Loading...

ایده­ هایی برای پارک ­ها و خانه بازی سرپوشیده

|
ایده­ هایی برای پارک ­ها و خانه بازی سرپوشیده

در پارک ­های بازی سرپوشیده خبری از شرایط جوی نامناسب و تهدیدهای محیطی نیست.

  • بچه ­ها از بازی کردن در چنین پارک­ هایی لذت می­ برند چون رنگ ­های زنده ٬ بازی­ های هیجان­ انگیز و اسباب ­بازی­ های جذابی در اطرافشان وجود دارد.

انتخاب رنگ و تم مواردی هستند که به خیال­­ پردازی کودکان کمک می­ کنند.

اگر مایلید رنگ اصلی فضا ساده باشد از وسایل و اسباب­ بازی­ هایی­ با رنگ­ های اصلی مثل زرد٬ قرمز و آبی استفاده کنید که بسیار مهیج و جذابند.

از تم­ های باغ ­وحش، قلعه، جنگل، دایناسور، زیردریایی یا دزدان دریایی استفاده کنید.

ترکیب اسباب ­بازی­ ها 

وسایل بازی باید در گروه سنی مناسب خود استفاده شوند.

  • کودکان کم ­سن گاهی ممکن است از برخی بازی­ های گروه سنی بالاتر مثل تونل­ ها، صخره­ ها و ترامپولینبترسند !!! پس سعی کنید برای گروه­ های سنی مختلف فضاهایی مجزا ایجاد کنید.

  • میان تمام جذابیت­ های پارک­ های بازی، استخر توپجایگاه ویژه­ ای دارد. اگر می­ خواهید بهره مالی بیشتری از پارک بازی ببرید، از یک استخر توپ بزرگ استفاده کنید اما اگر می­ خواهید در خانه از آن استفاده کنید اندازه­ ای برابر یک استخر کودک پاسخگوی نیازتان خواهد بود. این استخرهای توپ نیاز به تمیزکردن مداوم دارند تا آلودگی در آن باقی نماند.

فعالیت­ های اکتشافی

بچه­ ها عاشق کشف کردنند پس مطمئن شوید که پارک بازی شما مجهز به مواردی مثل تونل­ و مسیرهای چند مرحله ای و ...­ است. برای جذابیت بیشتر هم می توانید شبکه­ ای از تونل­ ها ، لوازم بازی بادی یا ترامپولین را در پارک نصب کنید.

 

تجهیزات و اسباب بازی کوچک 

گاهی اسباب­ بازی­ های کوچک هم برای کودکان جذاب است. اگر هنوز فضایی برای شما باقیست میزهایی تهیه کنید تا کودکان بتوانند با اسباب­ بازی­ های کوچک مثل لگو و ریل قطار و ... بازی کنند.

  • می­ توانید یک سن کوچک تئاتر تهیه کنید تا کودکان بتوانند با لباس­ های بالماسکه نمایشی داستان­ های خود را بسازند و برای دوستان و والدین خود اجرا کنند.

منبع: تیم تجهیز و طراحی پارک ها و مهد کودک های پیکو تویز 

استفاده از این مطلب و باز نشر آن بدون ذکر اسم منبع (پیکو تویز) ممنوع است.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا