همه چیز درباره ی وبل برد و تخته تعادلی کودک

در این مقاله سعی کرده ایم کاربردی ترین مطالبی که هنگام خرید وبل برد و انواع تخته تعادلی کودک به آن نیاز دارید را به زبان ساده توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.
همه چیز درباره ی وبل برد و  تخته تعادلی کودک

در هنگام خرید یک تخته تعادلی کودک، شاید اولین چیزی که به ذهنتان میرسد سرگرم کننده بودن آن باشد ولی جالب است که بدانید برد تعادلی علاوه بر جنبه ی سرگرمی و تفریحی میتوانند یک ابزار عالی برای ورزش، فیزیوتراپی، تمرین تعادل، تقویت کارکرد مغز و مدیتیشن باشد.

برد تعادلی از سال ها پیش در مدل های مختلف استفاده میشده است. برخی از برد تعادلی ها توسط یک اهرم جداگانه روی زمین قرار میگیرند و برخی دیگر به گونه ای طراحی شده اند که بدون هیچ اهرم جداگانه ای روی زمین قرار میگیرند و در واقع یک تکه هستند. ساز و کار همه ی آن ها به این صورت است که باید روی آن قرار گرفت و سعی در حفظ تعادل کرد، زیرا همه ی آنها تخته هایی لق برای تمرین تعادل هستند به همین دلیل هم به آنها برد تعادلی میگویند. نوعی از تخته تعادلی که اولین بار در مدارس والدورف به کار رفت وبل برد نام دارد. وبل (wobble) در انگلیسی به معنی تلو تلو خوردن و برد (board) هم به معنی تخته است. بنابر این همانطور که از اسم آن پیداست، وبل برد (wobbleboard)  تخته ای است که  تلو تلو میخورد و با قرار گرفتن روی آن ، عمل حفظ تعادل چالشی و سخت میشود. و همین چالش حفظ تعادل به تقویت عضلات پا و کارکرد مغز کمک خواهد کرد. برند وبل برد امروزه با شکل های مدرن و جدید تری در بازار به فروش میرسد. وبل برد های جدید U شکل و یا دایره ای شکل هستند و غیر از حفظ تعادل کاربرد های جذاب دیگری نیز دارند. تخته تعادلی های دیگری نیز در بازار وجود دارند که کارکرد و ظاهری دقیقا مشابه با وبل برد دارند. میتوانید نمونه ای از تخته تعادلی کودک از برند کروی که کاملا مشابه با وبل برد و U  شکل است را در وبسایت پیکوتویز مشاهده و خریداری بفرمایید. در ادامه به بیان چندین کاربرد این تخته تعادلی و سوالات رایج هنگام خرید شما میپردازیم.

برد تعادلی کودک

مزایا و کاربرد های تخته تعادلی

تقویت عضله های پا

بازی و تمرین با برد تعادلی باعث تقویت عضله های مختلف پا میشود. کودک شما بدون اینکه آگاه باشد حین بازی با این تخته تعادلی ورزش خواهد کرد و عضله های پایش تقویت میشوند. حفظ تعادل و حرکت های کنترل شده بر روی برد تعادلی باعث ماهیچه سازی عضله های پا میشود. و حتی میتواند برای عضله های آسیب دیده نیز نوعی تمرین توان بخشی باشد. به همین دلیل هم از انواع گوناگونی از برد های تعادلی در فیزیوتراپی و باشگاه های ورزشی و همچنین سیرک ها استفاده میشود. تحقیقات نشان میدهد که ورزشکارانی که در تمرینات ورزشی خود از برد تعادلی استفاده کرده اند در طول مسابقات از ناحیه مچ و پا کمتر آسیب دیده اند، بنابر این استفاده و تمرین با برد تعادلی میتواند یک ورزش فوق العاده مفرح و مناسب برای کودک شما باشد.

تخته تعادلی کودک و بزرگسال

تقویت هماهنگی نیمکره چپ و راست مغز

تمرین حفظ تعادل بر روی برد تعادلی باعث میشود که شما یا کودکتان از هر دو طرف نیمکره مغز خود استفاده کنید و سعی کنید تا نقطه ی تعادل خود را روی تخته تعادلی پیدا کنید. همین امر موجب تقویت نیمکره های مغز و تمرکز میشود. بدیهی است که هرچه حرکات روی برد تعادلی پیچیده تر شود، هماهنگی بین مغز و بدن سخت تر میشود و بنابر این هردو نیمکره مغز بیشتر تقویت میشوند.

