فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

اسباب بازی مگنتی و مغناطیسی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3

اسباب بازی های مگنتی و مغناطیسی

اسباب بازی های مغناطیسی یک بازی فکری، سرگرمی عالی و مناسب برای به چالش کشیدن مهارت های کودکان است. اسباب بازی مگنتی، کنجکاوی،تصویر سازی و خلاقیت کودکان را افزایش می دهد.همینطور اسباب بازی مغناطیسی یادگیری را از طریق بازی ممکن می سازند و کودکان را تشویق به فعالیت های مهندسی و ریاضی می کنند. 

اسباب بازی مگنتی یا مغناطیسی به کودکان کمک می کند خلاقیت خود را تقویت و توسعه دهند. شاید می پرسید که چرا باید اسباب بازی های مغناطیسی (اسباب بازی مگنتی) را برای کودکمان تهیه کنیم. اسباب بازی مغناطیسی تمام فواید اسباب بازی های ساختنی سنتی را دارند با این حال چیزی که آنها را منحصر به فرد می کند آهنربای به کار رفته در آن برای ساخت سازه های متنوع بسیار کاربردی است و امکان استفاده برای تمام سنین را فراهم می کند.

اسباب بازی های مگنتی و مغناطیسی با طراحی منحصر به فردشان باعث افزایش خلاقیت کودکان می شوند. هر مجموعه از اسباب بازی آهنربایی، مگنتی، مغناطیسی برای کودکان نوپا، انواع مفاهیم علمی،فناوری،مهندسی و ریاضی را در قالب بازی ارائه می دهد.هیچ چیز مهم تر از خلاقیت یک کودک نیست،شما می توانید خلاقیت آنها را از طریق بازی و اسباب بازی مثل کاشی مغناطیسی و سایر اسباب بازی های مگنتی تقویت کنید. اسباب بازی های مغناطیسی را برای کودکان باز کنید و تماشا کنید که چطور کودکان با قوه تخیلشان با آن بازی می کنند.

اسباب بازی های ساختنی مگنتی دارای ساختاری با ایمنی بالا هستند و برای الهام بخشیدن و افزایش خلاقیت کودکان فوق العاده هستند و همانطور که می دانید هیچ مرزی برای خلاقیت وجود ندارد.اسباب بازی های ساختنی معروف به بازی هایی با پایان باز هستند.روش های مختلفی برای بازی وجود دارد اما مهم این است که کودک اقدام به ساخت سازه های خلاقانه کند و با محیط اطراف خود ارتباط بر قرار کند.

کودکان می توانند با بازی کردن با اسباب بازی مغناطیسی نحوه برخورد با مغناطیس و ساز و کار آهنربا را کشف کنند. مغناطیس یک پدیده جالب برای کودکان و حتی نوجوانان است، این پدیده برای کودکانی که هنوز فرآیند های فیزیکی مغناطیس را نمی دانند بسیار جالب، قابل توجه و سوال برانگیز است.با اسباب بازی های معناطیسی کودکان در سنین پایین می توانند با فیزیک آشنا شوند.

اسباب بازی های مغناطیسی باعث:

  • تقویت تجسم فضایی و درک ساختار ها می شود
  • بازی با آهنربا اثرات یادگیری مثبت زیادی برای کودکان دارد:
  • تقویت تجسم فضایی و درک ساختار ها
  • بهبود مهارت های حرکتی برای کودکان نوپا
  • تشویق کودکان به صبر و پشتکار
  • علاقه مند شدن کودکان به فیزیک و پدیده های طبیعی میشود.

اسباب بازی مغناطیسی حتی برای کودکان مهدکودک هم ایده خوبی هستند، با این حال والدین باید مطمئن شوند که بازی مورد نظر با رده سنی کودکشان مطابقت داشته باشد.اگر بازی برای کودک بیش از حد پیچیده باشد باعث دلزدگی او می شود. از آنجایی که بازی های مغناطیسی مانند توپ های مغناطیسی اغلب حاوی قطعات کوچکی هستند که به راحتی می توان آن را قورت داد، برای کودکان زیر سه سال مناسب نیستند.در مورد کودکان بزرگتر هم مطمئن شوید که آهنربا را در دهان خود قرار نمی دهند.

