بوستر کودک چیست؟

بوستر کودک فقط نشیمنی است که کودک روی آن مینشیند تا کمربند ایمنی خودرو در جای مناسبی از بدن او قرار بگیرد و بسته شود.
بوستر کودک چیست؟

 همانطور که میدانید طبق قوانین راهنمایی و رانندگی  تمامی کودکانی زیر 13 سال باید برروی صندلی عقب بنشینند . بوستر کودک نشیمنی است برای کودکانی که به سنی رسیده اند که  دیگر تمایلی ندارند که  از صندلی ماشین های رو به راننده استفاده کنند اما هنوز قدشان به حدی نرسیده است که از کمربند ایمنی  بتوانند استفاده کنند. در ایران به بوسترکودک صندلی حامی هم گفته میشود. اکثر کودکان 4 الی 12  سال هنگام بستن کمربند ایمنی با مشکل مواجه میشوند چرا که قدشان کوتاه است و کمربند ایمنی در جای درستی از قفسه سینه آنها قرار نمیگیرد بنابر این لازم است که برای حفظ امنیت خود حتما از بوستر استفاده کنند. بوستر کودک فقط به عنوان نشیمنی است که کودک روی آن قرار میگیرد و باعث میشود تا کودک بتواند کمربند ایمنی خود را به راحتی ببندد و احساس ناراحتی در حین رانندگی نداشته باشد.

انواع بوستر

به طور کلی دو نوع بوستر وجود دارد:

بوستر های پشتی دار

 بوستر های بدون پشتی

 ساز و کار هر دو نوع بوستر های ذکر شده به عنوان نشیمنی برای کودک به منظور درست قرار گرفتن کمربند ایمنی روی بدن کودک است. در بوستر های بدون پشتی، کودک فقط روی قسمت نشیمن بوستر مینشیند و به صندلی خودرو تکیه میدهد ، ولی بوستر های  پشتی دار بیشتر برای خودرو هایی پیشنهاد میشود که پشتی صندلیشان کوتاه باشد و یا پشتی استراحت سر نداشته باشند. برخی از بوستر ها پشتی دار دارای کمربند سوار شده بر روی خودشان نیز هستند  و در این نوع بوستر ها سر کودک از طرفین  بهتر محافظت می‌شود.

بوستر کودک

قیمت بوستر کودک

 بوستر ها در بازار در برند ها و قیمت های مختلفی به فروش میرسد ولی  به طور کلی قیمت بوستر های پشتی دار کمی بیشتر میباشد. پیشنهاد میکنیم برای حفظ ایمنی فرزندتان در انتخاب بوستر بسیار دقت کنید و بوستر کودک خود را حتما از میان برند های شناخته شده ای مثل بوستر کیکابو یا بوستر مکسی کوزی انتخاب کنید.  

بوستر کیکابو

نصب بوستر کودک

نصب بوستر بر روی خودرو بسیار آسان می باشد. فقط کافیست بوستر کودک را توسط کمربند افقی ماشین محکم کنید و زمانی که کودک روی آن قرار گرفت کمربند عمودی را ببندید و مطمئن شوید  که کمربند در جای درستی از قفسه سینه او قرار گرفته باشد. لازم به ذکر است که بوستر ها فقط برای مسافت های داخل شهری و کوتاه پیشنهاد میشود و برای مسافت های طولانی تر در جهت حفظ ایمنی حتما باید از صندلی ماشین استفاده شود.

نصب بوستر

همانطور که گفته شد بوستر ها از لحاظ ایمنی نمیتوانند جایگزینی برای صندلی ماشین کودک باشند. بنابر این برای رفت و آمد در مسیر های کوتاه و داخل شهری از بوستر و برای مسافرت ها حتما از صندلی ماشین استفاده کنید. انواع بوسترها از بهترین برند های روز دنیا را میتوانید از فروشگاه پیکوتویز خریداری کنید. مشاورین پیکوتویز با توجه به سن و وزن کودک شما بهترین صندلی ماشین ها و بوستر ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

نطرتان را در مورد این محصول با ما به اشتراک بگذارید.