ایده­ هایی برای پارک ­ها و خانه بازی سرپوشیده

ایده­ هایی برای پارک ­ها و خانه بازی سرپوشیده

خوشبختانه در پارک ­های بازی سرپوشیده خبری از شرایط جوی نامناسب و تهدیدهای محیطی نیست به همین دلیل همیشه و در همه حال مورد استفاده می باشند و بچه ­ها از بازی کردن در چنین پارک­ هایی لذت می­ برند زیرا که سرشار است از رنگ ­های زنده ، بازی­ های هیجان­ انگیز و اسباب ­بازی­ های جذاب . پس طراحی داخلی چنین فضای پر کاربردی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و بهتر است به نکات مهمی در این زمینه توجه شود.

پارک بازی کودک

انتخاب رنگ و تم مناسب پارک

  • رنگ و موضوعی برای پارک از مواردی هستند که به خیال­­ پردازی کودکان بسیار کمک می­ کنند. اگر مایلید رنگ اصلی فضا ساده باشد از وسایل و اسباب­ بازی­هایی­ با رنگ­ های اصلی مانند زرد٬ قرمز و آبی استفاده کنید که بسیار مهیج و جذابند. البته به یاد داشته باشید که با نورپردازی مناسب نیز می توان بخش های مختلف یک فضای بازی را به نحوی طراحی کرد تا در کودکان احساس آرامش، هیجان و یا کنجکاوی برانگیخته شود
  • همچنین می توانید از تم­ هایی مانند باغ ­وحش، قلعه، جنگل، دایناسور، زیردریایی یا دزدان دریایی استفاده کنید تا کودک هم زمان با بازی و سرگرمی در تمام مدت از قوه تخیل خود نیز بهره ببرد.

تجهیز پارک و مهدکودک

ترکیب اسباب ­بازی­ ها 

سعی کنید قبل از تهیه‌ی هر نوع اسباب بازی و یا وسیله بازی درباره‌ی اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید و سپس با آگاهی کامل اقدام به خرید وسایل خانه‌ی بازی خود کنید. انتخاب لوازم استاندارد و متناسب با رده های سنی متفاوت در طراحی پارک های بازی بسیار مهم می باشد.

  • کودکان کم ­سن گاهی ممکن است از برخی بازی­ های گروه سنی بالاتر مثل تونل­ ها، صخره­ ها و ترامپولین بترسند !!! پس سعی کنید برای گروه­ های سنی مختلف فضاهایی مجزا ایجاد کنید.

اسباب بازی های پارک بازی 

  • میان تمام جذابیت­ های پارک­ های بازی، استخر توپ جایگاه ویژه­ ای دارد. اگر می­ خواهید بهره مالی بیشتری از پارک بازی ببرید، از یک استخر توپ بزرگ استفاده کنید اما اگر می­ خواهید در خانه از آن استفاده کنید اندازه­ ای برابر یک استخر کودک پاسخگوی نیازتان خواهد بود.

  • فراموش نکنید که این استخرهای توپ نیاز به تمیزکردن مداوم دارند تا آلودگی در آن باقی نماند و سلامت کودکان به خطر نیافتد.

استخر توپ

فعالیت­ های اکتشافی

  • بچه­ ها عاشق جست و جو و کشف کردن هستند پس مطمئن شوید که پارک بازی شما مجهز به مواردی مثل تونل­ ، دیوار صخراه نوردی، مسیرهای چند مرحله ای و ...­ است. برای جذابیت بیشتر هم می توانید شبکه­ ای از تونل­ ها ، لوازم بازی بادی یا ترامپولین را در پارک نصب کنید و به کودک اجازه دهید تا به تقویت مهارتهای ذهنی و فیزیکی خو بپردازد.

بازی های اکتشافی کودکقیمت لوازم بازی کودک

 تجهیزات و اسباب بازی های نقش بازی

  • گاهی اسباب­ بازی­ های کوچک هم برای کودکان جذاب است. اگر هنوز فضایی برای شما باقیست میزهایی تهیه کنید تا کودکان بتوانند با اسباب­ بازی­ های کوچک مثل لگو و ریل قطار و ... بازی کنند.

  • همچنین می­ توانید یک سن کوچک تئاتر تهیه کنید تا کودکان بتوانند با لباس­ های بالماسکه نمایشی داستان­ های خود را بسازند و برای دوستان و والدین خود اجرا کنند و یا فرصتی فراهم کنید تا کودکان با  مشاغل مختلف آشنا شوند.

نقش بازی کودک

منبع: تیم تجهیز و طراحی پارک ها و مهد کودک های پیکو تویز 

استفاده از این مطلب و باز نشر آن بدون ذکر اسم منبع (پیکو تویز) ممنوع است.

نطرتان را در مورد این محصول با ما به اشتراک بگذارید.