همانطور که میدانید اسباب بازی های مگنتی و مغناطیسی تنوع زیادی دارند و علاوه بر آن بازی با آنها مزایای زیادی دارد، کودکان هنگام بازی کردن با اسباب بازی های مغناطیسی و آهنرباها چیزهای زیادی را یاد می گیرند و مهارت های خود را افزایش می دهند،از جمله:

مهارت های حرکتی و هماهنگی بین دست و چشم

وقتی که کودکان قطعات مختلف اسباب بازی های مگنتی را کنار هم قرار می دهد ناخودآگاه با مفاهیمی مثل تجسم فضایی آشنا می شوند و هماهنگی بین دست و چشم و مهارت های حرکتی ظریف آنها از طریق بازی کردن پیشرفت می کند. اسباب بازی مغناطیسی برای کودکان نوپا ایده آل هستند تا مهارت های حرکتی ظریف و درشت خود را تقویت کنند.کودکان با عضلات بزرگ مثل دست ها سازه های مگنتی خود را می سازند یا با حرکات ظریفی مثل تکات دادن انگشتان قطعات را به هم متصل می کنند که باعث هماهنگی چشم ها و دست ها می شود همچنین مهارت های حرکتی ظریف را افزایش می دهند.

زبان

با کودک خود هنگام بازی کردن صحبت کنید، مثلا از آنها بپرسید چه قطعه ای را در دست داری؟چه رنگ و شکلی دارد؟مفاهیمی مثل بزرگ و کوچک،بخش کردن را می توانید با استفاده از اسباب بازی های مگنتی و مغناطیسی و صحبت به کودکان آموزش دهید.

حل مسئله

اسباب بازی های ساختنی یک روش عالی برای تقویت مهارت حل مسئله کودکان است.وقتی هنگام بازی، مسئولیتی به کودکان سپرده می شود مثلا ساختن یک سازه خاص،با اثرات و نتیجه ی کارها آشنا می شوند،مثلا یک قطعه ی سنگین برای جایگذاری در بالای سازه مناسب نیست یا رنگ انتخابی آنها ممکن است با طراحی سازه مورد نظر مطابقت نداشته باشد.پیشرفت کودکان در ساختن سازه ها نیازمند تمرین،تمرکز و پشتکار است،چالش های زیادی ممکن است پیش بیاید که به مهارت حل مسئله کودک نیازمند باشد به عنوان مثال چرا سازه دچار ریزش شد؟با این حال ساخت موفقیت آمیز سازه ه باعث اعتماد به نفس و حس موفقیت آنها را افزایش می دهد.

خلاقیت و قوه تخیل

اسباب بازی ها مگنتی باعث افزایش خلاقیت کودکان می شوند.مثلا یک مگنت دایره ای برای شما فقط یک جسم دایره ای است ولی ممکن است برای کودک شما فرودگاه،یک شیر عصبانی یا حتی یک توپ باشد؛به یاد داشته باشید قوه تخیل مرزی ندارد. اسباب بازی مغناطیسی برای بچه ها منحصر به فرد و الهام بخش هستند.آهنربا ها به طور جادویی به هم می چسبند،بنابراین حتی کودکان خردسال نیز می توانند سازه های رویایی خود را با آن خلق کنند.

حس استقلال

اسباب بازی مغناطیسی این امکان را به کودکان می دهد تا سازه های رویایی خود را بسازند و چون این کار را خودشان به تنهایی انجام می دهند به آنها حس استقلال میدهد.

ایده آل برای بازی های گروهی

اسباب بازی های مغناطیسی باعث مشارکت و سرگرمی کودکان در کنار هم می شود و آنها را وارد فضای جدیدی می کند. علاوه بر آن کودکان اشتراک گذاری، همکاری و مهارت های اجتماعی خود را با این اسباب بازی آهنربایی بهبود می بخشند. 

