فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

صندلی ماشین کودک 9ماه تا 3.5سال

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2

صندلی ماشین کودک گروه 1

خرید صندلی ماشین کودک یکی از مهمترین و ضروری ترین اقلام سیسمونی کودک است. توصیه می شود در صورت امکان قبل از تولد نوزاد، صندلی ماشین کودک بخرید. انتخاب و خرید صندلی متناسب با ماشین و کودک شما بسیار مهم است.همانطور که میدانید در اکثر کشورهای دنیا بیرون آوردن نوزاد بدون صندلی ماشین حتی در هنگام بردن به خانه از بیمارستان خلاف قانون است. وزن نوزاد شما چقدر است؟ این صندلی های خودرو بر اساس وزن کودک در گروه های مختلفی دسته بندی می شوند. برخی از گروه ها مانند "0+" فقط برای یک محدوده وزنی مناسب هستند، در حالی که برخی مانند "0+ و 1" را می توان برای بیش از یک محدوده وزنی تقسیم بندی کرد.

چه زمانی باید کودکم را روی صندلی ماشین گروه 1 ببرم؟

اگر کودک شما بیشتر از صندلی ماشین 0+ خود رشد کرده باشد، در این مرحله باید از صندلی ماشین گروه 1 استفاده کرد. صندلی‌ ماشین کودک گروه 1 عموما رو به جلو هستند و می‌توانند برای چرت زدن در حین حرکت از حالت عمودی به خوابیده تغییر کنند. برخی از صندلی‌ ماشین این گروه به شما این امکان را می‌دهند که تا حدود 3.5 سالگی بچه‌ها رو به عقب نگه دارید.

زمانی که بالای سر کوچولوی شما با بالای صندلی همسطح باشد، یا زمانی که به حداکثر وزن تعیین شده در صندلی ماشین رسیده باشد، بدین معناست که کودک شما از اولین صندلی ماشین خود بزرگتر شده است. اما اگر هنگام نشستن مجبورند پاهای خود را خم کنند نیاز به تعویض صندلی ماشین نیست، زیرا این قد و وزن سر فرزندتان است که باید شما را راهنمایی کند.

صندلی های گروه 1 بسیار بزرگتر و سنگین تر از اولین صندلی ماشین کودک در گروه 0 هستند و دسته حمل ندارند. این صندلی ها برای قرار گرفتن در ماشین طراحی شده اند، مانند کریرها قابل حمل نیستند. برخی از آنها دارای یک مهار کودک پنج نقطه ای یا سپر ضربه هستند. برای محکم نگه داشتن صندلی، می توانید از کمربند ایمنی خودرو یا نقاط ثابت ایزوفیکس استفاده کنید، مگر اینکه از صندلی i-Size استفاده کنید که در این صورت فقط می توانید از ایزوفیکس استفاده کنید.

صندلی ماشین کودک رو به جلو بهتر است یا رو به عقب؟

اگر از صندلی ماشینی استفاده می‌کنید که بر اساس وزن طبقه‌بندی شده است، کودک شما باید تا زمانی که وزنش حداقل 9 کیلوگرم شود رو به عقب بماند. اگر از صندلی i-Size استفاده می کنید، باید حداقل تا 15 ماهگی رو به عقب بمانند. اگر فرزند شما همچنان از نظر وزن و قد در صندلی گروه 0+ خود جای می گیرد، باید در وضعیت رو به عقب بماند.

صندلی‌های رو به جلو در گروه 1 هستند، اما برای کودکان 9 کیلوگرمی و کمتر مناسب نیستند. مهم نیست که کودک شما چند سال دارد، اگر در صندلی رو به عقب بمانند بهتر از او محافظت می شود. این امر باعث می شود در صورت تصادف از سر، گردن و ستون فقرات او محافظت بیشتری شود.

شواهد نشان می دهد که سفر با این روش (صندلی ماشین کودک رو به عقب) بسیار امن تر است. در سوئد، کودکان معمولاً تا چهار سالگی روی صندلی‌های عقب می‌مانند. اگر کودکتان از صندلی‌ ماشین گروه 0+ خود بزرگتر شد، صندلی‌های ماشین رو به عقب گروه 1 یک گزینه جایگزین و مناسب است. اما دقت داشته باشید که نصب صحیح صندلی ماشین، اولویت مهم و ضروری است.

