https://piccotoys.com/
Loading...

چند راهکار مفید برای مقابله کودک با صندلی ماشین

|
چند راهکار مفید برای مقابله کودک با صندلی ماشین

 • راضی کردن کودکان به نشستن در صندلی ماشین گاهی به بزرگترین دعوای قرن تبدیل می شود. از زمانی که کودک از فکر خود استفاده می کند و شروع به ایده پردازی می کند دیگر قانع کردن آنها کار ساده ای نخواهد بود اما با همه ی این اوصاف ایمنی و امنیت کودک در اولویت است پس شاید این چند روش به شما کمک کند تا راحتتر این چالش را پشت سر بگذارید.

 • والدین باید توجه کنند که در این پروسه استفاده از کریر از بدو تولد تا زمانی که کودک قادر به استفاده از صندلی ماشین باشد می تواند تاثیر بسزایی در عدم مقاومت کودکان داشته باشد چرا که آنها از قبل زمانی داشتند تا به صندلیشان عادت کنند.

  1. برای آن ها دلیلی بیاورید

  هنگامی که کودک به دنبال انگیزه ی خاصی می باشد نشستن در صندلی ماشین کمتر عذاب آور می شود . مانند خوراکی مخصوص ماشین که تنها زمانی که ماشین در حرکت است به دست می آورد و یا یک اسباب بازی مهیج مخصوص ماشین (اسباب بازی ای که تیز و خطرناک نباشد.) . حتی شما هم می توانید بخشی از سرگرمی باشید مانند یک فعالیت خاص و جذاب در پشت هر چراغ قرمز و یا حرف زدن مانند یک دزد دریایی در طول مسیر و حتی هم خوانی کردن با دورا از تمام وجود.

  carseats 55

  2. بر مقصد تمرکز کنید

  اگرقرار نیست سفر مهیجی داشته باشید بر مقصدتان تمرکز کنید. اگر قصد رفتن به پارک یا زمین بازی را دارید کار شما بسیار آسان خواهد شد اما اگر به دنبال انجام کار هایی هستید که مورد علاقه کودکان نیست بر چیز های کوچک مثل سواری بر آقا فیل در فروشگاه یا گرفتن آب نبات از دکتر و ... تمرکز کنید.

   carseats 2

   3. حقه ماشین خراب

   خوشبختانه کودکان هیچ اطلاعی از نحوه کار کردن ماشین ها ندارند پس اگر به آنها بگویید که تا زمانی که در صندلی ننشینی و کمربندت را نبندی ماشین حرکت نمی کند به راحتی باور می کنند و حتی ممکن است انگیزه ای باشد برای سریع تر نشستن در صندلی. این موضوع با تخیل و داستان سرایی شما جذاب تر هم می شود و فراموش نکنید که صبور باشید.

   baby carseat

    4. به او حق انتخاب دهید

    یکی از بهترین را ه ها برای کنار آمدن با این مسئله دادن حق انتخاب به کودکتان می باشد. این موضوع به آنها این حس را می دهد که در این دنیا ی شلوغ خواسته آنها هم اهمیت دارد و در اولویت می باشد. البته که انتخاب ها همگی به یک هدف ختم می شوند : "نشستن در صندلی ماشین ". پس زمانی که به خودرو نزدیک می شوید از او بپرسید که ایا دوست دارد خودش سوار ماشین شود و یا اینکه شما او را حمل کنید؟ ایا دوست دارد مانند یک بچه بزرگ خودش بر روی صندلی بنشیند یا نه ؟

     joyful destination

      

       5. از کودکتان کمک بگیرید

       این نیز وجه دیگری از دادن حق انتخاب می باشد و شما می توانید با کمک گرفتن از کودکتان در مراحل مختلف مانند نشستن در صندلی و یا بستن کمربند بر میل و آرزوی او برای  بزرگ شدن و مسئولیت پذیری او تمرکز کنید که مشخصا نیازمند صبر شما می باشد. حواستان باشد که بستن کمربند کار ساده ای نیست پس حتما آن را مجددا چک کنید.

       child carseats

       قابل توجه متخصصان فرار

       حال اگر کودک شما در صندلی بنشیند اما به نحوی دست خود را از کمربند آزاد کند چه؟ این مسئله کودک را در معرض خطرات جدی ای قرار می دهد. نگران نباشید برای این هم راه حلی وجود دارد. یک لباس  دکمه دار به کودکتان بپوشید در حالی که دکمه ها باز هستند کمربند را ببندید و سپس از روی کمربند دکمه ها را ببندید.  با این کار کودکتان دیگر امکان فرار ندارد.

       carseat escape

       خون سرد و قاطع باشید

       شما باید مطمئن شوید که موضع خود را حفظ می کنید و تحت هر شرایطی کودکتان در ماشین در صندلی اش با کمربند بسته بنشیند. او انتخاب دیگری ندارد و باید کاملا در این مورد قاطع باشید. اگر شما از خود تزلزل و تردید نشان دهید کودک سردرگم می شود و به راحتی با شرایط کنار نمی آید.

        happy kids

       0
       نظرات
        ارسال نظر
        برگشت به بالا