وقت گذراندن و بازی گروهی برای کودکان بسیار ضروری است. این امر اعتماد به نفس کودک را افزایش می دهد. به طور کلی کودکانی که والدینشان در حین بازی با آنها صحبت می کنند،گوش می دهند، با آنها ارتباط برقرار می کنند، معمولا قوه تخیل قوی تری دارند.با تعامل با فرزندتان میتوانید به او انگیزه دهید که از تخیل خود استفاده کنند،در کارها همکاری داشته باشند.

کاشی مغناطیسی

اسباب بازی کاشی مغناطیسی می تواند کودکان را به خود جلب کند،کاشی های مغناطیسی با سیستم اتصال راحت امکان بازی های خلاقانه را فراهم می کنند. کاشی مغناطیسی برای کودکان در تمام سنین ایده آل هستند. علاوه بر این کاشی مغناطیسی به کودکان اجازه می دهد که تجربه ی ساخت سازه های خاص و بدون هیچ محدودیتی را داشته باشد. از آنجایی که قطعات کوچک در آن وجود ندارد،حتی کودکان خردسال هم می توانند از این نوع اسباب بازی مگنتی ساختنی استفاده کنند.کودکان می توانند با آزادی عمل هر شکلی که دوست دارند را بسازند. دو برند معروف تولید کننده اسباب بازی مگنتی در دنیا به نام connetixtiles و magnatiles است که از معروفترین و معتبرترین برندهای تولید کننده کاشی مغناطیسی هستند.

مزیت بزرگ دیگر اسباب بازی مغناطیسی این است که سطح دشواری این بازی ها با افزایش رده سنی افزایش می یابد در نتیجه کودک شما با افزایش سن با بازی های دشوار تری روبرو می شود و بازی هرگز خسته کننده نمی شود.

معرفی چند بازی با آهنربا و اسباب بازی مگنتی

پژوهش

چند وسیله را درون یک بسته قرار دهید و به وسیله آهنربا به کودکان، آنها باید تشخیص دهند که اشیا فلزی هستند یا نه. اسباب بازی های مونته سوری مگنتی و ماهیگیری آهنربایی بهترین انتخاب برای این نوع بازی ها هستند.

قایم موشک آهنربایی

چند آهنربا را در اطراف خانه یا در یک اتاق قرار دهید و از کودکتان بخواهید آنها را پیدا کند و تحویل شما بدهد،یک بازی ساده و آموزشی!

طبقه بندی کردن

از کودک بخواهید طبق خواسته ی شما آهنربا ها بر اساس شکل،ابعاد و... طبقه بندی کند.پازل های مگنتی هم می توانند یک گزینه ی ایده آل برای این نوع بازی باشند.

بازی و ریاضی

از آهنربا ها می توانید برای آموزش اعداد، اشکال، رنگ ها، ابعاد و... استفاده کنید، مثلا می توانید بگویید یک دسته 4 تایی از آهنربا ها را جدا کند یا از کودکان راجع به شکل آنها بپرسید. کتاب و تخته های مگنتی با اعداد و حروف یا مونته سوری های اعداد و اشکال برای آموزش مفاهیم ریاضی در قالب بازی فوق العاده هستند.

الگو برداری

با آهنربا ها می توانید یک سازه یا طرحی را درست کنید و از کودکان بخواهید که از آن کپی برداری کند. تخته های مگنتی آموزشی،پازل های مگنتی،حروف و اشکال مگنتی و کتاب های مگنتی پیشنهاد ما برای این نوع بازی ها هستند.

اسباب بازی های مغناطیسی نه تنها یک عامل سرگرمی عالی هستند بلکه مهارت های کودک شما را ارتقا می دهند و آنها را به علم علاقه مند می کنند. اسباب بازی مغناطیسی در طرح ها و جنس های متنوعی در وبسایت پیکوتویز قابل مشاهده و خریداری میباشند. مشاوران پیکوتویز با توجه به سن فرزند شما، بهترین اسباب بازی مگنتی را به شما پیشنهاد میکنند. جهت خرید اسباب بازی مگنتی کلیک کنید.