد. از آنجایی که فرزند شما در حال رشد است، صندلی دیگر برای او مناسب نخواهد بود و شما باید یک صندلی تبدیل شونده بخرید.کریرهای تخت خواب 2 فضای صندلی در خودرو را اشغال می کنند. اگر به طور منظم مسافران را در عقب ماشین سوار می‌کنید یا اگر بچه‌های دیگری دارید، باید به این موضوع توجه شود.

  • هزینه در طول زمان

با توجه به کوتاه بودن مدت زمان استفاده، برخی از والدین ممکن است هزینه را نسبتا بالا بدانند. به خصوص به این دلیل که باید ظرف دو سال روی صندلی ماشین دیگری سرمایه گذاری کنند. این یکی از معایب اصلیکریر کودک است است.

  • استحکام کلی

کریر کودک از فوم کافی برای ایمنی استفاده می‌کنند، اما فریم یا ساید پروتکشن (محافظت جانبی) قوی ندارند. از این رو، توانایی آن برای مقاومت در برابر نیروی ضربه یا فشار شدید ممکن است خیلی زیاد نباشد.

والدین ممکن است صندلی‌ ماشین تبدیل شونده را به دلیل استفاه طولانی تر و قابلیت بیشتر و مقرون به صرفه بودن ترجیح دهند زیرا می‌توان آنها را با رشد کودک دوباره تنظیم کرد. برخی از والدین به جای کریر نوزاد، صندلی ماشین تبدیل شونده را برای نوزادان خود انتخاب می کنند و آن را به صورت رو به عقب نصب می کنند. هنگامی که کودک به ارتفاع معینی رسید، صندلی ماشین دوباره تنظیم می شود تا کودک را در وضعیت رو به جلو قرار دهد. Maxi-Cosi برای 12 ماه اول یا بیشتر توصیه می کند که کودک را رو به عقب قرار بدهید. بسته به برند و طراحی، صندلی‌های خودرو از رو به عقب به رو به جلو در حدود 12 ماه یا 24 ماه تبدیل می‌شوند.

مقایسه صندلی ماشین قابل تبدیل و کریر کودک

در مقایسه صندلی ماشین تبدیل شونده و کریر کودک، صندلی ماشین برای نوزادان از نظر ایمنی بی نظیر است. به عنوان مثال، ساید پروتکشن (محافظت جانبی) یک ویژگی انحصاری در صندلی های ماشین نوزاد است که در کریر کودک این ویژگی کمتر مشاهده می شود. صندلی ماشین برخلاف کریر نوزاد به طور دائم در ماشین می ماند. صندلی ماشین از بدو تولد تا 4 سالگی کودک یا برخی تا 12 سالگی مناسب است. صندلی‌های خودروی قابل تبدیل به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که رو به جلو و عقب باشند.

با این وجود یک کریر نوزاد دارای مزایای خاصی است که نمی‌توان به راحتی از آنها چشم پوشی کرد. اول، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کاملاً کاربردی هستند زیرا به راحتی از ماشین جدا می شوند. از آنجایی که کودک را هرگز نمی توان در ماشین تنها گذاشت، والدین می توانند کالسکه نوزاد را با خود ببرند، یا آن را به عنوان یک کالسکه برای انجام کارها، ملاقات با دوستان در یک کافی شاپ یا به سادگی از آن خارج شوند. خانه، بدون بیدار کردن نوزادشان. صندلی‌های خودروی قابل تبدیل در خودرو می‌مانند و نمی‌توان از آن‌ها به همان شیوه استفاده کرد.

همچنین برای خانواده‌هایی که دو خودرو دارند، یک راه‌حل عملی این است که کریر نوزاد را در ماشینی که بیشتر برای نوزاد استفاده می‌شود، و صندلی ماشین تبدیل شونده را در ماشین دوم نصب کنند. به این ترتیب هر دو والدین آماده انتقال نوزاد خود هستند. از طرفی خرید یک کریر نوزاد و یک صندلی ماشین به ویژه برای والدینی که قصد دارند فرزندان بیشتری داشته باشند مفید خواهد بود.

صندلی‌های ماشین رو به جلو را می‌توان بعد از کریر نوزاد یا بعد از صندلی ماشین تبدیل‌ شونده استفاده کرد. این مرحله بعدی برای کودک شما است و برای نوزادان مناسب نیستند.

استاندارد های کریر کودک و صندلی ماشین کودک

بهترین صندلی ماشین، صندلی‌ است که مناسب کودک شما، متناسب با ماشین شما باشد و نصب و استفاده از آن آسان باشد. در اینجا چند نکته و توصیه مفید وجود دارد که به شما در تصمیم گیری کمک می کند. در صندلی‌های خودرو دو استاندارد متفاوت وجود دارد: i-Size یا (UN R129) و ECE R44 استاندارد  isize از قد کودکان برای طبقه‌بندی صندلی‌های خودرو استفاده می‌کند، ECE R44 از وزن برای تقسیم صندلی‌های خودرو به گروه‌ها استفاده می‌کند. قانون فعلی در مورد صندلی اتومبیل (R44) اصرار دارد که کودک شما حداقل 9 ماه رو به عقب باشد، در حالی که آخرین مقررات ایمنی i-Size (R129) توصیه می کند حداقل تا 15 ماهگی به سمت عقب سفر کنید. کارشناسان حتی 4 سال را توصیه می کنند، زیرا گردن کودک شما در صورت تصادف بهتر محافظت می شود. برای اطلاع از استاندارد ها و دریافت باسخ در خصوص استاندارد ها کلیک کنید.

کریرهای مکسی کوزی قابل اتصال به تمامی مدل های کالسکه کوئینی و مکسی کوزی هستند. لازم به ذکر است که همه ی کریر های موجود، بجز مدل pebble plus فقط همراه با کالسکه فروخته میشوند.هر کجا که باشید، مشاورین پیکوتویز به شما کمک می کنند تا با اطمینان خاطر بهترین کریر کودک، راحت ترین کریر کودک را با ایمنی بالا برای کودک خود فراهم کنید. تمامی محصولات در سایت خرید اسباب بازی و سیسمونی نوزاد پیکوتویز با گارانتی و ضمانت اصالت کالا به فروش می رسد.