https://piccotoys.com/
Loading...

نکات اساسی در طراحی داخلی مهدکودک ها

|
نکات  اساسی در طراحی داخلی مهدکودک ها
نکات اساسی در طراحی داخلی مهدکودک ها


از آنجایی که در دنیا امروز مهدکودک ها  نقش بسیار مهمی در رشد و پرورش کودکان دارند ، چیدمان فضای داخلی آنها به روش درست و اصولی بسیار مورد توجه معماران قرار گرفته است. قابل توجه است که در طراحی این مکان ها باید از علومی چون روانشناسی کودک و در نظر گرفتن مسائلی مانند گروه سنی، استانداردها، ایمنی و ...  بهره زیادی برد تا بتوان فضایی پرجنب و جوش و خلاقانه  طراحی کرد.

 

انتخاب درست لوازم مهدکودک

اولین و مهم ترین نکته در طراحی دکوراسیون مهد ها خرید درست و مناسب لوازم مهدکودک می باشد.  تجهیزاتی که برای مهدکودک ها تهیه میشود، رابطه مستقیمی با متراژ بنا دارد و تمام امکانات بهتر است طبق ترکیب بندی فضای کل و بر اساس اهمیت شان خریداری شوند. به علاوه استفاده از رنگ های شاد و متنوع و متناسب با فضا بسیار حائز اهمیت است. برای مثال کلاس ها نیازمند رنگ های ملایم تر مانند سبز و آبی روشن می باشند و این در حالی است که فضای بازی کوکان بهتر است به رنگهای زرد، قرمز و یا نارنجی باشند تا موجب افزایش خلاقیت و انرژی در کودکان گردد.

طراحی پارک بازیچیدمان مهدکودک

نحوه چیدمان صندلی و میز کودک

 استفاده از مبلمان متناسب با سن کودکان به عنوان پرکننده فضاها دارای اهمیت بالایی می باشد. صندلی با اندازه مطلوب برای نشستن و  میز کودک با ارتفاع استاندارد برای انجام کارهای دستی از لوازم ضروری مهد ها هستد که بهتر است با توجه به فضا و دقت بالاتری انتخاب شوند. استفاده از چیدمان منحنی با لبه های گرد و در تنوع رنگی بالا به ایجاد فضایی جذاب برای کودکان بسیارکمک می کند. هم چنین فراموش نکنید مبلمان انعطاف پذیر و قابل تغییر راهکاری ایده ال و مناسب برای مهدکودک ها با فضای کمتر می باشد.

چیدمان خانه های بازی

 

چند اصل مهم در خرید اسباب بازی

در زمینه طراحی فضای داخلی مهدکودک ها ، می بایست به این نکته توجه نمود که این فضا به گونه ای باشد که در کودک حس انگیزه، تحرک و فعالیت را ایجاد کرده تا او بتواند ذهن خود را به کار بگیرد و راحت تر مسائل را درک کند که این کار به کمک خرید اسباب بازی های متنوع امکان پذیر می باشد. برای نمونه تهیه دیوار صخره‌نوردی متناسب با سن و قد کودکان، استفاده از تخته های نقاشی دو طرفه، طراحی شهرک ترافیک و یا خرید لوازم ورزشی نه تنها موجب ساخت فضایی شاد و پر انرژی می گردد بلکه به رشد و تقویت فیزیک کودکان نیز کمک می کند دقت کنید که در تهیه اسباب بازی ها نکات ایمنی و استاندارد ها هرگز فراموش نشوند.

تخته نقاشی کودک

 

طراحی فضای باز به کمک سرسره و تاب کودک


ایجاد فضایی که به کودک حس فعالیت و جنب و جوش را القا کند از مهم ترین فاکتور های یک مهدکودک خوب می باشد. بازی با وسایل و حرکت در مسیر های تعیین شده موجب تقویت عضلات و مهارت های حرکتی در کودکان می شود و برای جلوگیری از خستگی آنها می توان اختلاف سطوحی در مسیر ترددشان ایجاد کرد مانند تپه های شنی که کودکان عاشق بالا رفتن از آن هستند. نکته مهم دیگر استفاده از سرسره و تاب کودک در چیدمان فضای بازی بچه هاست که سرگرمی مورد علاقه آنها به حساب می آید از این رو تنوع در مدل های تاب و سرسره می توانند تاثیر به سزایی در جذب کودکان به خود داشته باشد. به علاوه می توانید با اضافه کردن دیوار نقاشی و یا پازل های حجمی فرصت کشف و آزمایش محیط اطراف را در اختیار بچه ها قرار دهید.

تاب و سرسره

 

چمدان کودک دخترانه و پسرانه


ساک و یا چمدان کودک دخترانه و پسرانه یکی از وسایل مورد نیاز برای ساماندهی و حمل و نقل لوازم بچه ها برای یک بازدید علمی و یا پیکنیک مهیج می باشد که بهتر است چند نمونه مختلف برای مهد کودک تهیه شود تا از آشوفتگی ها و بی نظمی های فضای مهد جلوگیری شود. در خرید چمدان کودک به سبکی، چرخدار بودن و داشتن رنگ های شاد و جذاب نیز حتما توجه کنید.

خرید چمدان کودک

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا