واکر کودک چه کاربردهایی دارد؟

کودک با گرفتن دسته ی واکر میتواند بایستد و قدم بردارد. واکر کودک کمک میکند تا فرزندتان نحوه ی درست ایستادن و قدم برداشتن را یاد بگیرد.
واکر کودک  چه کاربردهایی دارد؟

همه ی والدین عاشق دیدن اولین قدم های فرزندشان هستند و از این که هنگام تاتی آنها را تماشا کنند لذت میبرند. اما این قدم های ناشیانه کودک میتواند موجب نگرانی پدر و مادرهم شود چرا که میبینند روزبه روز جنب و جوش کودکشان بیشتر شده وقدم های بی احتیاط آنها نیز بیشتر میشود . قطعا برای والدین ممکن نیست که هرلحظه به دنبال کودکشان باشند و مدام خم شوند تا در راه رفتن به اوکمک کنند. از سویی دیگر راه رفتن به تنهایی کودک موجب  تقویت اعتماد به نفس او میشود. اینجاست که وسیله ای کاربردی به نام واکرکودک میتواند به کمک فرزند شما بیاید تا در قدم های اولیه کودکتان به او یاری دهد.  

راه رفتن کودک

کاربرد واکر کودک

کودک با گرفتن دسته ی واکر میتواند بایستد و قدم بردارد. واکر کودک کمک میکند تا فرزندتان نحوه ی درست ایستادن و قدم برداشتن را یاد بگیرد. این واکر کودک برای کودکان بالای 1 سال طراحی شده است، یعنی درست سنی که کودک میتواند تاتی کند و بر روی پایش بایستد. واکر به کودک شما کمک میکند تا قدم های امنی بردارد و به تنهایی راه رفتن را تمرین کند, اینگونه دیگر نیاز نیست تا شما هم مدام همراه کودکتان راه بروید و نگران زمین خوردن او باشید. واکر کودک به او کمک میکند تا با راه رفتن، عضلات پایش را تقویت کند و صاف ایستادن در هنگام راه رفتن را تمرین کند، بنابراین واکر کودک به شکل گیری درست ستون فقرات کودک نیز کمک میکند.

واکر کودک

انواع واکر کودک

 واکر های مختلف دارای ویژگی های مختلفی میباشند از جمله واکر موزیکال کودک، واکر و ماشین پایی کودک، واکر کودک چوبی و... . واکر کودک موزیکال دارای دکمه ها و گزینه هایی هستند که با فشار دادن آنها صدا و موسیقی پخش میشود که برای کودکان بسیار لذت بخش است و میتواند ساعت ها کودک شما را سرگرم کند. برخی دیگر از واکر ها چند کاره هستند برای مثال واکر کودک و ماشین پایی کودک هم واکر هست و هم ماشین پایی، یعنی کودک علاوه بر اینکه با گرفتن دسته ی واکر میتوند راه برود، میتواند سوارش هم بشود و با کشیدن پایش به زمین به سمت جلو حرکت کند و یک رانندگی لذت بخش را تجربه کند. نوع دیگری از واکر ها واکر چوبی کودک است. این واکر ها دارای یک دسته ی چوبی ظریف هستند که در کف خود یک عروسک چوبی چرخ دار دارند و فقط برای کودکانی مناسب میباشد که به راه رفتن تسلط دارند. کودک با گرفتن دسته ی این واکر آن را هدایت میکند و عروسک چرخدار انتهای واکر کودک صدایی تولید میکند که برای کودکان خوشایند است. واکر ها به صورت سه چرخ و یا چهار چرخ در بازار وجود دارند. از بین انواع واکر کودک، واکر های چند کاره اقتصادی تر و پر طرفدار تر هستن.

واکر چوبی کودک

روروئک یا واکر کودک؟

پس از اینکه پزشکان استفاده از رورئک را برای کودک مضر اعلام کردند واکر ها جایگاه خود را نزد مردم پیدا کردند و محبوب شدند. شاید بپرسید چرا استفاده از روروئک از نظر پزشکی رد شده است ؟ کودک وقتی روی روروئک مینشیند فقط نوک انگشتان پایش به زمین میرسد و همین امر باعث آسیب به پا و کمر او میشود در صورتی که با استفاده از واکر، کاملا کف پایش روی زمین قرار دارد و بدن او کاملا کشیده و آماده ی قدم برداشتن است. تفاوت دیگر روروئک با واکر کودک در این است که کودک حین استفاده از واکر مجبور نیست در یک محیط کوچک زندانی باشد ، آزادی عمل دارد و میتواند به تنهایی هر زمان که خسته شد واکر خود را کنار بگذارد و به فعالیت دیگری مشغول شود. در صورتی که هنگام استفاده از روروئک پاهای نوزاد در فضای کوچکی محبوس می شود و حتما باید با کمک والدین از آن بیرون بیاید و این میتواند برای کودک کلافه کننده باشد. مهمتر از همه اینکه روروئک روند طبیعی قدم برداشتن را به تعویق می اندازد در صورتی که واکر کودک به آن سرعت میبخشد و عضلات کودک را کاملا در این راستا تقویت میکند.

روروئک

 اگر شما هم نگران راه رفتن کودکتان هستید در خرید واکر کودک تردید نکنید. در وبسایت پیکوتویز میتوانید انواع واکرهای موجود از بهترین برند های دنیا را مشاهده کنید و اطلاعات مربوط به هر کدام را مطالعه بفرمایید. مشاوران پیکوتویز با توجه به سن نوزاد و بودجه مد نظر شما بهترین واکر ها را به شما پیشنهاد میکنند.

نطرتان را در مورد این محصول با ما به اشتراک بگذارید.