چگونه یک کمربند پنج نقطه ای کودک شما را ایمن نگه می دارد

احتمالاً متوجه شده اید که اکثر صندلی های ماشین نوزاد و کودک نوپا دارای کمربند مهار 5 نقطه ای هستند. کمربند با مهار 5 نقطه ای دارای پنج نقطه اتصال است که کودک شما را در قسمت شانه ها و باسن، که سفت ترین قسمت های بدن کودک، مهار میکنند. در صورت تصادف، این کمربند نیروهای تصادف را به داخل صندلی ماشین منتقل می کنند. قسمت‌های نرم بدن فرزندتان ممکن است مانند قسمت‌های سفت و سخت، در برابر نیروی تصادف مقاومت نکنند به عنوان مثال اگر کودکتان توسط یک بند یا سپر 3 نقطه‌ای مهار شود، می‌تواند روی کمربند تا شود این بدان معنی است که کمربند یا مهار می تواند به ناحیه شکم نفوذ کند و منجر به آسیب قابل توجهی شود. استفاده از یک مهار 5 نقطه ای باعث می شود که هر اتفاقی که برای کودکان کوچکتر می افتد روی صندلی ماشین نگه داشته شوند. این باعث می شود کودک شما در صندلی ماشین امنیت داشته باشند. همه صندلی‌های ماشین رو به جلو و رو به عقب برای کودکان تا چهار سال دارای مهار ماشین برای کودکان هستند. با این حال، با بزرگتر شدن فرزندتان، باید از صندلی ماشینی استفاده شود که از سیستم کمربند ایمنی 3 نقطه ای استفاده می شود. به این دلیل که یک مهار 5 نقطه ای برای کودکان تا 18 کیلوگرم طراحی شده است.

بهترین موقعیت را برای قرار دادن صندلی ماشین:

وسط عقب: ایمن ترین مکان برای صندلی ماشین شما است این امر  به دلیل حداکثر فاصله آن از کیسه های هوای سمت سرنشین و هرگونه ضربه احتمالی است. اگرچه از نظر آماری این مکان امن ترین مکان است، اما می دانیم که به دلیل اندازه صندلی یا نداشتن کمربند ایمنی یا نقاط ISOFIX وسیله نقلیه شما، ممکن است همیشه بسیار کاربردی یا حتی امکان پذیر نباشد.

پشت سرنشین عقب: اگرچه طبق آمار به عنوان ایمن ترین موقعیت صندلی ماشین در نظر گرفته نمی شود، اما مصرف کنندگان اغلب این مکان را ترجیح می دهند. چراکه این نقطه هم جز رایج‌ترین قسمت ضربه در تصادفات نیست، و هم صندلی در قسمت سرنشین عقب این مزیت را به شما می‌دهد که دسترسی آسان به فرزندتان داشته باشید.

پشت راننده عقب: همچنان یکی از مکان های امن برای صندلی ماشین است که در قسمت عقب خودرو قرار دارد. اما با این حال، نسبت به سایر قسمت های عقب ایمنی کمتری دارد، زیرا یکی از رایج ترین قسمت های تصادفات است.

در قسمت سرنشین جلو: ما به شما توصیه می کنیم حتی الامکان صندلی کودک را در عقب ماشین قرار بدید اما در صورت انتقال به صندلی جلو را به صندلی عقب بچسبانید، همیشه قبل از حرکت مطمئن شوید که کیسه هوای جلو غیرفعال شده باشد. کودک زیر 12 سال هرگز نباید در صندلی با کیسه هوا قرار بگیرد. قرار گرفتن در جلو باید به عنوان آخرین راه حل مورد استفاده قرار گیرد، زیرا خطر حواس‌پرتی بیشتر برای راننده و همچنین نزدیکی به رایج‌ترین قسمت ضربه وجود دارد.

 اگر در یک خانواده سه کودک (نوزاد، کودک نوپا و ۴ ساله) وجود دارد و امکان قرار دادن سه صندلی در امتداد پشت وجود نداشت، توصیه می کنیم:

  •  نوزاد در قسمت پشت سرنشین در قسمت عقب
  •  کودک نوپا در قسمت پشت راننده در قسمت عقب
  •  کودک 4 ساله در قسمت سرنشین ماشین در جلو (با کیسه هوا غیرفعال شده و صندلی جلو در عقب ترین وضعیت) قرار بگیرند.

شما می توانید قیمت صندلی ماشین کودک در سایت پیکوتویز مشاهده کنید. مشاورین به شما کمک می کنند تا با اطمینان خاطر بهترین، راحتترین صندلی ماشین کودک با ایمنی بالا، صندلی ماشین قیمت مناسب برای کودک خود فراهم کنید. تمامی محصولات در سایت خرید اسباب بازی و سیسمونی نوزاد پیکوتویز با گارانتی و ضمانت اصالت کالا به فروش می رسد.