وبل برد تعادلی

دیگر کاربرد های برد تعادلی

برد تعادلی میتواند برای کودک شما علاوه بر جنبه ی ورزشی، کاربرد های جذاب دیگری نیز داشته باشد. برد تعادلی میتواند به عنوان تخته ای برای ماشین بازی، دروازه فوتبالی کوچک, گهواره ای برای استراحت، پله ای برای ایستادن، سکویی برای مدیتیشن، الاکلنگی برای بازی های دو نفره و حتی سرسره ای برای بازی کودکان کوچکتر باشد. فقط کافیست یک برد تعادلی را به کودکی هدیه دهید و مشاهده کنید که چطور راه های مختلفی برای بازی و ورزش با آن را کشف خواهد کرد. نکته ی جذاب دیگر در مورد این تخته تعادلی این است که مانند سایر اسباب بازی ها نیازی نیست که بعد از بازی جمع شود زیرا آنقدر طراحی آن زیبا و خاص است که میتوانید آن را در گوشه ای از منزل قرار دهید و از طراحی بی نظیر این تخته چوبی با کیفیت لذت ببرید.

اخاه اعادلی وبل برد

سوالات رایج شما هنگام خرید تخته تعادلی کودک

آیا برد تعادلی فقط برای کودکان قابل استفاده است؟

برد تعادلی موجود در پیکوتویز تا 100 کیلوگرم وزن دارد و برای بزرگسالانی که وزن آنها بیشتر از این مقدار نباشد قابل استفاده میباشد.

بازی تعادلی ورزشی با وبل برد

قیمت گذاری تخته تعادلی بر اساس چه معیاری میباشد؟

برخی از مشتریان ما انتظار قیمت پایین تری را برای این محصول دارند ولی توجه داشته باشید که کیفیت این برد تعادلی بسیار بالاست و شما با خرید این محصول یک کالای عمری را خریداری میکنید که میتوانید بعد ها آن را به عنوان هدیه به کسی بدهید و یا حتی بفروشید. همچنین در نظر داشته باشید که این برد تعادلی از چوب راش فشرده شده ی پایدار ساخته شده و فرایند فشرده کردن و خم کردن چوب راش هم یک پروسه ی طولانی و هزینه بر میباشد. پیکوتویز همیشه کیفیت محصول را در اولویت قرار میدهد و سعی میکند بهترین خدمات را به مشتریان خود بدهد. برای مثال آیا میدانستید که خرید های بالای 500 هزار تومان از مجموعه ی پیکوتویز شامل ارسال رایگان میشوند؟ بنابراین با خرید تخته تعادلی کودک میتوانید بدون پرداخت هزینه حمل، آن را درب منزل تحویل بگیرید.

برد تعادلی کودک

تفاوت تخته تعادلی با فوم و بدون فوم در چیست؟

از نظر کیفیت تخته تعادلی با فوم و بدون فوم هیچ تفاوتی با هم ندارند. تنها تفاوت آن ها در این است که برد تعادلی با فوم روی سطوح پارکت و سرامیک صدای کمتری دارد و برد تعادلی بدون فوم روی موکت کاربردی تر است. همچنین با بر عکس کردن تخته تعادلی بدون فوم، کودکان کوچکتر میتوانند از آن به عنوان سرسره استفاده کنند در صورتی که این امکان برای برد تعادلی با فوم وجود ندارد.

سرسره بازی با تخته تعادلی کودک

آیا برد تعادلی برای محیط بیرون از خانه قابل استفاده است؟

برد تعادلی به راحتی حمل میشود و میتوانید آن را همه جا به همراه داشته باشید، ولی دقت کنید که از آن روی سطوح سنگ ریزه ای و یا سطوح سخت آج دار استفاده نکنید. اگر قصد استفاده از تخته تعادلی در این مکان ها را دارید بهتر است قبل از استفاده زیر آن موکت، فرش یا یک تکه چمن مصنوعی پهن کنید تا کف آن آسیبی نبیند. همچنین دقت داشته باشید که برد تعادلی را زیر باران و جای خیس رها نکنید.

برد تعادلی تخته ای

از تخته تعادلی چه استفاده های دیگری می توان کرد؟

مطمئنن این سوال از والدین بیشتر شنیده میشود، چرا که اگر یک برد تعادلی را در اختیار یک کودک قرار دهید مدل های مختلف بازی با آن را کشف و یا حتی اختراع خواهد کرد. یادمان باشد که کودکان بسیار خلاق هستند و بازی با برد تعادلی هم ارتباط مستقیمی با خلاقیت دارد. کودک شما میتواند از برد تعادلی به عنوان گهواره ای برای دراز کشیدن و کتاب خواندن استفاده کند و یا میتواند از آن به عنوان سکویی برای ایستادن کنار شما و آشپزی کردن و یا مسواک کردن استفاده کنند. همانطور که بالاتر به کاربرد های تخته تعادلی کودک اشاره شد، این محصول در هر سنی برای کودک شما جذاب خواهد بود و مطمئن باشید که کودک شما خودش به تنهایی راه سرگرم شدن با این اسباب بازی جدید و هیجان انگیز را پیدا خواهد کرد.

تخته تعادلی کودک

 اگر به دنبال یک هدیه خاص و هیجان انگیز هستید، برد تعادلی کودک را فراموش نکنید چرا که برد تعادلی میتواند یک یادگاری مادام العمر و زیبا برای کسانی که دوستشان دارید باشد.

 

 

 

نطرتان را در مورد این محصول با ما به اشتراک بگذارید.