فیلتر


تازه مامان شدی؟مامان پسرها بخوانندمامان دخترها بخوانند

بوستر صندلی کودک booster

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

  بوستر صندلی کودک

  بوستر صندلی کودک که با نام های صندلی بالابر کودک، بوستر صندلی خودرو کودک، بوستر ماشین کودک و ... هم معروف است، در واقع نشیمنی برای کودکانی است که به سنی رسیده اند که  دیگر تمایلی به استفاده صندلی ماشین های رو به راننده ندارند، اما هنوز قدشان به حدی نرسیده است که از کمربند ایمنی  بتوانند استفاده کنند. در ایران به بوستر صندلی ماشین کودک، صندلی حامی هم گفته میشود. اکثر کودکان 4 الی 12 سال هنگام بستن کمربند ایمنی با مشکل مواجه میشوند چرا که قدشان کوتاه است و کمربند ایمنی در جای درستی از قفسه سینه آنها قرار نمیگیرد بنابر این لازم است که برای حفظ امنیت خود حتما از صندلی ماشین کودک تا 12 سال استفاده کنند. در ادامه متوجه میشویم که آیا بوستر میتواند جایگزینی برای صندلی ماشین کودک باشد یا خیر!

  بوستر صندلی کودک

  انواع بوستر کودک

  به طور کلی دو نوع بوستر وجود دارد:

  بوستر های پشتی دار(بوستر کامل صندلی ماشین)

   بوستر های بدون پشتی

  در بوستر های بدون پشتی، کودک فقط روی قسمت نشیمن بوستر مینشیند و به صندلی خودرو تکیه میدهد. بوستر های بدون پشتی برای مسافت های داخل شهری قابل استفاده است و برای مسافرت و مسافت های طولانی پیشنهاد نمیشود. ولی بوستر های  پشتی دار که به بوستر کامل صندلی ماشین هم معروف هستند، برای خودرو هایی که پشتی صندلیشان کوتاه باشد و یا پشتی استراحت سر نداشته باشند پیشنهاد میشود. برخی از بوستر ها پشتی دار دارای کمربند سوار شده بر روی خودشان نیز هستند  و در این نوع بوستر ها سر کودک از طرفین  بهتر محافظت می‌شود. برخی از انواع بوستر پشتی دار به منظور استفاده به عنوان صندلی ماشین کودکان بالای 3 سال طراحی شده اند و حتی ایزوفکس هم دارند. برای مثال بوستر مکسی کوزی در مدل های مختلف به عنوان یک صندلی ماشین کودک ایمن برای کودکان 3 تا 12 سال کاملا برای مسافرت و مسافت های طولانی ایده آل است. از جدیدترین مدل های روکش صندلی ماشین کودک پیکوتویز دیدن فرمایید.

  صندلی بوستر کودک

  صندلی بوستر کودک در بازار در برند ها و قیمت های مختلفی به فروش میرسد ولی  به طور کلی قیمت بوستر های پشتی دار کمی بیشتر میباشد. پیشنهاد میکنیم برای حفظ ایمنی فرزندتان در انتخاب بوستر بسیار دقت کنید و بوستر کودک خود را حتما از میان برند های شناخته شده ای مثل بوستر کیکابو یا صندلی ماشین مکسی کوزی انتخاب کنید.  

  نصب بوستر کودک

  نصب صندلی بوستر کودک بر روی خودرو بسیار آسان می باشد. فقط کافیست بوستر کودک را توسط کمربند افقی ماشین محکم کنید و زمانی که کودک روی آن قرار گرفت کمربند عمودی را ببندید و مطمئن شوید  که کمربند در جای درستی از قفسه سینه او قرار گرفته باشد. لازم به ذکر است که بوستر های بدون پشتی فقط برای مسافت های داخل شهری و کوتاه پیشنهاد میشود و برای مسافت های طولانی تر در جهت حفظ ایمنی حتما باید از صندلی ماشین یا بوستر کامل صندلی ماشین استفاده شود.

  همانطور که گفته شد بوستر صندلی کودک بدون پشتی (صندلی بالابر کودک) از لحاظ ایمنی نمیتوانند جایگزینی برای صندلی ماشین بچه باشند. بنابر این برای رفت و آمد در مسیر های کوتاه و داخل شهری از بوستر پشتی دار و برای مسافرت ها حتما از بوستر کامل صندلی ماشین استفاده کنید. انواع بوسترها از بهترین برند های روز دنیا را میتوانید از فروشگاه پیکوتویز خریداری کنید. مشاورین پیکوتویز با توجه به سن و وزن کودک شما بهترین صندلی ماشین کودک و بوستر ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد. از محصولات کیکابو نیز دیدن فرمایید.

  بوستر کودک

  برخی از سوالات رایج:

  1. هنگام خرید بوستر صندلی کودک به چه مشکلاتی باید توجه کرد؟

  اکثر کودکان 4 الی 12 سال هنگام بستن کمربند ایمنی با مشکل مواجه میشوند چرا که قدشان کوتاه است و کمربند ایمنی در جای درستی از قفسه سینه آنها قرار نمیگیرد بنابر این لازم است که برای حفظ امنیت خود حتما از صندلی ماشین کودک تا 12 سال استفاده کنند.

  2. خرید صندلی بوستر پشتی دار چه ویژگی دارد؟

  بوستر صندلی کودک بدون پشتی از لحاظ ایمنی نمیتوانند جایگزینی برای صندلی ماشین بچه باشند. بنابر این برای رفت و آمد در مسیر های کوتاه و داخل شهری از بوستر پشتی دار و برای مسافرت ها حتما از بوستر کامل صندلی ماشین استفاده کنید. انواع بوسترها از بهترین برند های روز دنیا را میتوانید از فروشگاه پیکوتویز خریداری کنید.